P. Ambrazevičius: Knyga man – geriausia dovana, o skaitymo malonumo reikia dovanoti daug (video) (0)

Paulius Ambrazevičius | „Baltų lankų“ leidyklos nuotr.

Paulius Ambrazevičius | „Baltų lankų“ leidyklos nuotr.

Nuo Lietuvos istorijos ir pasaulio išnykimo scenarijaus iki uždraustos meilės paslapčių Paryžiaus skersgatviuose – meile skaitymu garsėjantys žinomi Lietuvos žmonės šiemet pataria rinktis iš plataus knygų spektro.

„Baltų lankų“ leidykla pakvietė dešimtis kūrinių kasmet perskaitančius Paulių Ambrazevičių, Dovilę Filmanavičiūtę ir Dominyką Vaitiekūną peržvelgti namuose sukauptų knygų lentynas ir vaizdo įrašų serijoje patarti tris šiemet didžiausią įspūdį palikusias knygas.

 Šis kūrinys – tai daug gerų skaitymo vakarų

„Ši knyga – gerąja prasme dikensiška. Tai – klasikinis romanas, kuris iš pradžių gali pasirodyti sunkokas, tačiau ilgainiui be galo įtraukia. Jis pasakoja apie laikus, kai žmonėms galvas buvo kaip reikiant apsukusi aukso karštinė“, – apie „Man Booker“ premiją pelniusį kūrinį „Šviesuliai“ pasakojo P. Ambrazevičius.

Knygos autorė Eleonora Katon (Eleanora Catton) – jauniausia kada nors prestižinę „Man Booker“ premiją gavusi rašytoja. Jos romanas „Šviesuliai“ akimirksniu tapo sensacija, sulaukė pripažinimo visame pasaulyje, o BBC jau ėmėsi pagal jį kurti serialą.

„Tai – labai stora knyga, tad skaitymo malonumo galima padovanoti daug. Ir tikrai: žmogus, kuriam padovanosite šią knygą, turės daugybę gerų skaitymo vakarų“, – įsitikinęs Paulius.

Antrasis pasaulinis karas – iš kitos pasaulio pusės

„Kai kalbame apie Antrąjį pasaulinį karą, paprastai didžiausią dėmesį skiriame Europai, JAV – Vakarams. Tačiau svarbu nepamiršti, kad jis vyko ir kitoje, mums tolimoje ir mažiau pažįstamoje pasaulio pusėje. Ši paslapčių kupina knyga – būtent apie tai“, – taip antrą patariamą knygą pristatė P. Ambrazevičius.

Pasak Pauliaus, apie knygą daug ką pasako pirmasis jos sakinys. Malaizijos rašytojo Tano Tvano Engo (Tan Twan Eng) kūrinio „Vakaro miglų sodas“ pirmasis sakinys skamba taip: „Kartą ant kalno, virš debesų gyveno žmogus, kadaise buvęs Japonijos imperatoriaus sodininku.“

Kūrinyje persipina karo žiaurumas, kankinimai japonų karo belaisvių stovykloje, sukėlę išgyvenusiųjų neapykantą visai tautai, turtinga Japonijos kultūra ir įsitikinimus keičiantys nepamirštami žmonių tarpusavio santykiai.

Visiems, kuriems įdomu, kaip mums sekėsi gyventi pastaruosius šimtą metų

„Šimtas trumpų ir labai įdomių straipsnių apie tai, kaip mums sekėsi gyventi paskutinius šimtą metų – nuo vėliavos pasirinkimo iki lietuvių noro gaminti lėktuvus“, – taip Paulius pristatė trečią knygą „Įsivaizduoti Lietuvą. 100 metų, 100 vizijų. 1918 – 2018.“

Knygos autoriai – istorikai, menotyrininkai, menininkai ir kitų sričių ekspertai – surinko istorijas, kurios įvyko ir tas, kurios neįvyko, bei pagal jas nupiešė Lietuvos vizijas.

„Aš perskaičiau labai greitai, nes man buvo labai įdomu. Manau, ši knyga bus įdomi kiekvienam, kuris galvoja ir apie mūsų Tautos praeitį, ir apie jos ateitį“, – sakė Paulius.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: