Kovo 8-osios solidarumo eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“ (10)

Kovo 8-osios solidarumo eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“ | Rengėjų nuotr.

Kovo 8-osios solidarumo eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“ | Rengėjų nuotr.

Kovo 8 d., 12 val., Vilniuje, nuo Katedros aikštės iki Vyriausybės rūmų, vyks solidarumo eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“. Vėliau Vinco Kudirkos aikštėje vyks mitingas. Dieną prieš renginį, kovo 7 d., 8.30 val., rengėjų atstoves priims premjeras Saulius Skvernelis. Šiemet moterys visame pasaulyje Kovo 8-ąją solidariai reikalauja lygių darbo sąlygų, į tai ir norima atkrepti dėmesį, rengiant šias eitynes.

Jau ketvirtą kartą Tarptautinė moterų solidarumo diena yra minima susivienijus skirtingoms organizacijoms, profesinėms sąjungoms, nevyriausybinėms organizacijoms, įvairių sektorių darbuotojams.

Deja, bet vis dar moterims ne tik mokamas mažesnis atlyginimas už tą patį darbą, daugiausiai moterų užimamos profesijos yra prasčiausiai apmokamos, atitinkamai joms tenka minimalios socialinės garantijos, taip didėja dirbančių moterų skurdo rizika. Taip pat ir jų pensijos yra mažesnės, didelė dalis pensinio amžiaus moterų gyvena skurde.

Moterų darbas nesibaigia uždarius darbovietės duris, jis tęsiasi ir namuose, kur joms tenka prievolė rūpintis namų, vyro, vaikų ir senelių globa, slauga ir gerbūviu. Moterų darbas namie nepastebimas ir nevertinamas.

 Kovo 8-osios solidarumo eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“ | Rengėjų nuotr.

Kovo 8-osios solidarumo eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“ | Rengėjų nuotr.

Taip pat neretai moterys darbo vietoje patiria seksualinį priekabiavimą, vis dar dažnai pasitaiko diskriminacijos dėl amžiaus, motinystės, tautybės, religijos ir socialinės padėties.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Išties:

  Kovo 8-oji tai komunistinio braižo moterių ,,šventė”,deja.

 2. T0mas J.:

  LTSR mokykliniuose vadovėliuose skaitėm, kad Kovo 8-osios šventę įkūrė Klara Cetkin ir Roza Liuksemburg. Kaip yra iš tiesų?
  Vokietijos Komunistų partijos CK narė žydė Klara Eissner gimė 1857 m. Vokietijoje.
  1910.03.08 Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje tarptautinio komunistinio judėjimo aktyvistė Klara Eissner (nuo 1882 – Cetkin, jos vyras Osipas – žydas iš Odesos bindiužnikų) pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesį moterų kovai už laisvę ir lygias teises.
  Kai Klarai buvo 40 metų, ji įsimylėjo 18 metų jaunesnį studentą dailininką Cundelį ir ištekėjo antrąsyk. Jų namuose Silenbuche dažnas svečias buvo Vladimiras Leninas (žydės Blank sūnus).
  Klaros Eissner Cetkin Cundel sūnus iš pirmos santuokos Konstantinas (g.1885) 1907 m. tapo mamos draugės, 14 m. už jį vyresnės Lenkijos žydės komunistės Rossalijos Luxemburg meilužiu.
  Mirė Klara 1933 m., urna su jos pelenais įmūryta Maskvoje į Kremliaus sieną.
  Po bolševikų revoliucijos feministinių pažiūrų Aleksandra Kolontaj įkalbėjo Leniną šią dieną paskelbti valstybine švente. Visą Tarybų Sąjungos gyvavimo laikotarpį ši šventė pabrėžė dirbančios moters herojiškumą.
  Kaip matome, Kovo 8-osios kilmė yra pusiau ŽYDIŠKA pusiau KOMUNISTIŠKA .

  • Tvankstas:

   Tiesa parašyta.
   Noriu pridurti, kad socialistės ž…. 1910.03.08 nusprendė švęsti linksmąją ž… šventę Purimą, vienintelė linksma šventė jiems.
   Kadangi nesunku uždengti paslaptį, kai Mėnulio kalendorius kasmet vis keičia šventinę dieną, taip paslėpta Purim šventė tapo moters diena.
   Nesunku Senajame Testamente Esteros knygoje persiskaityti apie Purim šventės kilmę, kuri yra tikrai linksma šventė – arijų persų buvo nužudyta 75 tūkstančiai, kokios ž… tautos linksmybės ir šėlimas persų arijų kraujyje teškenantis !
   Mes turime prisiminti, kad buvome paskutinieji Europos arijai, tai mūsų kraujo broliai buvo išžudyti ir jų kraujyje iki šiol vyksta didžiosios linksmybės.
   Ester vardas lietuviškas – Eistera – Astra – žvaigždė ( Č. Gedgaudas labai tiksliai paaiškino).
   A.Kolontaj užbaigė stačiatikių šventojo Daumanto Pleskaviškio giminę, to paties Daumanto, kurio žmoną pasisavino katalikiškas karalius Mindaugas, už tai sumokėjęs savo galva – taip Daumantas nuplovė užtrauktą negarbę ir paniekinimą vyrų tarpe ir pasitraukė į Pleskavą, kurią valdė 36 metus, tapęs stačiatikų šventuoju.
   Tai gali būti nors kiek savigarbos turintiems lietuviams ?

 3. T0mas J.:

  LTSR vadovėliuose skaitėm, kad Kovo 8-os šventę įkūrė Klara Cetkin ir Roza Liuksemburg. Kaip yra iš tiesų?
  1910.03.08 Kopenhagoje tarptautinėje moterų konferencijoje komunistinio judėjimo aktyvistė Vokietijos KP CK narė zhydė Klara Eissner (nuo 1882 – Cetkin, jos vyras Osipas – zhydas bindiužnikas) pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesį moterų kovai už lygias teises.
  Kai Klarai buvo 40 m., ji įsimylėjo 18 m. jaunesnį studentą dailininką Cundelį ir ištekėjo antrąsyk. Jų namuose Silenbuche dažnas svečias buvo Vladimiras Leninas (zhydės Blank sūnus).
  Klaros Eissner Cetkin Cundel sūnus iš pirmos santuokos Konstantinas (g.1885) 1907 m. tapo mamos draugės, 14 m. už jį vyresnės Lenkijos zhydės komunistės Rossalijos Luxemburg meilužiu.
  Mirė Klara 1933 m., urna su jos pelenais įmūryta Maskvoje į Kremliaus sieną.
  Po bolševikų revoliucijos feministė Aleksandra Kolontaj įkalbėjo Leniną šią dieną paskelbt valstybine švente. Per visą TSRS istoriją ši šventė pabrėžė dirbančios moters herojiškumą.
  Kaip matot, Kovo-8 kilmė yra pusiau ZHYDIŠKA pusiau KOMUNISTIŠKA.

 4. T0mas J.:

  Ilgai ALKAS svarstė (ilgiau kaip valandą), ar praleist mano komentarą, rašytą 13:50. Portale įstatytas filtras, ir komentarai su žodžiu ŽYDAS publikuojami tik po administratoriaus patikrinimo, nes žydų tauta svetainėje ALKAS yra ypatingoje pagarboje.
  Sugalvojau kaip apeiti svetainės filtrą – vietoje Ž parašiau ZH. Tuomet administratorius praleido ABU komentarus. Aš nieko prieš, kad ištrintumėt šį mano komentarą ir 14:36 komentarą.

 5. Raimis:

  Šitoms eitynėms LRT, įtariu, skirs deramą dėmesį. Matysim per panoramą.

 6. Mindaugas:

  Kodėl alke talpinate šitą kraštutinių moterisčių kliedesį be jokio paaiškinimo, kad tai visiškas kliedesys??? Jei moterims galėtų mokėti mažiau nė vyrams už tą patį darbą – koks kvailys tada samdytų bent vieną vyrą??

  Tomas Sovelis dar Lietuvai tebebūnant Tarybų sąjungoje (suprask, apie šitą moterisčių kliedesį jau labai seniai žinoma) ištyrė ir išaiškino, kad moterys tiek pat dirbdamas ne tik, kad ne mažiau uždirba, bet dar ir daugiau nei vyrai! Tai jau klasika -> htt ps://www.youtube.com/watch?v=v_pQ7KXv0o0

 7. ŽEMAITIS:

  Šauktinių kariuomenė – prievolė tik vyrams;
  Pensijinis amžius – moterys išeina anksčiau, o vyrai – priversti dirbti ilgiau.

  TAD KIENO TEISĖS LIETUVOJE PAŽEIDINĖJAMOS – VYRŲ AR MOTERŲ? Atsakykit, užkietėje feministės.

 8. ŽEMAITIS:

  Socialistų sugalvota “šventė”.
  O iš tiesų – eilinės aimanos “dėl moterų teisių pažeidimų” (o Lietuvoje akivaizdžiai labiau pažeidžiamos vyrų teisės (karinė prievolė; nevienodas pensijinis amžius). Tai eilinis žmoni kiršijimas ir tokios feministinės eitinės daro daugiau žalos, nei duoda naudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: