Mokyklinės uniformos: ieškokite stilingo patogumo (3)

auksosiulas.lt nuotr.

auksosiulas.lt nuotr.

Mokyklinės uniformos mūsų šalyje ilgą laiką buvo laikomos tarybinių laikų atgyvena, užgožiančia mokinių asmenybę ir individualumą. Jau kurį laiką ši nuomonė keičiasi radikaliai. Tačiau vis dar sukelia daug ginčų tarp moksleivių ir jų tėvų bei karštas diskusijas pačiose mokyklose. Tai yra suprantama, nes uniforma dėvima kiekvieną dieną ir norima, jog ji būtų tiek graži, stilinga, tiek praktiška bei patogi.

Jeigu tvirtai apsisprendėte, jog Jūsų vaikui uniforma būtina, ar tiesiog mokymo įstaigoje, kurią lanko mokinys,  mokyklinės uniformos – privalumas, pasistenkite nepamiršti, jog svarbiausia vis tik išlieka paties vaiko nuomonė. Juk uniformą kiekvieną dieną reiks dėvėti jam. Nuo to, ar gerai jausis su drabužiu, didele dalimi priklauso vaiko tiek fizinė, tiek psichologinė savijauta.

Aprangai, kuri bus dėvima kiekvieną dieną, labai svarbu patogumas ir praktiškumas. Todėl rinkitės tik kokybiškus audinius. Atminkite, jog mokyklinės uniformos, turint galvoje mūsų šalies klimatą, bus dėvimos ir šaltomis, ir karštomis dienomis. Todėl audinys turi leisti kūnui kvėpuoti ir tuo pačiu sulaikyti šilumą. Audiniai negali nevaržyti judesių, privalo  būti atsparūs tempimui, glamžymui ir kt. Anot profesionalių siuvėjų, kokybiškos uniformos pakeitimo priežastis turi būti pakitęs vaiko ūgis, o ne iširusios siūlės ar išblukusi spalva.

Mokyklinė uniforma nebūtinai turi būti nuobodi ir pilkų atspalvių. Retai kuri mokykla numoja ranka į šiuolaikiškumą. Todėl drąsiai galima rinkti ryškesnių, netgi kontrastuojančių spalvų audinius. Savitas stilius susideda iš atskirų detalių, tad nepamirškite ir aksesuarų. Tai puikus būdas akcentuoti aprangą ir išreikšti individualumą. Ieškokite tokios siuvyklos, kuri gali ne tik pasiūti pageidaujo modelio uniformą, bet ir išsiuvinėti mokyklos emblemą bei pritaikyti kitus aksesuarus: skareles, peteliškes, kaklaraiščius ir kt.

Šiuolaikinės siuvimo įmonės, taupydamos savo ir pirkėjų laiką, dažnai siūlo paslaugą: mokyklinės uniformos internetu. Tai puiki proga, iki pirmo susitikimo akis į akį su siuvėju, aptarti su mokiniu visus jo lūkesčius ir tuo pačiu keliamus mokyklos reikalavimus namuose,  ramioje aplinkoje. Apgalvoję visas detales, išsirinkę modelį ir audinį, galėsite drąsiai pateikti užsakymą, tokiu būdu išvengdami skubotumo sukeltų klaidų ir džiaugtis tokiu siuviniu, kokio tikėjotės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: