Rinkimus į Latvijos Saeimą vėl laimėjo prorusiška kairiųjų partija „Santarvė“ (5)

Latvijos Saeima | saeima.lv nuotr.

Latvijos Saeima | saeima.lv nuotr.

Latvijoje spalio 6 d. vykusiuose Saeimos rinkimuose daugiausia balsų (19,9%) gavo prorusiška kairiųjų partija  „Santarvė“ vadovaujama Rygos mero Nilo Ušakovo. Tai turėtų jai suteikti teisę į 24 vietas Saeimoje iš 100. Antroje vietoje liko nauja populistinė partija „Kam priklauso valstybė“ (KVP), gavusi 14,1% balsų ir 15 vietų Saeimoje.

Naujųjų konservatorių partija gavo 13,6% (16 vietų), liberalioji partija „Už plėtrą“ gavo 12% (13 vietų ), Nacionalinis susivienijimas – 11% (13), Žaliųjų ir valstiečių sąjunga – 10% (11), „Naujoji vienybė“ – 6,7% (8). Rinkimuose balsavo 54,6% visų šalies rinkėjų.

Prorusiškoji partija „Santarvė“ pirmoji buvo ir 2014 m. rinkimuose (23,26 proc., 23 vietos Saeimoje), o 2010 metais su 26,03 proc. (29 vietos Saeimoje) buvo antra po Latvijos premjero Valdžio Dombrovskio centro dešiniojo bloko „Vienybė“.  Tačiau koalicijos sudaryti šiai prorusiškai partijai nepavykdavo, nes kitos partijos atsisakydavo bendradarbiauti.

Manoma, kad koaliciją po rinkimų bandys sudaryti „Santarvė“ su KPV, arba kelios proeuropietiškos partijos. Tačiau pasak „Santarvės“  pirmininko N. Ušakovo, šį kartą koalicijos be jo vadovaujamos partijos sudaryti bus neįmanoma.

Dabartinėje Saeimoje valdančią koaliciją sudaro centro dešinieji – Žaliųjų ir valstiečių sąjunga, Nacionalinis susivienijimas bei „Vienybė“.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Žemyna:

  Rinkimų ignoravimo padarinys.
  Tos partijos balsuotojai, ko gero, kaip ir Lietuvoje, suvežami organizuotai, gal dar ir kitaip paskatinami. Kadangi kiti rinkimuose nedalyvavo, tai pergalei beveik pakako ir organizuotai suvežtųjų balsų, nes jų visų balsai buvo UŽ.
  O būtų VISI sugužėję ir vien savo dalyvavimu užtvindę tokius organizuotus „už”, ir rezultatai būtų kiti.

  • ŽEMAITIS:

   Panašiai kaip ir mūsų Lenkų rinkimų akcija. Bet “Santarvės” populiarumas lėtai mažėja.
   Tad nėra ko pergyventi – kas su tokiais eis į koaliciją. Tad “Santarvei” ir vėl teks tenkintis opozicija 🙂

 2. ŽEMAITIS:

  Prorusiška santarvė, berods, šį kartą gavo 23 vietas (1 mažiau, nei turėjo iki šiol).

  O liberalų partijos Latvijoje yra dvi: tai minima “Už plėtrą” ir Naujoji Vienybė. Pirmoji gavo 13, o antroji – 8 vietas. Tad sumoje 21 vieta.
  O Janis Bordanas šaunuolis. Tik politinė jo linija (Naujieji konservatoriai) ne itin liberali, tačiau proeuropietiška.
  Manau, kad braliuku premjeru kaip tik jis ir taps.

 3. LDK:

  Latviams sunku. Daug slavų pas juos. Skandalus kelia net kad latvių kalbą juos mokytis verčia.

  Šiaip tai būtų visai naudinga Latvijai ir Lietuvai susitarti, kad moyklose būtų mokoma visų baltų kalbų ir dialektų, o ne tik gimtoji.
  Baltai dabar dažniausiai tarpusavyje bandrauja arba rusiškai arba angliškai. Tai negerai.
  Baltai turi žinoti vieni kitų kalbas, mokėti jomis susikalbėti. Tai palaikys mūsų baltų vieybę ir išlikimą.

  Slavai antai gerai kad supranta vieni kitų kalbas. Va ir baltams reik aktyviau mokytis vieniems kitų kalbas, kad svetimomis nereikėtų naudotis baltiškose sueigose.

 4. Žemyna:

  Kažkokia visuomenininkų grupė, tyrusi ne pastaruosius, o ankstesnius rinkimus RU, per „Svobodą” pasakojo, kaip daroma, kad Putinas „laimėtų”: kalinių prikimšti autobusai važiavo per rinkimų apylinkes, ir balsuotojai kiekvienoje žinojo, prie katro komisijos nario prieiti biuletenių (turėjo kažkokį skiriamąjį ženklą?). TIE PATYS autobusai važiavo iš miesto į miestą, iš apylinkės į apylinkę. Taigi, net nežinia, keliose apylinkėse kiekvienas kalinys pabalsavo. Visuomenininkai, esą, bandė protestuoti, tačiau jų niekas „negirdėjo”…
  Tikitės, jog LV kitaip, kai ten tiek „savų” likę? Arba kitaip mūsų „Bermudų trikampyje”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: