R. Dargis. Dėl tiesos neatitinkančios informacijos paneigimo (29)

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis | penki.lt nuotr.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis | Penki.lt nuotr.

2018 m. gruodžio 12 d. portale www.alkas.lt buvo paskelbtas Gedimino Merkio straipsnis „Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat“, kuriame paskelbti tikrovės neatitinkantys faktai, šmeižiantys mane ir klaidinantys visuomenę.

Šiame G. Merkio straipsnyje paskelbta, kad, neva, aš „neseniai aukcione už fantastiškai mažą kainą (1,9 mln. eurų)“ įsigijau Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos (LMTA) pastatą, esantį adresu Gedimino pr. 39.

Atkreipiu dėmesį, kad nei aš asmeniškai, nei EIKA įmonės nedalyvavo jokiuose aukcionuose, kuriuose buvo parduodamas Muzikos ir teatro akademijos turtas. Dar daugiau – straipsnyje minimas LMTA akademijos objektas adresu Gedimino 39 yra ne visas pastatas, o tik patalpos viršutiniuose aukštuose, kurios yra avarinės būklės ir kuriomis LMTA negali naudotis. Atsižvelgiant į tai, akademijos Taryba priėmė sprendimą šias patalpas parduoti ir jų pardavimui yra pritarusi Vyriausybė ir kitos institucijos.

Straipsnyje taip pat teigiama, kad aš dalyvavau priimant sprendimus dėl Kauno technikos universiteto  (KTU) pastatų pardavimo, šių pastatų pardavimams nustatant „įtariai žemas kainas“.

Atkreipiu dėmesį, kad sprendimai dėl KTU pastatų pardavimo buvo priimti prieš tai buvusios KTU Tarybos kadencijos metu, kurios veikloje aš iš viso nedalyvavau, nes nebuvau Tarybos narys. Dabartinė Taryba, kurios narys aš esu, pastatų pardavimo klausimų nesvarstė ir jokių sprendimų šiais klausimais nepriėmė. Šios Tarybos kadencijos metu buvo svarstomi klausimai dėl panaudos ir tvarkos pakeitimo (prisegu). Atkreipiu dėmesį, kad posėdžiuose, kuriuose šie klausimai buvo svarstomi aš nedalyvavau.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. jurgis:

  Alkui reiktų atsargiau su visokiais kaltinimais, o tai teismai brangiai kainuoja…

 2. Raimis:

  Vilkas avelės kailyje. Šunsnukis.

 3. ŽEMAITIS:

  Gera pamoka “Alko” redakcijai.

  Gana publikuoti įvairių išsišokėlių sapaliones. Kas kitur nepritampa – tie randa politinį ruporą “Alke”.

  Alkas yra puikui ETNINĖS KULTŪROS svetainė, o bandymas politikuoti tik menkina “Alko” įvaizdį.

  Tad baikite skelbti politinio pobūdžio straipsnius – turite labai prastą šios srities redaktorių, kuris nuolatos parenka pačius … Geriau suitelkite toliau puoselėjant mūsų baltišką kultūrą!

  • Žemyna:

   Dėl „Alko“ turinio:
   manyčiau, jog mums labai naudinga, kad „Alkas“ ne tik atlieka savo apsiimtą šventą misija – įtraukia ne tik su tautiniu paveldu, etnine kultūra susijusias temas, bet ir straipsnius, susijusius su tautos ir valstybės konstitucinių vertybių saugumu, su Nepriklausomybe, su tautos ir gamtos gerove, su kalbos, istorijos, paveldo, šeimos apsauga, su švietimu, mokslu ir kultūra. Ypač, kai čia sužinome apie abejotinus, ar net pikta lemiančius politikų sprendimus.
   Esu dėkinga „Alkui“ už pastangas, kad viską, kas svarbiausia šiandienos Lietuvoje, kas lems, ar ateityje Lietuva išliks Lietuva, rastume ČIA, VIENOJE VIETOJE.
   Straipsnio įdėjimas man kaip ir ženklas, dėmesio atkreipimas, jog tai svarbu, nors iš pradžių gal nuleidau negirdomis. Taip pat tai postūmis, kokiu man svarbiu klausimu dar ir kitur „pabėgėti“, nepraleisti, pasidomėti, ką tuo klausimu kitamaniai šneka, kaip gudručiai mažiau patyrusiais, ar mažiau žinių turinčiais manipuliuoja. O gal ne tik pasidomėti, bet ir sudalyvauti. Tai tautos žadinimas, skatinimas budėti. Tai ypač svarbu, kai esame nuo nesėkmių pervargę.
   Turime būti dėkingi šiam būreliui savanorių, vežančių tokį didelį vežimą. O kad mažiau riktų pasitaikytų – galime kiekvienas pasirūpinti, asmeniniu darbu prisidėdami. Manyčiau, jog redakcija gana kritiškai atrenka, ką iš naujienų viešins.
   Dėl šio straipsnio: jei iš tiesų autorius skleidžia netiesą, jei tai piktavalis straipsnis, tai jis pats už jį ir atsako. Apsidrausdamas „Alkas“ gali nebent tik pradžioje, po antrašte, įdėti pastabą, jog už autoriaus teiginius redakcija neatsakinga, kadangi savanorių būrelis neturi fizinių nei finansinių galimybių atlikti tyrimus.
   P. S.: jei išaiškėtų, jog laboratorija suklydo (ar apgavo), paskelbusi, jog susisiekė su kitos planetos gyventojais, tai už jos straipsnio paviešinimą ar „Alkas“ turėtų atsakyti? Juk jis negali to patikrinti!

  • Tvankstas:

   Jei užkabino R. Dargio verslo interesus ir nurengė prieš Lietuvą, tai ne rašančiojo, tai R. Dargio verslo kasdienybės išviešinimas.

  • Tvankstas:

   Jei užkabino R. Dargio verslo interesus ir nurengė prieš Lietuvą, tai ne rašančiojo, tai R. Dargio verslo kasdienybės išviešinimas.

 4. Daiva:

  Manęs labai nenustebintų, jei ant tos akademijos pamatų virš avarinių aukštų užaugtų koks 8 aukštų “stiklainis”. Bet tai tik mano nuomonė, kuri, tikuosi, netaps pranašyste.

 5. Ūla:

  Gerbiu p. Dargį už jo inteligentiškumą, profesionalumą, todėl išgirdusi p. Janutienės laidoje apie to pastato pardavimą, net ir patikėti buvo sunku, kad prie to prisidėjo p. Dargis. Džiaugiuosi, kad taip nėra. Gerbiami tautiečiai, nepulkime Alko. Juk jie spausdindami autorių straipsnius negali patikrinti autoriaus padorumo lygio, todėl pritariu p. Žemaičio komentaro nuostatoms. Linksmų šv. Kalėdų 🙂

  • ŽEMAITIS:

   Gerb. Ūla,

   Tačiau save gerbiantis žinaisklaidos portalas turėtų atsirinkti publikacijas ir jų autorius. Nedaug trūksta, kad “Alke” būtų pradėti publikuoti kokios nors putlerinės Rusijos ideologo A. Dugino straipsniai… Tad tikrai nuoširdžiai linkiu “Alkui” daugiau kaoncentuotis etninės kultūros srityje ir vengti politinių išsišokėlių publikacijų.

   Linksmų Šv. Kalėdų ir Jums 🙂

  • Žemyna:

   Pritariu tamstos mintims apie p. Dargį – jis tikra retenybė mūsų versle. Bent jau jo paliekamas įspūdis labai malonus.
   Mano mintys čia ne apie konkretų asmenį, o apskritai:
   Dėl (ne)balsavimo. Kad vadovas ar kt. įtakingas asmuo nedalyvauja balsavime, tai toli gražu ne garantija, kad komisija balsuos objektyviai, jo labui nepasistengdama. Nebent tie, dėl kurių laimėjimo konkurse (pvz., viešuosiuose pirkimuose) kažkuris iš komisijos narių galės būti apkaltintas interesų painiojimu, patys supratingai nedalyvautų konkurse. Bet tai jų sąžinės reikalas – jie nenorės pakišti kiaulės savo artimajam, ar priešingai – patys piktnaudžiaus tuo, ar begėdiškai vers jį tai daryti.
   Lygiai tas pat ir dėl komisijos narių – į ją neturi būti įtraukiami asmenys, nuo kurių kažkokiu būdu priklausomi kiti komisijos nariai, konkurso dalyviai, verslo šakos ir t. t.
   Reikalą išmanantieji rastų ir daugiau būdų, abi puses apsaugančių nuo piktnaudžiavimų, o visuomenę – nuo įtarimų.

  • Tvankstas:

   Tiek Jūs ir tepažįstate.

  • Dronas:

   Pol potas irgi sako buvo labai inteligentiškas ir malonus žmogus. Leninas be abejo, išsilavines ir artimoje aplinkoje galbūt net labai šaunu vyrukas. Apie Hitlerį irgi panašiai kalba, samojingas, protingas, kūrybingas. Stalinas sako buvo labai vienišas žmogus, štai ir jo namu tvarkytoja berods sakė, jog Stalinas karta sedėdamas jai prasitarė, kad jis galingiausios pasaulio valstybės vadovas, o jam nėra su kuo arbatos išgert. na ir maniakai visokie apie kuriuos kalba, kad kada į kartuves vedė, prižiūrėtojai ašaras šluostė. Tas pats Kingo kūrinys Žalioji mylia. tiek knyga, tiek filmas puikūs. Ir gaila vargšų žmogžudžių, kurie atsiima savo. Vienintelis negras ten buvo nekaltas. Kiti gavo ko nusipelnė. Bet aš čia nukrypau truputi į lankas. Esmė paprasta, kad tavo darbai už tave kalba. o kokia tu asmenybė, tavo meilė gyvūnėliams ir atsisakymas valgyt mėsą… Buvo toks dailininkas, su savo vienišu draugeliu tiek privirė, kad po šiai dienai kosėjam. Bad ir koks tu šaunus vyrukas asmeniniam gyvenime, visuomeninė žala kurią darai, visada nusvers tavo asmenines gerąsias savybes. Ir kiekvienas kurį tavo veikla palietė, turi teisę į tave mest akmenį.

 6. T0mas J.:

  Įdomu ar Dargis Janutienės į teismą nepadavė?
  Dargiui nejaučiu jokios simpatijos, bet panašu kad Janutienė šįkart jį apšmeižė, ar ne?

 7. Taip:

  Beveik visa aukštųjų mokyklų sistema užvaldyta liberalmarksistinių -vadinamų neoliberalai-veikėjų, mokslininkų,verslininkų.Vienas iš jų – R.Dargis,deja.

 8. Leonas:

  atsirašymas grynai kaip tarybiniais laikais…

 9. Tvankstas:

  LMTA pastatas nebūtinai turi būti pirktas asmeniškai ar Eikos Įmonės, tai gali būti ir Lietuvos įmonė, kurios savininkas sėdi Off Shore, o uodega išlindusi …Atlikus gilesnį pasiknisimą išaiškėtų dar įdomesni ir skandalingesni dalykai.
  Dėl KTU – tai kol big business mezgėsi, buvo galima atlikti ‘ilgomis rankomis’, o kai jau subrendo – tai asmeninis dalyvavimas yra būtinas, o nedalyvavimas posėdžiuose yra lapino žingsniai.
  Nesuprantu šito atsirašinėjimo prasmės – tai tik grimzdimas į dar didesnį skandalą, atsidengiant įstatymų nesilaikymui ir korupcijai vardan alkio – turtingam žmogui niekada negana ir pastovus griebimas vis tiek nepasotina, tokia yra ir verslo prigimtis.

  • Žemyna:

   Vieni serga teritorijų, kiti – finansine ar turtine bulimija?

   • Tvankstas:

    Ir negana to, be instinkto ĖSTI didelė dalis turi labai didelius psichikos sutrikimus.
    Šiandieninis verslas mažai kuriantis, bet daug nuėdantis skėrių būdu, tai vyraujantis kone visuotinas sėkmingo verslininko vaizdas yra – schizofreniško liūto ant laimikio padėtis : gali neatsiskaityti su tiekėjais, gali neatsiskaityti su rangovais, gali neatsiskaityti su darbuotojais, svarbiausia – laiku atsiskaityti su valdininkais, papirkti žiniasklaidą, suvokiant, kad tamprus sąlytis su nuperkama valdžia yra jo sėkmės tikrovė, instinkto DAUGINTIS patenkinimas.

 10. Pagarba pilietiškam profesoriui..:

  Gerb. Merkys yra išskirtinis šviesulys tarp inteligentų su titulais, seniai tapusių proto kumečiais ir sistemos patarnautojais..Jis svariai prisidėjo nuvainikuojant KTU plagiatorių Baršauską, niekam tikusią šviet. ministrę ir tt.. Ponas Dargis ir visa stambiųjų verslo banginių kompanija yra šios prastos politinės santvarkos atvaizdas, kuria pasitikėti neverta..,

 11. Kęstutis:

  Su Dargiu susipažinau kokiais 1988 metais, kai pradėjau rimčiau buriuoti. Draugai nebuvom, bet susitikę pasisveikindavome. Pažįstų žmones kurie ir toliau buriuoja, bendrauja, galiu tik patvirtinti, kad Dargis kasdieniniame gyvenime savo vietoje, nepasikėlęs, mandagus. Kitas dalykas, jog “į stambųjį verslą puolęs, švarus nebe pakilsi”. Man jo pasaulėžiūra irgi nepriimtina, bet šiuo atveju pripažinkim jo elgesys išliko padorus. Mandagiai paprašė paneigimo. Ne taip, kaip šv.Jokūbo ligoninės projekto vystytojai – piketo vadovę prieš jų “stiklainį”, iš karto į teismą…

 12. Algimantas Lebionka:

  Galėtų ponas Dargis dar papasakoti, kaip jis statė Botanikos institutui fitotroną už mainais gautą žemę prie Santariškių ligoninių kvartalo. Aš dalyvavau tame susirinkime, kai jis melavo Botanikos instituto visuotiniame mokslininkų susirinkime apie šitą Naujųjų Vasiukų projektą. Nei garbės, nei sąžinės pas jį nesama. Žmonės tokius veikėjus vadina aferistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: