Vilniuje pristatoma E. Petunovienės tapybos darbų paroda „deTALES“ (0)

Erika Petunovienė. Mėnulis (MOON) | Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Erika Petunovienė. Mėnulis (MOON) | Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Spalio 22 – lapkričio 12 d., LMA Vrublevskių bibliotekoje, pristatoma Erikos Petunovienės tapybos darbų paroda „deTALES“.

Parodos pavadinime užkoduota dviguba prasmė – „detalės“ ir „pasakos“. Pasakos užima ypatingą vietą lietuvių kultūroje – jomis perteikti pagrindiniai mūsų tautos pasaulėvaizdžio elementai. Tamsa ir pavojus, šviesa ir saugumas, gudrumas, ramybė, žmonių, gyvūnų ir mistinis anapusinis pasaulis pasakose perteiktas parabolėmis, perkeltine prasme. Paveiksluose matyti noras mūsų kultūrinį paveldą perteikti svarbia forma. Kartu jie yra mįslė – ar stebėtojas sugebės įžvelgti detalėmis išreikštas paveikslo prasmes bei idėjas ir kurį iš daugelio paveiksle susipynusių siužetų jis atpažins – kas pamatys karalių, kas drakoną, kas gudrią lapę arba valtį ramiame vandenyje… Paveikslai yra dviprasmiški, lygiai taip pat kaip ir pasakos, kuriose tikroji istorija apie bendražmogiškas vertybes, moralines nuostatas ir būdus, kuriais blogis yra nugalimas gėrio, slypi po spalvingo pasakojimo rūbu.

Erika Petunovienė. Nauja pradžia (NEW START) | Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Erika Petunovienė. Nauja pradžia (NEW START) | Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Erika Petunovienė (AYTĖ) įgijo LEU dailės ir technologijų magistro laipsnį. Menininkė – abstraktaus stiliaus atstovė, jos paveikslai išsiskiria dinamiškumu, šiuolaikišku polėkiu ir drąsa, emocingi, ekspresyvūs, kontrastingo kolorito. Tapydama E. Petunovienė mėgsta eksperimentuoti, naudoti skirtingas medžiagas ir technikas, kurias jungia į visumą. Jos kūryba atspindi holistinį požiūrį į pasaulį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: