Kaune bus parodytas J. Saboliaus filmas apie Nijolę Sadūnaitę (0)

Sesuo Nijolė | Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

Sesuo Nijolė | Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

Sausio 22 d., antradienį, 18 val., Kauno apskrities viešosios bibliotekoje I a. salėje (Radastų g. 2) vyks Juozo Saboliaus, scenarijaus autoriaus ir  režisieriaus, dokumentinio filmo „Sesuo Nijolė“ peržiūrą.

Laisvės gynėjos N. Sadūnaitės obalsis: „Tiesa padarys jus laisvus“. Vadovaudamasi šiuo evangeliniu principu N. Sadūnaitė įveikė visas nuoskaudas net keliaudama į kalėjimą ir tremtį. Aktyvi jos kova už sąžinės ir Tėvynės laisvę, už žmogaus teises prasidėjo 1971 m., kai su kitais pogrindžio kovų už Lietuvos laisvę bendražygiais ji rinko parašus prieš sąžinės laisvės apribojimus okupuotoje Lietuvoje. Į Maskvą N. Sadūnaitė ne kartą gabeno ir pogrindžio leidinį „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką“, ten ji bendradarbiavo su

Lietuvos Laisvės premijos laureatu Sergejumi Kovaliovu. Sesers Nijolės veikla, nukreipta prieš represinę sovietinę mašineriją, išgarsino Lietuvos vardą visame laisvame Vakarų pasaulyje.

Sadūnaitė pirmą kartą areštuota 1974 m. už „LKB Kronikos“ tekstų rengimą. Tąkart už 6 puslapių tekstą ji gavo kalėti šešerius metus. Tačiau kalėjimo patirtis jos neatgrasė, bet dar labiau sustiprino ir įkvėpė naujiems žygiams.

Filmas pačios N. Sadūnaitės lūpomis pasakoja neeilinę jos nueito laisvės kovotojos kelio istoriją.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: