V. Vižinis. Mes jau kitokie (video, tiesioginė transliacija) (18)

Mokytojų streikas ŠMM patalpose | V.Vizinio nuotr.

Mokytojų streikas ŠMM patalpose | V.Vizinio nuotr.

Šiandien buvo daug … važiavau į mokytojų mitingą, ten paprašytas jau skubiai spaudžiau į ministeriją palaikyti varomus iš ten mokytojus.

Nežinau ar įmanoma dar kvailiau sugalvoti. Nežinau kodėl jie pamanė galį išspausti sukilusius pedagogus, turinčius kovinę, taip, taip, būtent kovinę užduotį laikytis, kol atvyks pastiprinimas nuo Seimo, kuriems jau senai neberūpi asmeniniai atlyginimai, kurių negaus už streikuotas dienas. Kurie dabar spaudžiasi vienas prie kito ir jaučia neįtikėtinus bendrystės dalykus. Kovos bendrystės…

Užrakinami tualetai, paliekamas tik pirmame aukšte, išnešti iš koridorių minkštasuoliai. Liudiju – ir čia dvi Lietuvos. Viena ta, augančiuose mitinguose ir kita, šilta kabinetinė, mananti štai taip, ateis, pagrūmos teismais ir policijomis ir viskas… visi pabėga.

Idiotizmas tikrai turi kažkokio lyg šventumo, kažkokio anapus pajautos.
Prie ministerijos neįleidžiami mindžikavo žurnalistai, Naglis Puteikis. Budėtoja, nieko nebegirdinti, nebematanti. Taip jai buvo liepta.
Teko vytis įvažiuojančią pro ministerijos vartus ministrę. Visa govėda. Kol media įsijungia kameras, už ministrės darau duris ir patenku į vidų. Puteikis sveria mažiau ir laiptais lipa žvaliau. Bėgdami persimetame keliomis frazėmis apie kandidatavimą.

Salėje randame ramias streikuojančias mokytojas. Jokios panikos. Ramybė, kurią teikia įsitikinimas teisumu.
Atsisėdame, laukiame kas bus..

Mokytojų streikas ŠMM patalpose | V.Vizinio nuotr.

Mokytojų streikas ŠMM patalpose | V.Vizinio nuotr.

Ir … NEĮTIKĖTINI VAIZDAI.. grįžta mitingavę mokytojai prie Seimo, nešimi vėliavomis, vaikais. Pro langą pirmam aukšte byra žurnalistai.. Kvapą gniaužia mokytojų giedamas himnas, šalia samdomi apsaugos rūsti vyrukai su pistoletais… Ilgai, ilgai skamba dainuojamos lietuvių liaudies dainos.

Garbės žodis, fantasmagorija. Kai prieš užmiegant žmogus paleidžia pasąmonę, kuriančią neįtikėtinus vaizdinius.

Ir viskas – himnas, dainos, blykstės, mokytojų skandavimas uždarytiems AČIŪ… visa tai pagauna suka tave, smelkiasi, ištirpina bendrume.
Atvykusi policija patenka į blyksčių sieną. Nuo šiandien jie Žvaigždės.
Spaudžiu į kampą ministerijos vyruką piktu veidu. Ir juk veidas ne jo. Ministerijos. Priverstas tokį nešioti…vėliau jis dingo, o kad mokytojai nebebūtų dirglūs, rūsčius apsaugos vyrukus keičia dvi simpatiškos tos pačios tarnybos moterys. Be ginklų.

Čia jau vėliau, kai atvykęs Seimo narys Tomilinas su streikuojančiais susitaria dėl 30 mokytojų galimybės pasilikti. Nors kas ten juos skaičiuos…
Vėliau daug klegesio… žmonės keičiasi atvirumu. Didelę dėžę priteptų namuose sumuštinių atneša paprasta moteris, už tas lėšas galėjusi savaitę pietauti. Ant stalo atsiranda šeši trilitriai obuolių sulčių… vėl palaikantis mokytojus žmogus, išeinant matau žmones nešančius maišeliuose maistą.
Ne, lietuviai. Netikėkite kai mus laidoja. Mus laidoja niurzgos.

Mokytojų streikas ŠMM patalpose | V.Vizinio nuotr.

Mokytojų streikas ŠMM patalpose | V.Vizinio nuotr.

MES kitokie. JAU. Ir JIE dar to nežino, dar gyvena patogiuose propagandistų pučiamuose informacijos burbuluose..
Man rodos nebeilgai…

Papildyta:

Šiandien, gruodžio 1 d. ministrė apsilankė ministerijos patalpose, kuriose įsikūrę apie 30 streikuojančių mokytojų. Susitikime su mokytojais kilo audringa diskusija dėl derybų mokytojų etatinio apmokėjimo ir algų kėlimo klausimais. Bet kadangi jokio susitarimo su ministre neįvyko – mokytojai planuoja ir toliau naktis leisti ministerijoje.

 

Posted by Mokytoja Veronika on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis

 

ŠMM neįleidžia mokytojų!!

Posted by Mokytoja Veronika on 2018 m. Lapkritis 30 d., Penktadienis

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: