Veterinarijos gydytojai pabrėžia skiepų svarbą (0)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Veterinarijos gydytojams parengtos gyvūnų ligų prevencijai, kontrolei ir gydymui skirtos gerosios gyvūnų skiepų praktikos gairės. Jas parengė daugelį suinteresuotų Europos organizacijų vienijanti platforma EPRUMA (The European Platform for the Responsible Use of Medicines in Animals).

Gairės skirtos informuoti veterinarijos gydytojus apie gyvūnų skiepijimo naudą, siekiant užkirsti kelią gyvūnų infekcinėms ligoms, ir tinkamą vakcinų naudojimą. Jų sukūrimą paskatino žinių apie gyvūnų skiepijimo poveikį visuomenės sveikatai trūkumas ir vis retesnis gyvūnų skiepijimas.

Infekcinių gyvūnų ligų prevencijai svarbios biologinio saugumo priemonės, higiena, tinkamas gyvūnų šėrimas ir girdymas, tinkamos jų laikymo sąlygos, gyvūnų gerovės užtikrinimas, taip pat užkrečiamųjų ligų stebėsena, tyrimai ir skiepijimas.

Nors yra ir abejojančių skiepų nauda, tačiau tam tikrais atvejais tai vienintelė priemonė, leidžianti užkirsti kelią, kontroliuoti ir naikinti gyvūnų ir žmonių infekcines ligas, pvz., pasiutligę. Skiepai taip pat leidžia sumažinti veterinarijoje naudojamų antibiotikų kiekį (pvz., kovojant su kiaulių raudonlige) ir taip mažinti mikrobų atsparumą antibiotikams.

EPRUMA, kurios narė yra ir Europos Veterinarijos gydytojų asociacija, skatina atsakingą antibiotikų naudojimą ir leidinyje dalinasi gerąja praktika, kurią taikant galima apsaugoti gyvūnus nuo infekcinių ligų bei jas kontroliuoti, užtikrinti gyvūnų gerovę ir maisto saugą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: