Prezidentės kvietimu į Lietuvą atvyks Vokietijos kanclerė Angela Merkel (20)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Rugsėjo 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu į Lietuvą tvyks Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerė Angela Merkel. Šis vizitas atspindi pastaraisiais metais ypač sustiprėjusius Lietuvos ir Vokietijos ryšius tiek dvišaliu pagrindu, tiek bendradarbiaujant ES bei NATO.

Prezidentė su Vokietijos kanclere aptars svarbiausius ES darbotvarkės klausimus, bendradarbiavimą gynybos srityje, tolesnes ekonominių ir verslo ryšių perspektyvas. Vokietijos kanclerė taip pat aplankys Rukloje dislokuotus Vokietijos karius, kurie vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui mūsų šalyje.

Jau šį rudenį Europos Sąjungos laukia neatidėliotini sprendimai dėl atsako į migracijos iššūkius, ateities santykių su Jungtine Karalyste, naujo daugiamečio ES biudžeto būtent šiems klausimams vadovės skirs daugiausia dėmesio. Kylančio populizmo, nacionalizmo, izoliacinių nuotaikų akivaizdoje Europai ypač reikalinga atsakinga lyderystė, todėl Lietuva tvirtai remia Vokietijos ir kanclerės A. Merkel pastangas stiprinti ES bei jos vaidmenį pasaulyje.

Vokietija strateginė Lietuvos saugumo partnerė, todėl su šios šalies kanclere Prezidentė aptars geopolitinius iššūkius, bendradarbiavimą stiprinant gynybą ir įgyvendinant NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus. Lietuvos ir visos Europos saugumui svarbu, kad mūsų regioną Aljanso pastiprinimas galėtų pasiekti kuo greičiau, o priešakinės NATO pajėgos būtų sustiprintos ir oro bei jūrų gynybos elementais.

Lietuvą ir Vokietiją jungia intensyvūs ekonominiai ryšiai. Tai trečia didžiausia užsienio investuotoja mūsų šalyje, kurios investicijos siekia 1,1 mlrd. eurų, o praėję metai buvo patys sėkmingiausi pritraukiant investicijas iš Vokietijos. Susitikime bus svarstoma, kaip dar geriau išnaudoti dvišales ekonominio bendradarbiavimo galimybes, ypač aukštą pridėtinę vertę turinčiuose informacinių technologijų, biotechnologijų, pramoninės inžinerijos sektoriuose.

Po dvišalio Prezidentės ir Vokietijos kanclerės susitikimo Prezidentūroje įvyks darbo pietūs, kuriuose taip pat dalyvaus Lietuvos, Latvijos bei Estijos premjerai.

Tai jau 3-asis kanclerės A. Merkel vizitas Lietuvoje. Praėjusių metų birželį Prezidentė Vokietijos kanclerei A. Merkel už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį skatinant Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą įteikė vieną aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Aha:

  Pasitiksim su plakatais varyt namo, nusvilpsim ir miltais apibarstysim… o kas nores gales ir pomidorais….

 2. Pikc:

  Pasitars, kaip optimizuoti urminį alach-babachų importą. 🙂

 3. Džiugu girdėti apie Vokietijos dėmesį Lietuvai, Baltijos šalims. Ryšiai su Vokietija – būtent ta pagrindinė politikos kryptis, kurios dera laikytis Baltijos šalims, labiausiai Lietuvai, turinčiai teritorinę kaiminystę su Lenkija.

  • pušis:

   Tai jau tikrai nepaprastai svarbu palaikyti ypač glaudžius ryšius su Vokietija šiuo metu, kai tą šalį valdo ir naikina štazi išperėtas kiaušinis su b’nai brit apdovanojimais ir pretenzijom lįsti į kitų šalių reikalus visam šitam leftoliberastiniam sojūze. Pasitars kaip Lietuvai daugiau socialinių parazitų įbrukti?

   • Iš kur tas pyktis, tas žiūrėjimas kaip Lenino į buržuaziją. Juk ji vokiečių demokratiškai išrinta šalies vadovė, tai ką jau tie vokiečiai yra tokie neišmanantys…

    • pušis:

     mano komentare nebuvo pykčio, tik faktų konstatavimas ( ir panieka tai frau). Jūsų problema, jei nesupratot.
     Nustebino jūsų baudžiauninkiškas tonas, todėl ir atsakiau.
     O palyginimas labai jau nevykęs, lyg nežinotumėt, iš kur radosi ta jūsų Merkel, – pati tikriausia leninietė. Tai, ką ji daro Vokietijoje, o ir Europoje yra paprasčiausias nusikaltimas. Visiems aišku, tik jums kažkodėl ne.
     O gal aš čia buvusiai lenino anūkei, tapusiai labai demokratiška liberale ant nuospaudos užmyniau? Atsiprašau jei labai skaudėjo.

     • O ką ji konkrečiai nusikalstamo padarė Vokietijai, Lietuvai, ES, pasauliui. Visiškai normaliai valdo savo šalį ir suprantama kodėl vokiečiai renka ją savo šalies vadove. Mūsų šalies siekiamą demokratiškumą jos vadovaujama Vokietija palaiko ir ES valdyme.
      Pačios reiškiama panieka iš prigimties yra tipiška lenininė – klasinė, dabar tas tiesiog fizinis nesutaikinamumas yra tapęs ES skepticizmo naudojamu principu.
      Kas iš kur radosi neturėtų būti tiek svarbu, kai matai kuo žmogus yra šiandien. Be abejonės Merkel vizitas į Lietuvą bei ta proga Prezidentūroje rengiamuose darbo pietuose dalyvavimas ir Baltijos šalių premjerų yra svarbus ES politinis įvykis. Ir dėl to tegali būti tik džiugu Lietuvai. Tad kur čia tame baudžiauninko tonas…

      • pušis:

       Visi žino apie jos nusikaltimus, tik jūs bandot apsimest nesuprantanti. Gal paklauskit tų vokiečių, kurių artimuosius nužudė ar suluošino jūsų Merkel vežami socialiniai parazitai, kaip jie jaučiasi, iš savo mokesčių juos išlaikydami, ir ką ji gero tai tautai padarė. Vokiečių kantrybė, rodos, jau baigiasi, paskutiniai įvykiai tą rodo, kaip ir merkelistų pastangas nukreipti dėmesį. O kuo pasižymi jos veikla Europoj? Gal nepliurpkit tuščiai, pateikit konkrečius įrodymus, kada ką gero ji nuveikė Europos tautų labui? Prisiminkit ir ką darė neteisėtai. (o b‘nai brit ją apdovanojo už nuopelnus kam?). Ne tik man, turbūt ir kitiems, be ideologinės pudros to jos gėrio nematantiems, būtų įdomu.
       Beje, nieko negirdėjot apie Maskvos-Paryžiaus-Berlyno santykius? (prisiminkit ir tam tikrus susitarimus, pažeidžiant Baltijos šalių interesus) Gal jums tiktų?
       Ir savęs paklauskit, ar norėtumėt gyventi kartu su tais „pabėgėliais“ viename kieme, laiptinėje, ar priimtumėt juos į savo namus? Kai Vėsaitės to paklausė, ji pasiūlė pradėti nuo Lietuvos. Vokiečiams, ne Merkel, tenka gyventi šalia jų.
       O tuo savo nuolatiniu leninizmo minėjimu, bandymu jį primesti kitam, kai pritrūksta rimtesnių argumentų, puikiai atsiskleidėt. Taigi, kuo patys kvepia tuo kitą tepa. Apie ką su jumis diskutuot. Palieku tarti paskutinį „išminties“ žodį.

       • Bene “išmintingiausia” būtų prisiminti pasaką “Bėkim, dangus griūva”, atrodo, kad ji gali būti apie pačios atvejį …

        • pušis:

         Gera pasaka, tik ne vietoje. O kur argumentai? Jei norit ginčytis, tai faktais. Nagi, kada ir ką gero Europai ir Vokietijai nuveikė jūsų frau?
         Tai kam čia iš tiesų dangus griūva, jei pati bėgat nuo argumentuoto atsakymo, o kitą bandot sumenkinti. Pateikit faktus ir triumfuokit sau į sveikatą. Dabar tai tik infantiliški liberalmarksistiniai tauzalai. Jokių rimtų argumentų, nė vieno fakto, tik bandymas kitam primest tai, kuo pati kvepiat. Bent pati sau išsiaiškinkit, už ką ją taip garbinat, jei jai apginti nė vieno fakto nerandat. Linkiu išsikratyt iš smegenų ideologijos pudrą ir pradėt mąstyt savo galva. Sėkmės

         • Visų pirma, neiškreipk minties. Pakartoju, mano pagarba ne jai kaip frau, o kaip Vokietijos piliečių demokratiškai rinktai valdžios atstovei. Pagaliau jai vadovaujant tapo, kad ne kokia kita šalis, o Vokietija vadovauja NATO batalionui Lietuvoje, tai strategiškai Lietuvai yra labai svarbu.
          Apskritai, pačios čia reiškiama nuomonė yra to paties tipo, kaip ir pasakoje po lapu sėdėjusiojo, perduota žinia, kad dangus griūva… Taigi tiek ir teverta. Trumpai sakant ne tas gyvenimo ir politikos supratimo lygis, pasakėlės nedomina…

          • pušis:

           Visų pirma malonėkite nesitujinti. Jūs man ne draugė ir niekada tokia nebūsit.
           Pasakėlių nė nemaniau sekti, čia jūs nevykusiai jų griebiatės, kai neturit ką pasakyti, stengiatės nukreipti į šalį.
           Antra, jokių faktų apie Merkel nuopelnus Europai taip ir nesugraibėt. Nesugebat pagrįsti nuomonės, jei apskritai tokią turit. Kaip ir visi leberalmarksistai krypstat į šalį ir bandot menkinti oponentą. Niekinga. Ir kalbos stilius laikraštinis, susidaro įspūdis, kad viską mintinai iškalus ir varot propagandinėmis klišėmis, o galvoti nė nereikia. Pasiskaitykit dar kartą savo komentarus, infantiliški ir dar su klaidomis.
           Kai baigsit čiurkšti apmaudo balutes, grįžkit ten, kur argumentai nereikalingi. Sulauksit pliusiukų, rožinių nykščiukų ir savimeilė bus paglostyta.
           Dėl vieno esate teisi: tikrai ne tas politikos ir gyvenimo supratimo lygis. Neįsivaizduoju, kaip galite būti tokia nebrendyla.

          • Tenkinant bobiškumą patarčiau pasiieškoti sau lygaus gyvenimo ir politikos vyksmų supratimo “turgaus bobelės”, kad ‘pasiplūstumėte’ viena ant kitos… Dedatės žaidžiančia Eurolygoje, kai matosi, kad net kamuolio nesugraibote… Tai va, taip yra.

 4. tiek:

  ta proga Merkel galėtų padaryti gerą darbą – tuo pačiu išsivežt Lietuvai jos politikos dėka įpirštus , visiškai svetimų kultūrų atstovus

 5. Algimantas Zolubas:

  Apdovanojimas Merkelei už Nord stream 1,2 ?
  Nieko sau, nieko sau!

 6. Taip:

  J.E.Lietuvos Prezidentė stengiasi prisigerint Merkel,nes prezidentavimo laikas baigiasi ir norima gerai ir patogiai įsidarbinti aukštame ES poste,o čia be Vokietijos palaiminimo nėra galimybių užimti geresnės ES pareigybės.Antra,- šias dvis asmenybes sieja ir ta pati neoliberalistinė pasaulėžiūra,kuri Lietuvai yra pragaištinga.Tad,įdomu, kaip tauta priims šį svečią ?

 7. Getas:

  Kažkoks netikslumas, kad Vokietija strateginė partnerė… Pradžioje Nepriklausomybės reikėjo pasirinkti Strategine partnere Vokietiją, tai būtų Folksvageno gamyklą pastatę Lietuvoje, o tą padarė Slovakija, tai dabar ji visą pasaulį aprūpina šiais automobiliais. O mūsų buvę vadai kinkadrebiai pasirino Lenkiją, o JE Grybauskaitė Prancūziją – tai visiškas Europos ir Lietuvos istorijos nežinojimas.
  Nord stream statyba turėtų būti susijusi su Karaliaučiaus išlaisvinimu iš Rusijos okupacijos. Jei Merkel su Lietuva pradės apie tai tartis, tik tuomet sveikinsime šį vizitą. Kiek galima pakęsti tiksinčią bombą vidury Europos?! Žinoma, apie tai niekas garsiais nekalbės, bet galima suvokti tarp pokalbių eilučių.

 8. konda:

  atvyks pirma popiežiaus, o tai kažką reiškia… bandys mūsų katalikybę praskiesti islamiškais fragmentais…

 9. pušis:

  Na, štai, vilna, ir visai atsiskleidėt. Taigi smukote žemiau turgaus bobos lygio. Taip nusivažiuoti. Fuuu. O apie tą Eurolygą parašyti ar kolegos patarė, ar pati šiaip taip išmąstėt, kad solidžiau atrodytumėt? 🙂
  Kai komunistams pritrūkdavo argumentų, jie imdavo drabstytis savo kaka. Nieko naujo neišradot.
  Labai norisi suvaidinti žinovę, norisi laimėti, bet rimtų argumentų, nei faktų pateikti taip ir nesugebėjot. Nė vieno. Smegeninė savarankiškai mąstyti neįpratusi, belieka plūstis ir įžeidinėti. Toks infantiliškas pyktis, užuot atsikirtus argumentuotai. Smaginausi jus erzindama, kol parodėt savo “kultūrą” ir išsilavinimo lygį. 🙂 Tai va, taip yra – su jumis.
  P.S. ir paskutine fraze dar šį tą atskleidėt. Užuojauta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: