JAV Kongreso narys Krisas Smitas tęsia kovą už Neringą Venckienę (4)

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Vasario 14 d. JAV lietuvių portalas biciulyste.com pranešė, kad Kongreso narys Krisas Smitas (Chris Smith) (ir vėl išrinktas Nju Džersio valstijoje) nesirengia nuleisti rankų – savo parengtą įstatymą, užregistruotą pavadinimu Give Judge Venckiene Her Day in Court Act ir skirtą Neringai Venckienei apginti, vasario 7 dieną jis pristatė ir naujajam demokratų vadovaujamam Kongresui.

Portalo biciulyste.com teigimu, Kongreso nariai buvo supažindinti ir su „Lietuvos ryto“ publikacijoje (2017 m. spalio 26 d.) „Neringa Venckienė gali nurimti – niekas jos neieško“ paskelbtu Kauno apygardos prokuroro Dariaus Jakučio pasisakymu apie Lietuvos prokurorų sugalvotą „gudrybę“, kaip įtikinti JAV teismą patenkinti Lietuvos prašymą išduoti buvusią teisėją ir Seimo narę Lietuvai.

Krisas Smitas | Wikipedia.org nuotr.

Krisas Smitas | Wikipedia.org nuotr.

Pateikiame ir mes minėto dienraščio straipsnio ištrauką, kurioje prokuroras atvirai prisipažįsta, kad „[…] susigrąžinus N.Venckienę […] papildyti kaltinimus nebūtų sunku“:

Įtarimuose neliko politikos

Per puspenktų metų sumenko ne tik prokuratūros žinios apie N.Venckienę, bet ir jai pateiktų įtarimų puokštė. Iš anksčiau pareikštų įtarimų pagal 16 Baudžiamojo kodekso straipsnių prokuratūra du – dėl valstybės simbolių išniekinimo ir viešų raginimų pažeisti Lietuvos suverenitetą – išmetė.

„Sprendžiant dėl ekstradicijos yra žiūrima, ar tai nėra politinė byla, todėl N.Venckienei yra panaikinti įtarimai, kurie susiję su politika, nes jie gali tapti pagrindu neišduoti jos Lietuvai“, – „Lietuvos rytui“ paaiškino D.Jakutis.

Dabar N.Venckienė yra kaltinama neteisėtu informacijos rinkimu, mirusiojo atminimo paniekinimu, šmeižimu, įžeidimu, neteisėtai surinktos informacijos panaudojimu, piktnaudžiavimu, melagingu pranešimu apie nebūtą nusikaltimą, piktnaudžiavimu globėjos pareigomis, tvirkinimu, trukdymu antstolei ir prokurorui atlikti savo pareigas, nepagarba teismui, teismo sprendimo nevykdymu, nežymiu sveikatos sutrikdymu ir pasipriešinimu policijos pareigūnams.

Pasak D.Jakučio, jei susigrąžinus N.Venckienę paaiškėtų, kad ji yra padariusi ir daugiau nusikaltimų, pavyzdžiui, atsirastų įrodymų, kad ji padėjo savo broliui Drąsiui Kedžiui organizuoti Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymą, papildyti kaltinimus nebūtų sunku.
Portalo biciulyste.com teigimu, Lietuvos žiniasklaidoje ši informacija „nesulaukė dėmesio“. Tas faktas, kad „Lietuvos ryto“ publikacija buvo cituojama JAV Kongrese ir yra įtraukta į siūlomo įstatymo projektą (žr. ČIA, 6–7 psl.), nepasirodė įdomus net pačiam dienraščiui. „Keistoka – tokia svarbi informacija slepiama nuo Lietuvos žmonių?!“ – stebisi biciulyste.com portalas.

Be kita ko, portalas užsimena ir apie tai, kad tą pačią dieną, kai buvo pristatomas naujasis įstatymas, Kongrese lankėsi ir aukšti Lietuvos pareigūnai.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: