Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio proga garsi latvių folkloro grupė „Vilki“ pasirodys Klaipėdoje (video) (0)

„Vilki“ | Rengėjų nuotr.

„Vilki“ | Rengėjų nuotr.

Spalio 27 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) Lietuvoje folkloro šventėse labai laukiama, bet Klaipėdoje beveik 20 metų nematyta, viena ryškiausių Latvijos folkloro grupių – „Vilki“ („Vilkai“) surengs koncertą „Latvių karys ir jo dina“.

„Vilki“  tai išimtinai vyrų ansamblis, vadovaujamas Edgaro Liporo, atliekantis karo dainas, kuriose atsispindi ir viduramžių kovos su riteriais, ir Latvijos Nepriklausomybės laikai, ir šaulių, ir legionierių lemtis. Dainose daug mitologijos, įspūdingų vaizdinių ir dramatiškų motyvų.

Ne atsitiktinai pasirinktas ir grupės pavadinimas – kario gyvenimas rūstus ir sunkus kaip girių vilko, kuris nuolat medžiojamas, pats turi medžioti, jis dažnai stiprus ir bauginantis, bet neretai ir liūdnas bei vienišas…

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

„Kviečiame visus folkloro ir mitologijos mylėtojus, karius ir jų draugus, tuos, kurie domisi karyba ir istorija, visus vyrų balsų gerbėjus patirti įspūdingą laisvės gynėjų dainų poveikį.
Koncertas skiriamas Latvijos Nepriklausomybės 100-mečiui“, – kviečia koncerto vedėja dr. Dalia Kiseliūnaitė.

Koncertas nemokamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: