A. Gaidamavičius. „Bet kas atkurs lietuvių tautą?“ (11)

lakaja

Iškirstas Lakajos kraštovaizdžio draustinis | Asmeninė nuotr.

Vakar buvau liudininkas vaizdo, kuris ilgam sužeidė mano ir kitų labanoriškių širdis, savigarbą, nes nieko iki šiol baisesnio per visą šią miškų gynimo kampaniją nebuvau matęs.

Beveik 500 metų skaičiuojantis Lakajos kaimas per vieną parą virto medžių kapinynu. Labanoro regioninis parkas, Lakajos kraštovazdžio draustinis, NATURA 2000 teritorija, šalia nužymėto turistinio maršruto, o svarbiausia – vidury gyvenvietės.

Miškas privatus, bet leidimus išduoda valstybė, kirtimų tvarką saugomose teritorijose irgi nustato valstybė. Pasižiūrėkit, gerbiami Seimo nariai, Premjere: kiekviena uždelsta diena, kuomet nepriimamas įstatymas dėl plynų kirtimų uždraudimo saugomose teritorijose, virsta štai tokiais „paminklais“.

Kraštovaizdžio draustinio ženklas buvo sunkiosios technikos pervažiuotas ir nuverstas į griovį. Mes jį pasiėmėm ir atsivešim į Seimą kaip priekaištą – bus įtikinamiau nei bet koks raštas, kuriuos jau pabodo rašyti!
Šiame kaime gyvenanti buvusi ilgametė Lakajos girininkė Irena Danilevičiūtė sakė: „Sunaikino Lakają. Sunaikino Labanoro girią. Po kurio laiko čia atvažiavę arabai viską atkurs. Bet kas atkurs lietuvių tautą?“

Iškirstas Lakajos kraštovaizdžio draustinis | Asmeninė nuotr.

Iškirstas Lakajos kraštovaizdžio draustinis | Asmeninė nuotr.

logo_srtrf (1)

Kategorijos: Diskusijos, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: