Visuomeninis sambūris „Lietuva yra čia“ telksis Sąjūdžio siekių įgyvendinimui (8)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Vasario 2 d. 12 val. Vilniuje, Vilniaus Žemutinės pilies Senajame arsenale (Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Arsenalo g. 3A) vyks visuomeninio sambūrio „Lietuva yra čia“ sueiga į kurią suvažiuos šio sambūrio dalyviai iš visos Lietuvos regionų.

Įvadinį pranešimą sueigos dalyviams skaitys sambūrio „Lietuva yra čia“ steigimo iniciatorius, Sąjūdžio pradininkas, filosofas dr. Arvydas Juozaitis. Sveikinimo žodį tars svečiai.

Trumpus pranešimus pristatančius steigiamo judėjimo veiklos kryptis perskaitys A. Juozaitis, kiti bendražygiai ir Sambūrio dalyviai.

Bus išrinkta sambūrio „Lietuva yra čia“  valdyba ir pirmininkas, aptarti sambūrio dalyvavimo Lietuvos Respublikos prezidento kampanijoje ir kitose būsimose politinėse kovose, priimti nutarimai svarbiais programiniais klausimais.

Pasak A. Juozaičio daugelio šiandienos Lietuvos sunkumų priežastimi yra tai, kad atkurtos Lietuvos valstybės valdantieji išsižadėjo pagrindinio Atgimimo Sąjūdžio siekio, kuris užtikrina valstybės išlikimo pagrindus – Tautos suverenumo pirmenybės.

„Išsivadavę iš sovietinės okupacijos daug padarėme atkurdami valstybingumo statramsčius, stiprindami ekonominius bei politinius ryšius su Europos Sąjungos ir kitomis vakarų valstybėmis bei tarptautinėmis organizacijoms, tačiau, leidome savo pačių renkamai valdžiai nebesilaikyti konstitucinių nuostatų ribojančių valdžios galias. Nuščiuvę stebėjome kaip mindomos pamatinės valstybingumo vertybės, pataikaujama ir nuolaidžiaujama eurofederalizmo ideologijai, eurobiurokratų mėginimams  be tautų valios kurpti federacinę valstybę, nors tai vienareikšmiškai kertasi su Lietuvos ir kitų ES valstybių konstitucijoms. Imame pamiršti, kad mūsų bendrojo gėrio ir ateities pagrindas  – gyvybinga tauta ir suvereni valstybė, kad tai nustatyta mūsų Tautos referendumu priimtoje Konstitucijoje. Dėl to svarbiausiems Sąjūdžio siekiams ir uždaviniams iškilo rimtas pavojus. Atėjo metas visus Lietuvos likimui neabejingus piliečius sutelkti, kad visomis įmanomomis teisėtomis priemonėmis galėtume pasipriešinti valdžios vykdomam Lietuvos išvalstybinimui ir ištautinimui“, – sakė sambūrio „Lietuva yra čia“ steigėjas A. Juozaitis.

Vasario 1 d., 10 val. Sambūrio sueigos išvakarėse BNS naujienų agentūroje (Saltoniškių g. 9 B,)  „Lietuva yra čia“ steigėjai žiniasklaidai išsamiai pristatys sambūrio „Lietuva yra čia“ kūrimo aplinkybės, jo tikslus ir uždavinius. Plačiau apie spaudos konferenciją paskelbsime netrukus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. :

  Už Arvydą Juozaitį ir jo idėjas. Didis žmogus, tikras Tautos vadas.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Tautos prezidentas bus tas, kuris:
  – paleis antikonstitucinį seimą;
  – užsiims Putino vadovaujamos okupantų gaujos išprašymu (išvedimu) iš Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto.

 3. …vien VĖLIAVOS sudarkymas-“įmianmarinimas” … ko vertas
  (kadai tekę, dar Sąjūdžio aušroje, gerokai tokį Matulevičių
  “ataust”, kad drįsęs “nužemint” trispalvę: pavardę užreklaminus…)

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  1. Pretendentas į kandidatus PETRAS AUŠTREVIČIUS (S)
  2. Pretendentas į kandidatus ALFONSAS BUTĖ (S)
  3. Pretendentas į kandidatus VITAS GUDIŠKIS (S)
  4. Pretendentas į kandidatus ARVYDAS JUOZAITIS (S)
  5. Pretendentas į kandidatus KAZIMIERAS JURAITIS (S)
  6. Pretendentė į kandidatus AUŠRA MALDEIKIENĖ (S)
  7. Pretendentas į kandidatus VALENTINAS MAZURONIS (S)
  8. Pretendentas į kandidatus GITANAS NAUSĖDA (S)
  9. Pretendentas į kandidatus NAGLIS PUTEIKIS (S)
  10. Pretendentė į kandidatus INGRIDA ŠIMONYTĖ (S)
  Giedriau, pagal tave, kuris yra tinkamiausias Tautai, Lietuvai.

  • Pirmučiausia – “lietuviuzodynas.lt” gan per paviršingai:
   Pretendentas – (vok. Prätendent < pranc. prétendant):
   1. kandidatas, konkurentas; 2. asmuo, reiškiantis pretenzijas į ką nors; 3. sport.: a) sportininkas, turintis galimybių patekti į komandą arba varžybas ir užimti jose tam tikrą vietą; b) šachmatininkas ar šaškininkas, pretenduojantis į aukštą sportinį titulą.
   Kandidatas – (lot. candidatus – pretendentas į kokias nors pareigas, Senovės Romoje vilkintis akinamo baltumo toga < candidus – akinamai baltas):
   1. asmuo, pasiūlytas ar pasisiūlęs kokioms nors valstybės ar visuomeninėms pareigoms arba tarnybai – į prezidentus, deputatus, dėstytojus ir t.t.; 2.: mokslų k. – žemesnis mokslinis laipsnis, teikiamas buvusios Tarybų Sąjungos šalyse, atitinkantis daktaro laipsnį; asmuo turintis tą mokslinį laipsnį.
   ABU svetimžodžius "ant priėmimo" (į kalbos, t.y. liežiuvio-žodyno vartoseną) įsileidžia;
   ir suplakt baltą "kandį", togine "skraiste" susisukus C a n d i -(datuojantį/čią) pre…
   -tenzigai, -tendencioziškai (ant pasiūlos) išviešinime; tik vargus perkrovų užkrauna.++

   O Valstybės VADOVAS (kada nors) bus a t r e n k a m a s , aišku į Vadovus, Valdovus ar Viršininkus-Vadus (tačiau ne į "prezimerius", "prezumerius", "prezus", "prezidus" kaip ir varganai laikinai /iš bėdos/ p r e z i d e n t o įvardu "užkrautas-įteisintas pareigas").

   Juk tinka kiekvienas, kuris dar neuždarytas (t.y. neįsiteisėjusi galutinė nutartis dėl Laisvės atėmimo pagal Lietuvos BK str., kas "kybo" virš prisidirbusio ar susidirbusio A.Juozaičio),
   tad atrinkinėt ar nurodinėt per drąsu ir …na gal negarbinga (ar etik-mat, ne"etiška" 🙂 ).

   Todėl be Mokslų Akademijos, ar Mokslo Tarybos viršiausiųjų kolei kas siūlyt (ar "užtart") kažką neįsidrąsinčiau.
   MANAU Pasaulio Lietuvių Bendruomenė savose gretose ras kas …likęs nuo seniau, ar pasitraukęs iš Lietuvos ne itin seniai – galėtų tinkamiausiai perduoti ESAMUS Vilniuje
   dabartinės "prezidentūros" mūrus (su kabėmis dėl 2014-01-24 Lietuvos Konstitucinio teismo nutarties nevykdymo) TAUTOS NAMŲ pačios plačiausios kultūrinės bei visuomeninės veiklos poreikiams, na – kad "negrūstų" niekas T.N. ant savų protėvių Vėlių garbiausių Pamėnkalnio erdvių u ž s t a t y m o naująja "būdele-rūmais", ir suradus, suderinus tinkamiausias erdves (gali būti jog ir visai sykiu su iš LKP CK ir LTSR AT prezidiumo buvusių b ū d e l i ų kolaboracinio stribų smarado iškeliamomis Vyriausybės bei mūsų Seimo naujųjų rūmų erdvėmis-pastogėmis LAISVOJE LIETUVOJE) s u s i r ę s, – t.y. mes pastatytume Valstybės Vadovo RŪMĄ, – tam tinkamiausioje vietoje – ir su nauju, aiškiu bei deramai įprasmintu būsimosios ten VYČIO AIKŠTĖS paminklu…

   Bet.. tai juk tik fantazija (kumetiško mąstymo bend, – bend, ruomenei).
   Nors, už klausimą, – dėkui.

 5. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Gera pradžia. Jau metai kaip gyvenu šia idėja – susivienyti ir dalyvauti sekančiuose rinkimuose į Seimą. BET SUSIVIENYTI. Ir tai sunkiausias veiksmas. Pasistenkime. VARDAN ŠITOS LIETUVOS.

 6. John:

  Simbolis reiškia, kad Lietuva yra po masonų piramide (tokia kaip ant dolerio su saule tik be akies kol kas.)
  1. Ar kas atkreipėte dėmesį kokį ženklelį buvo įsisegęs Arvydas per kandidatų debtus? Aš neįžiūrėjau bet įtariau labai negerą ženklelį, iš Lietuva yra čia logo serijos…
  2. Ką Juozaitis minėjo per debatus, kad stabdys/norėtų stabdyti dešimtis Garliavos bylų jei taps išrinktas. Jis turėjo omeny prieš bejėge Venckienės šeimą ar prie galingą klaną?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: