Teisingumo ministras praneš apie Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Lietuvą (7)

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius | lrv.lt nuotr.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius | lrv.lt nuotr.

Birželio 20 d. Lietuvos Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius išvyko į Hagą susitikti su ES teisinio bendradarbiavimo institucijos – Eurojusto – prezidentu Ladislavu Hamranu. Ministras įteiks oficialų laišką, kuriame atkreipiamas dėmesys į Rusijos daromą spaudimą Lietuvos teismams ir prokurorams, tyrusiems ir priėmusiems procesinius sprendimus Sausio 13-osios byloje, bei išsamiai išdėstomos aplinkybės, susijusios su šia byla ir Rusijos veiksmais.

„Privalome atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Rusijos vykdomą nepriklausomos valstybės teismų, vykdžiusių konstitucines pareigas, persekiojimą, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – tikimės glaudžiai bendradarbiauti su Eurojustu, jeigu Rusija, siekdama neteisėtų tikslų, bandytų piktnaudžiauti teisinės pagalbos mechanizmais.“

Pernai Rusijos Federacijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos prokurorus, dalyvavusius Sausio 13-osios bylos tyrime, o šiemet – ir prieš teisėjus, nagrinėjusius šią bylą.

Ministro E. Jankevičiaus teigimu, Eurojustas svariai prisideda įgyvendinant teisingumą ES erdvėje, ir negalima leisti, kad trečiosios šalys pasinaudotų veiksmingomis agentūros bendradarbiavimo priemonėmis neteisėtiems tikslams pasiekti.

Vienas iš šio vizito siekių – sutvirtinti ryšius tiriant kitas tarptautines bylas. Praėjusiais metais Lietuvos atstovai prisidėjo prie 112 Eurojusto bylų nagrinėjimo. Agentūra koordinuoja tyrimus ir baudžiamąjį persekiojimą, kai nusikaltimai yra susiję su dviem ir daugiau ES šalių. Eurojusto organizuojami koordinaciniai pasitarimai palengvina šalių teisminį bendradarbiavimą, kovojant su terorizmu ir sunkiu organizuotu nusikalstamumu.

Eurojusto kolegiją sudaro atstovai iš visų 28 ES valstybių: teisėjai arba prokurorai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: