Savaitgalį centre žygiuos dinozauras: fizikai miestui dovanos šventę (2)

FiDi | rengėjų nuotr.

FiDi | rengėjų nuotr.

Balandžio 6 d. 10 val. vyks jau 51-ąjį kartą VU Fizikos fakulteto studentų rengiama šventė, kuri, dėl savo gilių tradicijų ir dydžio, yra užsitarnavusi Vilniaus miesto šventės statusą.

Nuo pat pirmojo 1969 m. įvykusio FiDi gimimo, ji tapo išskirtiniu reiškiniu, kuris kasmet pristato nemažai naujovių ir nesustoja evoliucionavęs.

FiDi Programa

FiDi 51 Dieninė 10:00 val

Kaip ir kasmet, pirmasis balandžio šeštadienis šiemet išaušta ypatingas – Saulėteky įsikuria Fizlendas. Fizikų rankų ir galvų sukurtas atrakcionų parkas, kuriame fizikos dėsniai veikia tik tam, kad būtų smagu. Čia buvo ir rekordinio dydžio šviesolaidžių, traukinuko bėgių, kabančių ore, bulviašaudžių ir kitokių šedevrų, bet šiemet mes ir vėl pasiryžę nustebinti. Gyva muzika, maisto vagonėliai, studentų inžineriniai stebuklai, senas geras Dinas Zauras ir po pusės amžiaus pribrendę pokyčiai.

Renginys nemokamas.

FiDi 51 Eisena 15:00 val

Penkiasdešimt metų tais pačiais takais su vėliavom, skanduotėmis ir dinozauru – gali pasirodyti, jog einame ne tiek pas filologes, kiek iš proto… Visko pasitaiko, bet, kad ir kaip ten būtų, ruoškit balsus ir vėliavas – į kelią! Šiemet keliaujame ne tik atsiprašyti už jaunystės kvailystes – iki Filologijos fakulteto einame kiek pasikeitę ir su žvėriškai svarbiais reikalais, sakytum, net istoriniais… Pasibaigus Dieninei, visi sulipsime į laukiančius autobusus ir važiuosime iki LR Seimo rūmų. Nuo ten 15:00 link Filologijos fakulteto pajudės Eisena.

Renginys nemokamas.

FiDi | rengėjų nuotr.

FiDi | rengėjų nuotr.

FiDi 51 Vakarinė 20:00 val

Jei ryte liko neišbandytų atrakcionų, Eisenoje pritrūko žingsnių ir balsai dar šiek tiek girdimi – tai proga šias klaidas ištaisyti. Visą savo penkiasdešimties metų vakarėlių patirtį sudedame į šį vienos nakties festivalį mieste. Dvi scenos, daugybė melomanų, gyva muzika iki pirmų gaidžių, erdvės atrakcionams ir kitoms vakaro staigmenoms jau netrukus. Rinkis būti jau 51-ąjį kartą vykstančio reiškinio dalimi.

Rinkis išbandyti viską.

Apie FiDi

FiDi – Fiziko diena, vykstanti kiekvieną pirmąjį balandžio šeštadienį.
Tai šventė, pritraukianti minias žmonių pasidžiaugti stebinančiomis fizikų idėjomis, su Dinu pasivaikščioti garsiausiomis Vilniaus gatvėmis bei kartu su fizikais šėlti netradicinėje miesto vietoje.

Pirmoji FiDi įvyko 1969 m. kovo 29 dieną, organizuojama tuometinio studentų profsąjungos pirmininko Vito Mačiulio.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: