Seime bus pristatyta dailininko Alfonso Čepausko paroda „Istorinės interpretacijos“ (0)

Alfonsas Čepauskas | Asmeninio albumo nuotr.

Alfonsas Čepauskas | Asmeninė nuotr.

Birželio 26 d., trečiadienį, 13 val., Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai), Seimo narė, parodos sumanytoja Aušrinė Norkienė pristatys Jungiamojoje galerijoje eksponuojamą dailininko Alfonso Čepausko darbų parodą „Istorinės interpretacijos“. Renginyje dalyvaus parodos autorius.

„Tarp daugelio kūrybinių sumanymų, žanrų ir technologinių sprendimų – ekslibrisų ir lakštinės grafikos, skulptūrų ir asambliažų, instaliacijų ir fotokoliažų, atspindinčių įvairiapusį mano kūrybos kelią, – prieš keliolika metų mintys nukrypo į gimtąjį kraštą. 2001–2017 m. apie kraštą, kuriame gimiau ir augau, sukūriau keletą „Istorinės interpretacijos“ epinių ciklų: „Karšuvos poringė“, „Trapėnų kronikos“, „Išlikimo kelias“, „Karšuvos mitas“, kurių pirmieji trys eksponuojami šioje parodoje. Jie vizualiai kalba apie monumentalią tautos išlikimo idėją ir sukurtais apibendrintais vaizdais įprasmina šalies istorinę, kultūrinę panoramą“, – sako parodos autorius.

Čepauskas gimė 1929 m. kovo 18 d. netoli Skaudvilės Gedgaudiškės kaime. Gimtinėje lankė pradinę mokyklą, o paaugęs 1947 m. išvyko į Tauragę. Neilgai teko čia gyventi, buvo pašauktas atlikti būtiną karinę tarnybą. Po tarnybos grįžo į Kauną, dirbo įvairius darbus, lankė vidurinę mokyklą. Baigęs taikomosios dailės mokslus išvyko į Vilnių ir iki 1999 m. dirbo meno redaktoriumi „Mokslo ir technikos“, „Mūsų sodų“ ir „Statybos ir architektūros“ žurnalų redakcijose pagal įgytą poligrafijos dailininko specialybę.

Kūrybos sfera – leidinių apipavidalinimas, iliustracija, plakatas, ekslibrisas, lakštinė grafika, asambliažas, skulptūra ir kt. žanrai. Sukūrė apie 1250 ekslibrisų ir mažosios grafikos, šimtus lakštinės grafikos. Surengė apie 60 savo kūrybos parodų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Danijoje. Dalyvavo apie 300 bendrų parodų Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių. Tarptautiniuose meno konkursuose pelnė 55 apdovanojimus: premijas, diplomus, medalius, padėkas ir kt.

Dvidešimt metų vadovaudamas Lietuvos ekslibrisininkų klubui, surengė apie šimtą konkursinių parodų: „Vilnius – Lietuvos sostinė“, „Gediminui – 600“, „Catechismus – 450“, „Baltijos kelias ‘86“, „Žalgiriui – 600“, „1863 m. sukilimas“, „Atkurtai Lietuvai – 100“ ir kt.

Išspausdino įvairiuose Lietuvos ir užsienio leidiniuose apie 100 savo publikacijų apie ekslibriso parodas, konkursus, istoriją ir jo kelius. Išleido praktinę metodinę knygą „Kaip sukurti ekslibrisą“, publikacijų sąvadą „Gyvybingas knygos ženklas“, bibliografinius leidinius: „Ekslibriso plakatas“, „Ekslibrisų monogramos“; albumus: „Karšuvos poringė“, „Kūryba ir kita pusė“, „Istorinės interpretacijos“, „Kamerinė plastika“ ir kt.

Čepauskas – Lietuvos dailininkų ir Lietuvos žurnalistų sąjungų narys, jam suteiktas Meno kūrėjo statusas. Už nuopelnus gimtinei apdovanotas Tauragės apskrities garbės ženklu, suteiktas Tauragės garbės piliečio vardas.

„Greitai prabėgo tie devyniasdešimt metų. Suprantu, kad liko nedaug. Bet dar turiu sveikas rankas, dažų, popieriaus ritinį, medžio atraižų, plastiško metalo ir vaizdinių „vidiniame archyve“, – sako dailininkas.

Seimo Jungiamojoje galerijoje paroda veiks birželio 17–30 d.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: