Lietuvai įteikus notą Kinijos ambasadoriui buvo „nulaužta“ URM interneto svetainė? (video) (1)

POWERPNT_2019-08-19_15-48-51

www.hongkongfp.com nuotr.

Rugsėjo 2 d. į Užsienio reikalų ministeriją iškviestam Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriui Lietuvoje Žifei Šeną įteikta nota dėl šių metų rugpjūčio 23 dieną Katedros aikštėje Vilniuje įvykusio išpuolio, nukreipto prieš pilietinės akcijos dalyvius, kuomet grupė Kinijos valdžios rėmėjų susikirto su paramą Honkongui reiškusiais Lietuvos aktyvistais.

Notoje pabrėžiama, kad Kinijos ambasados atstovų veiksmai, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos garantuojamas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nėra priimtini ir nebus toleruojami.

Susitikime Kinijos pusė paraginta imtis visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie veiksmai nepasikartotų.

Tą pačią dieną Kinijos ambasada pareiškė nesutinkanti su Lietuvos Vyriausybės kaltinimais. „Kinijos piliečiai Lietuvoje laikėsi Lietuvos įstatymų ir neturėjo jokių ketinimų trikdyti renginių „Baltijos keliui“ paminėti, rugpjūčio 23 dieną vykusių Vilniaus Katedros aikštėje. Tai buvo Kinijos piliečių, išreiškusių savo nepasitenkinimą dėl saujelės antikiniškų aktyvistų, palaikiusių riaušininkus Honkonge, Kinijoje, spontaniški veiksmai. Kinijos piliečių Lietuvoje teisės į saviraišką turėtų būti gerbiamos ir ginamos“, – rašoma BNS išplatintame Kinijos ambasados komentare.

Sutapimas ar ne, tačiau tą pačią dieną oficiali URM interneto svetainė tapo neprieinama ir kurį laiką neveikė (šiuo metu URM svetainė jau veikia).

Kaip žinia, Vilniaus Katedros aikštėje rugpjūčio 23 d., vykstant Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiams buvo surengta ir Honkongo palaikymo demonstracija. Baigiantis šiai demonstracijai, kurioje apie šimtas žmonių susirinko pareikšti paramą Honkongo aktyvistams, tądien Honkonge atkartojusiems Baltijos kelią,  grupelė Kinijos rėmėjų įsimaišė tarp demonstracijos dalyvių ir bandė sutrikdyti demonstraciją. Tarp Honkongo palaikytojų ir Kinijos piliečių kilo susistumdymas. Lietuvos policija dviem Kinijos piliečiams dėl viešosios tvarkos trikdymo tuomet skyrė po 15 eurų baudas…

Rugpjūčio 23 d. Honkonge tūkstančiai už rankų susikibusių žmonių sudarė įspūdingą gyvą grandinę, atkartodami prieš tris dešimtmečius Lietuvoje surengtą Baltijos kelią. Taikių protestuotojų grandinė nusidriekė didmiesčio gatvėmis susikibę už rankų skandavo „Laisvas Honkongas!“ Dauguma akcijos dalyvių slėpė savo veidus po medicininėmis kaukėmis. Jie laikė iškėlę Honkongo vėliavas ir šviečiančius mobiliuosius telefonus. Kai kurie laikė ir plakatus su Baltijos šalių trispalvėmis. Viename plakate buvo net užrašas lietuvių kalba: „Lietuva, ačiū, kad palaikote laisvę ir demokratiją. Honkongiečiai“.

Honkongo yra viena iš dviejų Kinijos Liaudies Respublikos specialiųjų administracinių teritorijų. Nuo 1842 m. Honkongas buvo Jungtinės Karalystės kolonija iki 1997 m. 1984 m. Jungtinė Karalystė ir Kinijos liaudies respublikos (KLR) pasirašė susitarimą, pagal kurį Honkongas 1997 m. turėjo būti perduotas Kinijai bei 50 metų išlaikyti aukšto laipsnio autonomiją nuo kolonijos perleidimo KLR (t. y. iki 2047 m.), kuomet teritorija galės būti visiškai įjungta į KLR sudėtį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: