Spalio 30 d. rengiamas mitingas prie Seimo „STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą“ (8)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Spalio 30 d. 17 val. Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Seimo rūmų (Gedimino pr. 53) bus surengtas mitingas „STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą“.

Visus neabejingus vaikų likimui ir siekiančius nutraukti tarnybų atliekamą šeimų ardymą ir nepagrįstą vaikų atiminėjimą, į šį mitingą kviečia Laisvos visuomenės institutas (LVI). 

Pasak mitingo rengėjų šokiruojanti statistika ir nukentėjusių šeimų liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį. Per beveik keturis mėnesius iš tėvų paimta per tūkstantį vaikų, o visuomenę bandoma įtikinti, kad Lietuvoje yra tiek vaikų, kuriems buvo geriau būti atskirtiems nuo šeimos ir grėsė realus pavojus sveikatai ir gyvybei.

„Prisidengdama „geriausių vaiko interesų“ užtikrinimu Dovilės Šakalienės ir Mykolo Majausko inicijuota  reforma prievartos būdu ardo šeimas, baudžia ne tik tėvus, bet ir pačius vaikus bei diegia žalingą policinės valstybės modelį, kuris vadovaujasi komunistiniu principu, jog valstybė geriau už tėvus žino, kaip auginti vaikus“, – teigia mitingo rengėjai.

Pasak jų, vaikų paėmimas turi būti absoliučiai kraštutinė priemonė, taikoma tik esant realiam pavojui vaiko sveikatai ir gyvybei, o ne siekiant perauklėti tėvus. „Tiek ydinguose teisės aktuose, tiek praktikoje Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams kartu su policijos pareigūnais yra suteikta pernelyg plati veiksmų laisvė kištis į privatų šeimos gyvenimą ir atiminėti vaikus (kad ir trumpam) iš jų tėvų. Smurtas naujajame įstatyme suvokiamas per plačiai ir tai atveria kelią absurdiškiems sprendimams“, rašoma LVI išplatintame kvietime į mitingą.

Mitingas STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą

Rengėjų nuotr.

LVI inicijuota peticija valstybės institucijoms parodė, kad visuomenė nėra abejinga šeimų likimams – peticiją per dvi paras pasirašė per 14 tūkstančių Lietuvos žmonių.

Mitingo rengėjai kviečia visus neabejingus esamai padėčiai ateiti ir paraginti valstybės įstaigas:
– pradėti vaiko teisių apsaugos reformos peržiūrą, tikslinant smurto prieš vaiką sampratą ir griežtinant vaikų paėmimo tvarką;
– nustatyti pareigūnų veiksmais padarytos žalos atlyginimo modelį ir pareigūnų asmeninę atsakomybę už pripažintą neproporcingą elgesį;
– užtikrinti efektyvų pagalbos šeimai teikimą visose Lietuvos savivaldybėse;
– sukurti visuomeninės vaiko teisių apsaugos tarnybų veiklos priežiūros mechanizmą.

„Šeimų ardymas neatitinka geriausių vaiko interesų. Kiekvienas nebūtinas vaiko atskyrimas nuo jo gyvenamosios aplinkos ir šeimos yra TARNYBŲ SMURTAS PRIEŠ VAIKĄ IR ŠEIMĄ. Būtina tam užkirsti kelią. Ateikite į mitingą ir pareikškite savo pilietinę poziciją. Apginkime šeimas nuo tarnybų smurto!“ – ragina mitingo rengėjai.

Rinktis į mitingą prie Seimo neabejingą visuomenė paragino ir kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus, filosofas ir Sąjūdžio pradininkas Arvydas Juozaitis. Asmeninėje Feisbuko paskyroje A. Juozaitis spalio 26 d. Vaikų teisių apsaugos tarnybos veiksmus
atimant vaiką iš Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos pavadino nusikaltimu, kurį pateisina įstatymas…

„Tarnyba“ padarė nusikaltimą ir neketina to pripažinti. Nes ją gina Seimo priimtas įstatymas. Šis atvejis atskleidžia, kaip skubomis priimti įstatymai (bijant žiniasklaidos) žaloja vaikus, griauna šeimas. Užuot numačius priežiūrą ir stebėjimą, imtasi prievartos. Tai — antikonstitucinė veikla. Jei tiesa, kad panašiu būdu per pastaruosius kelis mėnesius iš šeimų buvo atimta virš tūkstančio vaikų, tokią „tarnybos“ veiklą būtina pavadinti antivalstybine. Diegiamas sveiku protru nepateisinamas policinės valstybės modelis“, – rašo kandidatas į Prezidentus A. Juozaitis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: