Sulaikytas buvęs „Jedinstvo“ vadovas Valerijus Ivanovas (3)

Valerijus Ivanovas | Asmeninė nuotr.

Valerijus Ivanovas | Asmeninė nuotr.

Gruodžio 18 d., antradienį, Vilniuje buvo sulaikytas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas. Apie tai pranešė BNS agentūra, o šią žinią patvirtino Generalinės prokuratūros atstovai, žadantys daugiau žinių apie šio sulaikymo aplinkybes paskelbti šiandien.

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos Feisbuko paskyroje paskelbta, kad „Rusijos atstovybė Lietuvoje aktyviai aiškinasi aplinkybes, susijusias su Rusijos piliečio V. Ivanovo sulaikymu gruodžio 18 dieną“.

Internetinis naujienų portalas newsbalt.ru remdamasis asociacijos „Užmiršti kariai“ pirmininko Viktoro Orlovo informacija pranešė, kad V. Ivanovas buvo sulaikytas 2 paroms po to kai jo bute Vilniuje buvo atlikta krata.

V. Ivanovas 1997 metais buvo nuteistas kalėti vienerius metus už žuvusiųjų 1991 metų sausio 13-ąją šmeižimą. Savo knygoje „Lietuviškas kalėjimas“ V. Ivanovas, be kita ko, tvirtino, neva visos 1991 metų sausio 13-osios aukos yra lietuvių klastotė, o sovietinė armija Vilniuje nėra nužudžiusi nė vieno laisvės gynėjo. Sausio 13-osios byloje dėl 1991 metų sausyje sovietų įvykdytos karinės agresijos prieš nepriklausomybę atkūrusią Lietuvos Respubliką  jis buvo apklaustas kaip liudininkas.

„Jedinstvo“ (liet. Vienybė, lenk. Jedność) – Lietuvos prosovietinė organizacija, veikusi 1988-1991 m. įkurta Vilniaus radijo matavimo prietaisų mokslinių tyrimų institute 1988 m. lapkričio 4 d. O 1989 m. gegužės 13-14 d. Vilniuje šios organizacijos steigiamajame suvažiavime, V. Ivanovas buvo išrinktas jos pirmininku.

1989–1990 m. kartu su LKP (SSKP) „Jedinstvo“ organizavo demonstracijas ir streikus, priešinosi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, reikalavo įvesti tiesioginį SSRS prezidento valdymą, paleisti Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą. 1989–1990 m. buvo leidžiami laikraščiai „Vienybė-Jedinstvo-Jedność“, „Lygūs ir drauge“. „Jedinstvo“ buvo panaikinta po 1991 m. rugpjūčio pučo Maskvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: