Europos Parlamentas siūlo oro taršos mažinimo priemonių (1)

Oro tarša | AP images/European Union-EP nuotr.

Oro tarša | AP images/European Union-EP nuotr.

Praėjusią savaitę Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją, kurioje pateikia pasiūlymų, kaip kovoti su oro tarša transporto, žemės ūkio, energetikos ir kituose sektoriuose.

Žemės ūkyje šiuo metu išmetama per daug amoniako, azoto suboksido ir metano, todėl ES bendrosios žemės ūkio politikos finansavimas turėtų būti susietas su taršos mažinimu, įsitikinęs Europos Parlamentas (EP). Priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai taip pat siūlo nedelsiant imtis ES lygmens priemonių kietųjų dalelių koncentracijai ore mažinti ir nustatyti griežtesnes jų ribines vertes, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis.

Europos Komisija raginama įpareigoti automobilių techninės apžiūros metu visose ES šalyse tikrinti į aplinką išmetamo azoto oksido kiekį. Savo ruožtu europarlamentarai siūlo skatinti elektra varomas transporto priemones ir taikyti joms mokesčių lengvatas, taip pat renkant kelių mokesčius atsižvelgti į automobilių taršą. EP teigiamai vertina automobilių eismo ribojimą miesto centruose bei skatinimą naudotis dviračiais bei viešuoju transportu. Parlamentas taip pat skatina mažinti taršą miestuose per žaliuosius viešuosius pirkimus, o valdžios institucijoms rinktis netaršias transporto priemones ar dalijimosi platformas.

EP nariai palankiai vertina bent dešimties ES valstybių įsipareigojimus laipsniškai atsisakyti anglimis kūrenamų elektrinių. Jie ragina valstybes diegti centralizuotas namų šildymo sistemas, nes tai labai mažina oro taršą, taip pat laipsniškai panaikinti subsidijas iškastiniam kurui. Europos Komisijai siūloma nustatyti patalpų oro taršos vertinimo standartus. Europarlamentarai įsitikinę, kad patalpų oro kokybė turėtų būti vertinama visuose naujuose ir renovuotuose pastatuose.

Europos aplinkos agentūra (EEA) nurodo, kad kasmet daugiau kaip 400 tūkst. pirmalaikių mirčių ES susijusios su oro tarša, o 90 proc. miestuose gyvenančių europiečių dėl taršos gyvena sveikatai žalingomis sąlygomis. Dėl prastos oro kokybės ir jo poveikio žmonių sveikatai ES kasmet netenka 3-9 proc. bendrojo vidaus produkto. Pernai 6 ES valstybės buvo perduotos Europos Teisingumo Teismui dėl ES oro kokybės standartų nesilaikymo, o 20-yje valstybių šiuo metu nagrinėjami 29 pažeidimų atvejai.

Už šią EP rezoliuciją balsavo 446 EP nariai, prieš buvo 146, o susilaikė 79.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Marius:

    Na, žemės ūkio technika kaip buvo, taip ir liks dyzeliniais varikliais, nieko čia nepakovosi. O dėl gyvenamųjų būstų patalpų oro kokybės tikrai derėtų susirūpinti. Džiaugiuosi, kad pradėta taikyti energetinio efektyvumo klasės reikalavimai, kuomet vykdoma naujo namo statyba nes taupydami išlaidas pastatymui, vėliau patiria keliagubai didesnes išlaidas apšildymui bei naudoja papildomą energiją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: