Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą metinės (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Rugsėjo 28–30 dienomis jau 12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mėjo grafystės Balinroubo mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 metais paminėti.

Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad Feliksas Vaitkus ne tik įveikė Atlantą, bet ir nutiesė draugystės tiltą tarp Lietuvos ir Airijos. Ambasadorius taip pat padėkojo Airijos lietuviams ir Mėjo grafystės vadovams už lakūno atminimo puoselėjimą.

Mėjo Tarybos nariai pabrėžė airių norą bendradarbiauti ir bendrauti su lietuviais, kurie kai kuriuose  grafystės miestuose sudaro daugiau kaip 10 proc. gyventojų, kartu plėtoti regiono kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą.

Prieš renginį, rugsėjo 26–28 dienomis, vyko Marijampolės verslo misija, kurios metu Marijampolės verslininkai susitiko su Mėjo grafystės vadovais ir airiškų kompanijų atstovais.

Šio tradicinio, lietuvių iš visos Airijos gausiai lankomo, sąskrydžio pagrindiniu organizatoriumi šiais metais buvo Felikso Vaitkaus klubas kartu su Lietuvos ambasada Dubline.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *