VRK užblokavo portalą rinkejopuslapis.lt dėl saugumo priežasčių?.. (7)

matijosaite-vrk-alkas-lt-nuotr

VRK pirmininkės L. Matijošaitytės nurodymu užblokuotas rinkimų portalas www.rinkejopuslapis.lt | Alkas.lt nuotr.

Kovo 2 d. 20 val. vakare Valstybinė rinkimų komisija (VRK) nenurodžiusi jokio teisinio pagrindo, motyvuodama „saugumo priežastimis“, užblokavo rinkėjams skirtą portalą rinkejopuslapis.lt.

Pabandžius prisijungti prie šio portalo pamatome pranešimą:

Gerbiamas portalo „Rinkėjo puslapis“ lankytojau,

Informuojame, jog š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis” nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose elektroninį parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.). Portalo „Rinkėjo puslapis“ paslaugos išoriniams naudotojams nebus teikiamos nuo š. m. kovo 2 d. 20.00 val. iki kovo 4 d.

Balsavimo rezultatai ir rinkėjų aktyvumas rinkimuose bus skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje adresu www.vrk.lt.

Informacija rinkėjams teikiama ir trumpuoju telefono numeriu 1855.

Atsiprašome Jūsų už galimus nepatogumus.

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija

Į Alkas.lt redakciją pasipylė skambučiai iš piliečių negalinčių pasinaudoti savo teise parašu palaikyti asmenų išsikėlusių kandidatais į Prezidento postą, nes po 20 val. į VRK prisiskambinti jau buvo nebegalima. Savo pasipiktinimą dėl neveikiančio „Rinkėjų puslapio“ ir VRK elgesio skambinusieji išliejo Alkas.lt redakcijai nerinkdami žodžių ir neslėpdami apmaudo dėl tokio nedemokratiško valdžios elgesio. Juozu iš Kauno prisistatęs vyriškis teigė, kad tokie VRK veiksmai galimai yra naudingi premjerui Sauliui Skverneliui, kuriam sunkiai sekasi rinkti parašus internetui…

Siekiantis tapti kandidatais į prezidentus  20 000 parašų turi surinkti iki kovo 28 d.

Primename, kad VRK jau kovo 1 d. išplatino pranešimą dėl informacijos apribojimų savivaldybių tarybų rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu (kovo 2 d. 1 val. – kovo 3 d. 20 val.). Jame VRK nurodė, kad savivaldos rinkimų išvakarėse ir rinkimų dieną bus draudžiama bet kokia agitacija – ne tik susijusi su savivaldos rinkimais, tačiau ir Prezidento rinkimų kampanijos agitacija bei parašų skirtų iškelti kandidatams į Prezidentus rinkimas tiek popieriaus lapuose, tiek ir internete… Tiesa internete parašų rinkimas sustabdytas nebuvo ir piliečiai galėjo laisvai pasirašinėti iki šeštadienio 20 val.

Būgštaujama, kad jei VRK dar kartą stabdys kandidatams į Lietuvos prezidentus skirtų palaikymo parašų elektroninę sistemą ir vykstant savivaldybių merų 2-ojo rato rinkimams, gali būti šiurkščiai pažeista piliečių konstitucinės teisės rinkti parašus ir remti kandidatus į prezidentus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: