Aliuminis – metalas, kuris mus supa kasdien (0)

Aliuminis – metalas, kuris mus supa kasdien | Rengėjų nuotr.

Aliuminis – metalas, kuris mus supa kasdien | Rengėjų nuotr.

Aliuminis yra trečiasis metalas žemės plutoje pagal gausumą, o tai reiškia, kad jo pasaulyje yra žymiai daugiau nei geležies. Jo užteks dar daugeliui žmonijos kartų. Dėl to, kad turime jo daug, joks kitas metalas dar neprilygsta aliuminiui, kai kalbama apie panaudojimo įvairovę. Šiuo metu pasaulyje yra išrasta tiek daug skirtingų šio metalo panaudojimo būdų, kad apie tam tikrus net nepagalvojame.

Aliuminis tapo ypač populiariu visai ne veltui. Šis metalas pasižymi išskirtiniu stiprumu, lengvumu, atsparumu korozijai, laidumu bei patvarumu. Taip pat, teoretikai teigia, kad aliuminis gali būti 100% perdirbtas neprarasdamas savo natūralių savybių. Šiuolaikiniame pasaulyje kasdien beveik kiekvienas iš mūsų susiduria mažiausiai su dviem aliuminio panaudojimo sritimis.

Dažniausios aliuminio panaudojimo sritys

Transportas

Aliuminis yra naudojamas transporto industrijoje dėl savo neprilygstamo stiprumo ir svorio santykio. Dėl lengvo aliuminio svorio, transporto priemonei reikia mažiau jėgos judėjimui, o tai padidina degalų sąnaudų efektyvumą. Nors šis metalas ir nėra pats stipriausias, aliuminio lydiniai su kitais metalais yra pakankamai stiprūs. Taip pat, transporto priemonių industrija ypač vertina aliuminį dėl atsparumo korozijai.

Transporto priemonių pramonėje vis dar labai dažnai yra naudojamas plienas. Tačiau, vis dažniau yra iškeliami klausimai dėl išmetamo CO2 kiekio. Būtent todėl, ekspertai prognozuoja, kad iki 2025 metų aliuminio panaudojimas transporto industrijoje pakils net iki 60%.

Elektronika

Dauguma apie tai net nesusimąstome, tačiau kiekvieną dieną naudojame daiktus, pagamintus iš aliuminio. Išmanieji telefonai, planšetiniai ir nešiojamieji kompiuteriai, televizoriai – visi šie daiktai savyje turi aliuminio komponentų. Aliuminis suteikia šiems prietaisams galimybę būti lengviems, patvariems, o taip pat ir atrodyti gražiai bei moderniai. Taip pat, būtent šio metalo dėka mūsų elektroniniai prietaisai tampa apsaugoti nuo perkaitimo.

Dizaineriai ypač mėgsta naudoti aliuminį elektroninių prietaisų gamyboje, nes jis atrodo gražiai ir yra gana paprastai formuojamas. Kuo toliau, tuo dažniau aliuminis keičia plastikinius ir plieninius elektroninių prietaisų komponentus, nes yra lengvesnis už plieną ir stipresnis už plastiką.

Įsigyti aliuminio gaminių ir daugiau sužinoti galite www.mvsteelgroup.lt/aliuminis/

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: