A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją (14)

Rinktinė trijulė | Alkas.lt nuotr.

Rinktinė trijulė | Alkas.lt nuotr.

Balandžio 8 d. sambūrio „Lietuva yra čia“ lyderis ir  kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apskundė šiandien Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (LNMMB) rengiamų kandidatų į prezidentus debatų organizatorius ir pakvietė žmones pirmadienį po darbo 18.30 val. rinktis į protesto akciją prie Nacionalinės bibliotekos laiptų.

A.Juozaitis VRK išsiuntė raštą, kuriame naujienų agentūros BNS, Rytų Europos studijų centro, Konrado Adenauerio fondo ir LNMMB rengiamus debatus prašo pripažinti 3-jų atrinktų kandidatų neįvardinta ir nepažymėta reklamine akcija ir, savo asmeninėje socialinio tinklo Feisbuk paskyroje kviesdamas žmones į protesto akciją, šį renginį pavadino Lietuvos žmonių mulkinimu.

Kaip žinia, dar kovo 29 d. žiniasklaidos priemonės paskelbė BNS pranešimą, kad balandžio 8 d. Vilniuje „įvyks pirmieji debatai tarp trijų kandidatų į prezidentus“. Buvo paskelbta, kad debatuose įvairiomis aktualiomis temomis diskutuos ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Seimo narė Ingrida Šimonytė.

Išplatintame pranešime buvo paaiškinta, kodėl tik šie trys kandidatai kviečiami į debatus. Esą, „kandidatai atrinkti įvertinus visų šių metų sociologinių apklausų rezultatus. Į debatus pakviesti kandidatai, peržengę 15 proc. paramos ribą.“

Kilus viešai diskusijai dėl šitokių „debatų“ teisėtumo, debatų rengėjai kitiems nepakviestiems kandidatams pasiūlė atvykti į atskirai jiems skirtą pasikalbėjimą valandą anksčiau, bet neatsisakė pagrindinio sumanymo – reklaminių debatų tarp trijų išskirtinai parinktų kandidatų. Sprendžiant iš vėliau pakoreguotų renginio skelbimų, antraeilių debatų dalyviais sutiko būti tik 2 kandidatai – Naglis Puteikis ir Vytenis Andriukaits. 

„Tačiau BNS ir toliau reklamuoja tik šių trijų kandidatų debatus, skelbia tik jų trijų nuotraukas –  kitų kandidatų į trijų išrinktųjų renginį kviesti nesiruošia“, – sako A. Juozaitis.

VRK adresuotame rašte A. Juozaitis pabrėžia, kad „galiojantys teisės aktai nenumato jokios 15 procentų ribos pagal spėjamą apklausų rezultatą ar kokį kitą pagrindą, pagal kurį galima būtų privilegijuoti vienus pretendentus kitų atžvilgiu“.

„Priešingai šiam organizatorių teiginiui, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatyme yra įtvirtintas vienintelis kriterijus – tai pretendentų parėmimas ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašais. Taigi, visi kandidatai, kurie surinko daugiau kaip 20 tūkstančių parašų, turėjo būti traktuojami vienodai. /…/ Tačiau debatuose buvo išskirti trys iš jų, kuriuos siekia reklamuoti organizatoriai“, – rašoma A. Juozaičio pasirašytame rašte VRK.

A.Juozaitis atkreipia dėmesį ir į tai, kad „debatų“ rengėjų – Konrado Adenauerio fondas yra nuolatinis TS-LKD renginių rėmėjas. Pasak A. Juozaičio, jis taip pat remia įvairias globalistinės politikos iniciatyvas, kurias galimai atstovauja minėti trys parinkti kandidatai. „Pažymėtina ir tai, kad Rytų Europos studijų centras seniai susijęs su TS-LKD, kurios politiniam kursui atstovauja Ingrida Šimonytė, o iki neseno laiko – ir Gitanas Nausėda. Trečiasis kandidatas – premjeras Saulius Skvernelis parinktas kaip Vyriausybės vadovas“, – rašoma VRK adresuotame rašte.

Pasak A. Juozaičio, tiek minėti informaciniai pranešimai, tiek ir pats renginys turėtų būti pažymėtas kaip politinė reklama ir apmokėtas iš minėtų kandidatų politinės kampanijos sąskaitose esančių lėšų, kaip to reikalauja Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas.

VRK prašoma pripažinti debatų reklaminį pobūdį ir, kad dėl paslėptos trijų kandidatų reklamos šie debatai neatitinka politinės kampanijos teisinių reikalavimų. Taip pat prašoma patikrinti ar informacija, kuri bus viešai platinama iš šių „debatų“ bus pažymėta kaip politinė reklama ir apmokėta iš kandidatų rinkiminių sąskaitų. 

„Tokio lygiateisių kandidatų į aukščiausią Lietuvos Respublikos vadovo pareigybę viešo savavališko segregavimo į aukštesnės ir žemesnės prabos kandidatus nėra vien tiktai reklaminė akcija proteguojanti esamai valdžiai parankesnius iš jų. Tokie šių vadinamųjų debatų rengėjų veiksmai prilygsta nepaskelbtam informaciniam karui su Lietuvos piliečiais ir tai yra Lietuvos nacionaliniam saugumui pavojinga veika“, – teigė A. Juozaičio atstovas viešiesiems ryšiams Jonas Vaiškūnas.

Balandžio 4 d. VRK pagal surinktus rinkėjų palaikymo parašus Respublikos Prezidento rinkimuose įregistravo 6 kandidatus. Patvirtinta, kad šešis pretendentus būti kandidatais į Respublikos Prezidentus parėmė ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų. Buvo nuspręsta įregistruoti šiuos pretendentus būti kandidatais Respublikos Prezidento rinkimuose: Vytenį Povilą Andriukaitį, Arvydą Juozaitį, Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį, Ingridą Šimonytę, Valdemarą Tomaševskį.

Galutinis kandidatų sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas balandžio 12 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Matau, kaip iš Briuselio startavęs Vytenis Andriukaitis “skuodžia” ir jau yra bepasivejantis tą spėriąją trijulę. Ir pagal paimtą tempą panašu, kad jis turėtų “suspėti” į tą 2-ąjį turą… Taigi tempo, tempo…,Vyteni!.

  Gi A. Juozaičiui “pritrūkus kvapo” bei publikai plojant atsiplėšusiai ir prie finišo artėjančiai trejulei, belieka kaltinti “teisėjus” blogu teisėjavimu, imti šaukti, prisiminus “rusiškus” laikus, – “ant muilo! ant muilo”!…

  • ŽEMAITIS:

   Tavo socialistas Andriukaitis gaus dar mažiau balsų, nei Juozaitis. Pamatysi.
   Socialimas Lietuvoje neturi jokių perspektyvų. Tai primityvi ideologija, kurią bet koks giliau mąstantis žmogus iš karto atmestų.
   Ji prieštarauja net patiems elementariausiems gamtos dėsniams (konkurencijai ir pan.). O jei socializmo principai būtų artimi gamtos dėsniams – tai iki šiol tupėtume medžiuose. Net ne medžiuose – aplamai gyvybė žemėje nebūtų atsiradusi…

 2. ŽEMAITIS:

  Betgi pavelkim tiesai į akis. Juozaitis yra tik “antrosios lygos” kandidatas. Tad turėtų tai suprasti.
  Tikrai nemanau, kad Jam vertėtų dėl to piktintis. Juk apklausų reitingai akivaizdžiai įrodo, kad iš tiesų lyderiauja.

 3. Romas:

  Visi kandidatai surinkę 20 000 pritariančių balsų, turi vienodas teises, yra lygūs. Kitokių niuansų įstatymas nenumato.
  Trijų kandidatų išskyrimas iš kitų tarpo – akivaizdus įstatymo pažeidimas.

  REIKIA PROTESTUOTI !!!

 4. Elenytė:

  Tėveli,Jurgeli,mokyk savo “vaikus”,o jūs. Vaikai neklausukit ką Tėvelis daro…

 5. !!!:

  O tai geras ženklas,išsigando sisteminiai,jau griebesi už šiaudo…

 6. Palangos Juzė:

  Kodėl taip reklamuojami tie trys kandidatai -formuojama nuomonė už ką reikia balsuoti??? juk Lietuvos žmonės nekvaili,-patys žino tų trijų nuveiktus “gerus”darbus,pasirinks tą kandidatą,kuris vertas būti Lietuvos Prezidentu,,,

 7. Iš tiesų:

  Panašus ,,trijulės” debatus veda ir Nacionalinis transliuotojas LRT,deja. Neoliberalai neriasi iš kailio,kad tik laimėtų jų ideologinis bendražygis. Prezidento būstinė prie Daukanto aikkštės negali tapti liberalmaksizmo ideologijos sklaidos centru.

 8. Bartas:

  Pažiūrėsim , kai dugną dėsim.

 9. Petras:

  Ai ko jūs visi taip čia verkiat ? Juozaitis buvo pakviestas į debatus tik ne su šita trijule ir neatėjo, o geriau pastovėjo šalia.
  Tai ko tada skūstis ? jei pats neina ..

 10. Nuomonė:

  Ar debatus rengia VRK? Ne! Tai kur problema? Kas rengėjas – tas ir kviečia tuos, kuriuos nori matyti. Surenkite ir jūs savo debatus.

  • Nuomonė:

   Tai yra Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai, vadinasi, juos rengia Vyriausioji rinkimų komisija, o visa, kas su jais susiję, pvz., kad ir oficialūs kandidatų debatai, gali būti rengiami tik visuomeninės televizijos, t. y. LRT. Visos kitos privačios žiniasklaidos priemonės tėra tik šou, žaidimai ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: