Estija atsisakė pasirašyti JT Globalų migracijos paktą. Ar Lietuvos vyriausybė jam pritars? (video) (9)

Estijos vėliava | blogger.com nuotr.

Estijos vėliava | blogger.com nuotr.

Lapkričio 16 d. Estijos vyriausybė atsisakė pasirašyti Jungtinių Tautų (JT) siūlomą globalų susitarimą dėl migracijos – taip vadinamą Globalų migracijos paktą (GMP). Būgštaujama, kad šis JT dokumentas gali tapti nauja tarptautine-teisine praktika ir pradėti formuoti globalią migracijos politiką, kadangi jame numatomas vieningų taisyklių traktavimas ir jų taikymas visoms JT šalims narėms.

Estija tapo penktąja  Europos sąjūngos valstybe pareiškusi nepritarimą JT peršamam migracijos paktui. Kiek anksčiau jam nepritarė Vengrija, Austrija, Čekija ir Bulgarija.

Apie ketinimą nepasirašyti šio pakto yra pareiškusios ir kitos šalys: JAV, Lenkija,  Slovakija, Slovėnija, Kroatija, Danija, Italija, Japonija… Lietuvos valdžia kol kas tyli ir Lietuvos valdžia, atrodo, paslapčiomis ir be jokio piliečių pritarimo ruošiasi pasirašyti susitarimą dėl migracijos pagal kurį migracija pradedama laikyti vos ne žmogaus teise, o valstybės ne tik įpareigojamos priimti visus norinčius, tačiau ir užtikrinti jiems visas socialines bei kitas garantijas. GMP bet kokių migrantų priėmimą siekia paversti valstybės prievole.

Prieš GMP pasisakė tik vienintelis iš Lietuvos politikų – pretendentas į Lietuvos prezidento pareigas dr. Arvydas Juozaitis. pie tai jis kalbėjo video siužete, pavadintame „Mums kyla išnykimo pavojus“. Youtube kanalo „Savo varpinė“ laidoje „Mums kyla išnykimo pavojus“, kurią vedė buvęs aukštas JAV diplomatas Algis Avižienis:

JT konferencija dėl globalaus susitarimo priėmimo, saugios tvarkingos ir reguliarios migracijos atžvilgiu, įvyks Maroke gruodžio 10 ir 11 dienomis.

Papildyta

Lapkričio 17 d. 15 visuomeninių organizacijų išplatino bendrą viešą pareiškimą raginantį Lietuvos vyriausybę nepritarti GMP. Pareiškime rašoma:

„Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad žada pritarti šiai sutarčiai ir pasirašyti ją šių metų gruodžio 10 dieną. Tai ji paskelbė be jokių viešų konsultacijų su visuomene, nuomonės apklausų ar konsultacinio referendumo. Visiškai nepateisinama ir net nusikalstama, kad priimdama šį sprendimą Vyriausybė neatsiklausė tiesioginį tautos mandatą turinčio Seimo – tai reiškia, kad galintį Lietuvai turėti milžiniškų ir neatitaisomų padarinių ir  visuomenės akivaizdžiai nepalaikomą sprendimą bandoma priimti apeinant piliečiams atskaitingiausią valdžios instituciją. Toks svarbus šalies ateičiai ir, tikėtina, Konstitucijai prieštaraujantis sprendimas jokiu būdu negali būti priimtas savavališkai ir be visuomenės pritarimo. Tą padariusi vyriausybė būtų pagrįstai laikoma išdavusia šalies nacionalinius interesus ir nepateisinusia jai suteikto pasitikėjimo.

Reikalaujame atsižvelgti į tautos ir valstybės išlikimo interesą, gerbti visuomenėje aiškiai dominuojančias antiimigracines nuostatas, neišduoti nacionalinių valstybių suverenumo principo ir nepasirašyti Pasaulinės saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutarties. Sutarties pasirašymą laikysime lietuvių tautos ir valstybės išdavyste“.

Šį atvirą pareiškimą pasirašė: Vilniaus forumas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Sambūris „Pro Patria“, Studentų ateitininkų sąjunga, Lietuvos Tėvų forumas, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Atsargos karininkų sąjunga, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis, Lietuvių etninės kultūros draugija, „Vilnijos“ draugija, Lietuvos Helsinkio grupė, Nepartinis demokratinis judėjimas, Jaunimo sambūris „Kryptis“, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija.

Palaikyti šį pareiškimą raginamos ir kitos organizacijos, o avieniai asmenys gali pritarti šiam pareiškimui pasirašydami elektronine peticiją.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: