Visa Lietuva susirinko atiduoti pagarbą partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui (nuotraukos) (4)

Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvės | lrp.lt. nuotr.

Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvės | lrp.lt. nuotr.

Spalio 5 d. visa Lietuva Vilniuje atsisveikina ir pagarbą atiduoda tautos didvyriui, Lietuvos partizanui, Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) ginkluotojų pajėgų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui.

Prie Šv. Jonų bažnyčios nusidriekė ilgiausia žmonių eilė, norinčiųjų pareikšti pagarbą ir atsisveikinti su vienu garsiausių partizanų vadu.

Pagerbti A. Ramanauską-Vanagą einama kaip į Sąjūdžio mitingą, taip socialiniuose tinkluose apėmusią jauseną apibūdina susirinkę žmonės.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago palaikai buvo rasti šių metų birželį.

Partizanas buvo sulaikytas 1956 m. spalio 12 dieną. Metus kankintam A. Ramanauskui-Vanagui buvo įvykdyta mirties bausmė. Tačiau iki šių metų vasaros jo palaidojimo vieta nebuvo žinoma.

Po 60 metų trukusių paieškų, partizano palaikai šių metų birželio mėnesį buvo atrasti Našlaičių kapinėse.

Trispalve uždengtą karstą skambant „Lietuva brangi“ į Didįjį universiteto kiemą įnešė Lietuvos kariai,  pasitiko jo dukra Auksutė ir kiti artimieji, pašventino Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvės | lrp.lt.jpg nuotr.

Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvės | lrp.lt.jpg nuotr.

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) ginkluotojų pajėgų vadas, LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataras, LLKS Tarybos prezidiumo pirmininko pirmasis pavaduotojas, nuo 1953 m.  – aukščiausiasis LLKS ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūnas, brigados generolas Adolfas Ramanauskas-Vanagas amžinojo poilsio atguls Antakalnio kapinėse.  

Adolfo Ramanausko - Vanago laidotuves | lrv.lt nuotr.

Adolfo Ramanausko – Vanago laidotuves | lrv.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje padėjo gėlių vainiką ir pagerbė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva laidoja savo didvyrį – žmogų, kuriam žodžiai Laisvė ir Valstybė buvo svarbiau už visą pasaulį. Pasak Prezidentės, A. Ramanauskas-Vanagas – geriausias įrodymas, kad ir vienas žmogus gali tapti visos tautos laisvės simboliu, todėl jo kapavietės atradimas – ypač brangi dovana Lietuvai.

A. Ramanausko-Vanago laidotuvės | lrp.lt nuotr.

A. Ramanausko-Vanago laidotuvės | lrp.lt nuotr.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad po 6 dešimtmečių atrastų Lietuvos partizanų vado palaikų iškilmingas perlaidojimas – dar viena galimybė visam pasauliui parodyti, kad niekam neleisime šmeižti ir juodinti savo šalies didvyrių atminimo.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. T0mas J.:

  A.R.Vanagas sugautas pagal N.Dušanskio planą. Tardė Vanagą taip pat Dušanskis. Už Vanago suėmimą jis 1956m. gavo KGB pulkininko laipsnį. 1990m. Dušanskis pasislėpė Izraelyje. Prokuratūra 1996m. iškėlė baudžiamąją bylą dėl Dušanskio nusikalstamos veiklos – Lietuvos gyventojų genocido tskpistinės okupacijos metais. Teismas išdavė suėmimo orderį. GP 2001m. kreipėsi į Izraelį kad išduotų Dušanskį.
  Izraelis atsisakė.
  Izraelio teisingumo ministro laiške daroma prielaida, kad N.Dušanskis patrauktas atsakomybėn dėl jo tautybės… Izraelis pasišaipė iš Lietuvos teisingumo siekių – t.y. pasielgė kaip nedraugiška Lietuvai valstybė. Ir ką gi stebime šį rudenį? Nedraugiškos valstybės Izraelio vadovą Netanjahu mūsų URM vadovas, premjeras ir prezidentė priima kaip garbingą svečią ir imasi vykdyti jo nurodymus! O dabar prie Vanago kapo jie sako pagarbos partizanų vadui kupinus žodžius.. Šie veidmainiavimo meistrai sieloje yra tik menki pataikūnai, neverti jokių pareigų valstybės tarnyboje.

  • Pikc:

   LABAI teisingi pastebėjimai. Be to, nereikia pamiršti, kad tiek Ramanausko-Vanago, tiek kitų Lietuvos didvyrių (pvz. Jono Noreikos – Generolo Vėtros) šmeižimo kampanija nesibaigė – ir joje dalyvauja tikrai “įvairaus plauko” Lietuvos ir lietuvių priešai.
   P.S. Beje, kalbant apie pastaruosius – priminkit, kas ten iš “didžeis patrijotais” save pateikiančių “nuomonės formuotojų” zūhofo sugulovės vanagaitės šmeižikišką knygą apie mūsų partizanus reklamavo? 😉

 2. Skalvis:

  Beje, buvo skelbta, jog Amerikos lietuviai atidengs paminklą vadui Ramanauskui : kur tas paminklas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: