Estija atsisakė pasirašyti JT Globalų migracijos paktą. Ar Lietuvos vyriausybė jam pritars? (video) (9)

Estijos vėliava | blogger.com nuotr.

Estijos vėliava | blogger.com nuotr.

Lapkričio 16 d. Estijos vyriausybė atsisakė pasirašyti Jungtinių Tautų (JT) siūlomą globalų susitarimą dėl migracijos – taip vadinamą Globalų migracijos paktą (GMP). Būgštaujama, kad šis JT dokumentas gali tapti nauja tarptautine-teisine praktika ir pradėti formuoti globalią migracijos politiką, kadangi jame numatomas vieningų taisyklių traktavimas ir jų taikymas visoms JT šalims narėms.

Estija tapo penktąja  Europos sąjūngos valstybe pareiškusi nepritarimą JT peršamam migracijos paktui. Kiek anksčiau jam nepritarė Vengrija, Austrija, Čekija ir Bulgarija.

Apie ketinimą nepasirašyti šio pakto yra pareiškusios ir kitos šalys: JAV, Lenkija,  Slovakija, Slovėnija, Kroatija, Danija, Italija, Japonija… Lietuvos valdžia kol kas tyli ir Lietuvos valdžia, atrodo, paslapčiomis ir be jokio piliečių pritarimo ruošiasi pasirašyti susitarimą dėl migracijos pagal kurį migracija pradedama laikyti vos ne žmogaus teise, o valstybės ne tik įpareigojamos priimti visus norinčius, tačiau ir užtikrinti jiems visas socialines bei kitas garantijas. GMP bet kokių migrantų priėmimą siekia paversti valstybės prievole.

Prieš GMP pasisakė tik vienintelis iš Lietuvos politikų – pretendentas į Lietuvos prezidento pareigas dr. Arvydas Juozaitis. pie tai jis kalbėjo video siužete, pavadintame „Mums kyla išnykimo pavojus“. Youtube kanalo „Savo varpinė“ laidoje „Mums kyla išnykimo pavojus“, kurią vedė buvęs aukštas JAV diplomatas Algis Avižienis:

JT konferencija dėl globalaus susitarimo priėmimo, saugios tvarkingos ir reguliarios migracijos atžvilgiu, įvyks Maroke gruodžio 10 ir 11 dienomis.

Papildyta

Lapkričio 17 d. 15 visuomeninių organizacijų išplatino bendrą viešą pareiškimą raginantį Lietuvos vyriausybę nepritarti GMP. Pareiškime rašoma:

„Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad žada pritarti šiai sutarčiai ir pasirašyti ją šių metų gruodžio 10 dieną. Tai ji paskelbė be jokių viešų konsultacijų su visuomene, nuomonės apklausų ar konsultacinio referendumo. Visiškai nepateisinama ir net nusikalstama, kad priimdama šį sprendimą Vyriausybė neatsiklausė tiesioginį tautos mandatą turinčio Seimo – tai reiškia, kad galintį Lietuvai turėti milžiniškų ir neatitaisomų padarinių ir  visuomenės akivaizdžiai nepalaikomą sprendimą bandoma priimti apeinant piliečiams atskaitingiausią valdžios instituciją. Toks svarbus šalies ateičiai ir, tikėtina, Konstitucijai prieštaraujantis sprendimas jokiu būdu negali būti priimtas savavališkai ir be visuomenės pritarimo. Tą padariusi vyriausybė būtų pagrįstai laikoma išdavusia šalies nacionalinius interesus ir nepateisinusia jai suteikto pasitikėjimo.

Reikalaujame atsižvelgti į tautos ir valstybės išlikimo interesą, gerbti visuomenėje aiškiai dominuojančias antiimigracines nuostatas, neišduoti nacionalinių valstybių suverenumo principo ir nepasirašyti Pasaulinės saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutarties. Sutarties pasirašymą laikysime lietuvių tautos ir valstybės išdavyste“.

Šį atvirą pareiškimą pasirašė: Vilniaus forumas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Sambūris „Pro Patria“, Studentų ateitininkų sąjunga, Lietuvos Tėvų forumas, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Atsargos karininkų sąjunga, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis, Lietuvių etninės kultūros draugija, „Vilnijos“ draugija, Lietuvos Helsinkio grupė, Nepartinis demokratinis judėjimas, Jaunimo sambūris „Kryptis“, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija.

Palaikyti šį pareiškimą raginamos ir kitos organizacijos, o avieniai asmenys gali pritarti šiam pareiškimui pasirašydami elektronine peticiją.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Žemyna:

  Gal už pasirašymą valstybių vadovams padėkutės siūlomos, paskatinimai, pažadai dėl jų kopimo karjeros laiptais? Bet čia, lyg tyčia, rinkimai ant nosies. Tad ir stovi mūsų politikos „elitas” kryžkelėje, nežino katrą rodyklę pasirinkti – rodančią į padėkutes, ar rodančią į riziką likti neišrinktam.

 2. Povilas:

  Jei neklystu, LT žiniasklaidoje olimpinė ramybė – jokių pranešimų apie Estijos sprendimą. Valdžia bijo tautos reakcijos.

 3. Kostas:

  Estai sveiko proto todėl nepasirašė. Mūsų aukščiausi vadai yra bestuburiai pataikūnai. Ką liepia vykdo negalvodami apie pasekmes. Savo žmones reikia susigrąžinti migrantų mumu nereikia. Daugelis Europos valstybių tai suprato turime aiškiai pasakyti kad Lietuvos žmones nepritaria.

 4. Tvankstas:

  Lietuvos valdžia gaus dovanas iš Briuselio už Lietuvos apgyvendinimą afrikėnais ir azijėnais.

 5. Babnykas:

  Skamba kaip sąmokslo teorija. Tautos naikinimas etc. Mhm, aš tai manau, jog jei jau mums gresia išnykimas, tai tikrai ne dėl imigrantų, o kaip ir atvirkščiai, bent jau pagal statistiką. Užmečiau akį porai minučių į minimą susitarimą. Pirma, kas krito į akį, jog sutartis nėra įpareigojanti (non-binding), antra, jog yra punktai nurodantys kontroiuoti imigraciją, valstybės sieną, jos piliečių gerovę ir tt. Įtariu, jog net neskaitydamas galiu pasakyti, jog ši sutartis tiesiog bando optimizuoti migraciją bei jos naudą abiejoms šalims. Apskritai būtų neblogai kada pamatytų rimtesnę rašliavą, kuri nepatingėtų pasiskaityti aptariamų dokumentų bei paruošti santrauką skaitytojui. Visgi Jūsų, mielieji, darbas yra pateikti argumentus, o ne mūsų, skaitytojų, ieškoti ir aiškintis ar čia tingioji žurnalistika ar vis dėlto dėmesio vertas įvykis. over and out

  • Arūnas:

   mokslininkai liepia neįsileisti invazinių augalų ir gyvūnų, tai gal Jūs patartumėt, kaip globalistai, kurie “tiesiog bando optimizuoti migraciją bei jos naudą abiejoms šalims” , Kiek Lietuvoje reikėtų įsileisti meškėnų ar Sosnovskio barščių, ir gal juos, jau esančius, pradėti globoti ir dauginti, kad neštų “naudą abiejoms šalims”. O kaip lietuviams apsiginti nuo invazijos…

   • Babnykas:

    Jūsų teiginiai jūs ir rinkitės argumentus. Aš tik pasakiau, jog straipsnis neadekvatus. Mano nuomone, dauguma nesupranta naudojamų terminų bei nesugeba skaityti statistinių duomenų. Kokia invazija? Ar žinai kiek procentų Lietuvos populiacijos sudaro imigrantai? O kiek lietuvių yra imigrantų pozicijoj kitoje šalyje? Tiesą sakant sektų labai ilga litanija bandant pradėti diskusiją. Jei jau taip, naudok tik lietuviškus produktus, boikotuok importą, bet tuomet sekant logiką, reikėtų ir eksportą taip pat. Ir niekada nepamiršk, jog kalbi už save, o jei ir už kitus, tai pasistenk pasidomėt kas ir kaip.

    • LosAngeles:

     visgi, panasu, sioje padetyje tai jus esate neadekvatus… Trojos arklys is to ir atsirado, kad is karto, ‘sudinais’ batais isokti nera taip paprasta, o stai ‘grazioje formoje’ po truputi galimybes visai kitos. tuo labiau kad visada atsiras tokiu, kuriems tai bus naudinga, arba tokiu, kuriems tai atrodo idomu ir visai nepavojinga… iki tam tikro laiko, kol ‘sveciai’ isoks ‘abiem kojom’

 6. Žemyna:

  Šios dienos žinia priminė tai, ką buvome iš akiračio išleidę – skirtingų žemynų tautų organizmai skirtingomis ligomis serga, skirtingoms (ne)atsparios, o tomis pačiomis ligomis serga skirtingai ir gydymo būdai kiti. Tai man dar sovietmečiu pasakojo karo gydytojas, kuriam teko Afrikoje ir kitur darbuotis.
  Nors šiais laikais diagnozės galimybės pažengusios, tačiau kiek tragedijų nutinka per tai, kiek gyvenimų sulaužoma, kad gydytojai ir savo kraštui įprastas ligas ne visada, ar gerokai per vėlai diagnozuoja? O kai į šalį priplūsta ateivių iš tolimų, o dar ir skirtingų kraštų?.. Tai irgi gali sukelti šalyje sunkiai suvaldomą katastrofą.
  Štai šiandien išgirdome žinią apie tai, kad kažkur Ignalinos krašte, fabrike, kur įdarbinta 100 imigrantų iš musulmoniškų kraštų masinis tymų protrūkis. Nes atvykėlių gimtinėje nuo tos ligos neskiepija (gal dėl skurdo, o gal ir todėl, kad tuose kraštuose tymai nebūdingi?)
  Kiek dar vietos gyventojų susirgs? Juk iki išaiškėjant, jos lankėsi ir parduotuvėse ir kitur, turėjo tiesioginių kontaktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: