R. Navickas. Vilniaus policija: lesbietės siautėkit – patriotus bausime (11)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Vilniuje, kaip Maskvoje! Sostinės savivaldybė karštligiškai bando užgniaužti pilietinės visuomenės pasipiktinimą: skubiai šalinami Jono Noreikos plakatai ir Šimašių pašiepiantys užrašai, policija pradeda tyrimus!

Apsiskaičiavo ponas meras Šimašius ir už jo liaunų pečių pasislėpę rėmėjai – pilietinė visuomenė nesusitaikė su Kremliaus Agitpropo primestu požiūriu į Lietuvos didvyrius!

Miesto centrą užtvindė J.Noreikos atminimą šlovinantys plakatai, o šįryt Cvirkos ir Kudirkos paminklus papuošė miesto merą veiksmus pašiepiantys užrašai.

Ant V. Kudirkos paminklo ankstų pirmadienio rytą vilniečiai galėjo pamatyti lentelę su užrašu „Šimašiau, ar aš kitas?“, o ant P. Cvirkos – „Drauge Šimašiau, didžiuojuosi“

Dėl ko savivaldybės klerkai labai pasipiktino! Aleksandras Zubriakovas, Vilniaus mero patarėjas viešiesiems ryšiams pareiškė, kad tai – smulkus chuliganizmas ir jo apraiškos bus pašalintos.

O dėl lentelių ant V. Kudirkos ir P.Cvirkos paminklų, kaip patvirtino policijos atstovas Tomas Bražėnas, buvo pradėta administracinė teisena dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Nes gi negalima tyčiotis iš viešųjų atminties vietų bei beginklių monumentų!

Ir štai čia atmintyje iškilo labai nesena istorija, kuomet LGBT „Baltic Pride 2019“ parado dalyvės iš lesbiečių frakcijos visais įmanomais būdais išsityčiojo iš skverelyje greta Gedimino prospekto tyliai rymančios Julijos Žemaitės paminklėlio – apkarstė jį savo vėliavomis, kaip skaromis, laipiojo ant paminklo, fotografavosi nepadoriomis pozomis ir visa tai kėlė į viešas interneto prieigas.

Keista, bet tuomet Vilniaus policija net ir paraginta pasipiktinusių vandalizmu pilietinės visuomenės aktyvistų nematė jokio reikalo imtis priemonių ir pradėti bent administracinę teiseną!

Gi dabar, vos išvydę mero pavardę ant paminklus papuošusių lentelių, iškart užvedė bylas ir pradėjo teisenas?

O kodėl toks reakcijų skirtumas, leiskite paklausti?

Įstatymai Lietuvoje, berods, visiems vienodi – ir LGBT paradistėms ir didvyrių atminimą nuo mero niekinimo ginantiems patriotams?

Kodėl vienoms galima ant paminklo darkytis ir išdarinėti ką tik nori – policijos pareigūnams atlaidžiai šypsantis, o kiti, užkabinę pilietiškai aktualų užrašą bus ieškomi, gaudomi ir žiauriai baudžiami?

Kas čia per tolerancijos totalitarizmo apraiškos, gerbiamieji? Gal policijai derėtu apsiraminti ir rodyti mažiau entuziazmo tokiais atvejais?

Jei jau LGBT siautėjimus vilniečiai ir Žemaitė iškentėjo be bylų, tai gal ir vardan Lietuvos didvyrių be teisenų apsieisime?

Nemanau, kad V. Kudrka prieštarautu. Dėl P. Cvirkos nesu tikras. Šiuo atveju jis tikrai sostinės mero ir jo bendražygių bendramintis.

67644041_2389138307841312_3229203536961077248_n

R. Navicko koliažas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Labai logiški ir teisingi autoriaus argumentai.

 2. Žemyna:

  Na ir randa Autorius kuo stebėtis.
  Viskas vyksta pagal logiką „Našych bjuut !!!!”

 3. Antanas:

  Sakoma, būtų juokinga, jei nebūtų graudu, bet man tai tik juokinga. Policija, matyt, jau išgaudė visus vagis bei banditus ir, nebeturėdama ko daugiau veikti, kovoja su… lentelėmis. 🤭

 4. Jonas:

  Ne ponai, mes tikrai ne laisvi ir ant visų valdžiažmogių “stogas”, kuris pataria ir įsako. Ar dirbama už atlygį ar iš baimės…ar iš įsitikinimo? Gėjams galima…o jūs dėl didvyrių atminties išsaugojimo neišsižiokit…Kaip sakoma “da zdravsrujet doblestnaja milicija. Uraaaaaa”.

 5. Kristina:

  Atrodo autorius nemato, kad čia su skirtingi dalykai. Vienu atveju veinos dienos akcija, Žemaitę prijungiant prie tą dieną Vilniuje vykstančio renginio, kitu atveju – komunizmu apkaltintas Vilniaus meras (1 – kūjai ir pjautuvai, girdėjau, dėl svarių priežasčių draudžiami; 2 – nenuteistas nėra kaltas, todėl tai mero šmeižimas, o už šmeižtą baudžiama). Prieš kaltinant dvigubais standartais siūlyčiau autoriui pirmiau pačiam pasitikrinti, ar jo pozicija tikrai nešališka. 🙂

 6. Žemyna:

  Kaip suprantu, kalbėta apie tai, jog priešingai šalininkų prognozėms (jog visų ,,orientacijų” įteisinimas sumažins seksualinių nusikaltimų sk. šalyje), atsitiko visiškai priešingai. Jų smarkiai pagausėjo.

  Švedijos ministrės komentarai dėl seksualinių nusikaltimų Švedijoje pasikeitė kardinaliai
  – propatria.lt/2017/03/svedijos-ministres-komentarai-del.html
  Na, žinoma, taip tik svetur, Švedijoje būna. O LT nusikalsta tik ,,natūralai” (pvz. Kedžiai. Ko gero, ir jų ta mergytė tokia – priekabiaudavo prie p-filų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: