„Iš savo varpinės“: A. Juozaitis apie santykius su Latvija ir Lenkija ir pasipriešinimą eurofederalizmui (video) (27)

Vitalijus Balkus ir Arvydas Juozaitis | Rengėjų nuotr.

Vitalijus Balkus ir Arvydas Juozaitis | Rengėjų nuotr.

„Iš savo varpinės“ studijoje neeilinis svečias – Sąjūdžio pradininkas, rašytojas, filosofas dr. Arvydas Juozaitis. Pokalbis apie santykius su broliška Latvija, apie tai kas yra Lietuva ir kas yra Litwa, apie tradiciškai sunkius, tačiau neišvengiamai glaudžius santykius su Lenkija.

O taip pat apie Europos federalizaciją ir pasipriešinimą šiam procesui bei kodėl Lietuva turi remtis Centrinės Europos šalių pavyzdžiu.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. Prašalietis:

  Gaila žiūrėti į A.Juozaitį fantazuojantį kaip darželiniokas ir besigėdijantį dėl to ką nelabai sklandžiai blevyzgoja suaugusiems Lietuvos žmonėms. A.Juozaičio primityviai nusižiūrėtas nuo Jelcino ir jo ukrainietiškų ir baltarusiškų sabutilnykų Belovežo pjankės metu sugalvotas “nepriklausomų valstybių sandraugos”varijantas ir drovus šio “valstybinio varianto”su Latvija Lietuvai siūlymas “kaip savo sumąstymą”stebina net ir visko jau mačiusį ir pergyvenusį išsivaikščiojusio kaimo mažaraštį kaimo berną. Pretrenduojantis į Lietuvos prezidento taburetkę, A.Juozaitis savo darželinuko šiandieninėmis fantazijomis ir naujausiomis”savo sumąstytomis istorinėmis”pasakėčiomis ir mitais apie tai kas buvo,pralenkia ir V.Lansbergio buvusias fantazijas-“nešersim Rusijos, viską pardavinėsim europai ir užgyvensim visi Lietuvoje kaip europoje”. Reik manyti,kad šiandieninis”filosofas,visuomenės veikėjas,rašytojas ir t.t. A.Juozaitis,siekdamas prezidento taburetkės, “pamatys ir daugiau dalykų būtinų Lietuvos ir tautos gelbėjimui”.Nes Lituvos-Latvijos”nepriklausomų” valstybių sandraugos ar tokio kūrinio kaip “Tėvynės tuštėjimo metas””žymiai pralenkęs savo istorine,išliekamaja ir visokia kitokia verte”J.Avyžiaus “Sodybų tuštėjimo metai”gali nepakakti kaip”gelbėjimo rato”nei Lietuvos prezidento taburetkei užimti,nei Lietuvai neitautai “išgelbėti”. Iš jo kalbos matosi,kad A.Juozaitis,sėdėdamas ant Lietuvos prezidento taburetkės, ruošiasi gelbėti ir europą. Ačiū A.Juozaičiui už išraiškingą ir nuotaikingą pasakojimą, buvo galima išgirsti tai, ko ir pasakų kūrėjai nepajėgė sugalvoti.. Kuo daugiau tokių ir”šumnesnių” A.Juozaičio pašnekesių, skirtų Lietuvos suaugusiems vaikučiams linksminti,gasdinti ir paguosti….

  • LosAngeles:

   na gerai, tai pasakykite tiesiai- kas tas tinkamas kandidatas. kad ir koks butu Juozaitis, kitos alternatyvos nematau, nes visi kiti tai…. jei nenori keiktis, tai nelabai yra ka pasakyti. gal klystu?

   • Prašalietis:

    Pasidomėkite A.Juozaičio pilna biografija, pasidomėkite kokias laikotarpiais kokiose politinėse chebrose jis dalyvavo,kokias”politines veiklas”ten darė ar”nedarė”,kieno dėka ir kur nepriklausomoje Lietuvoje”užsidirbdavo pramitimui” ir pasimatys, ar jis “yra ir ar gali būti alternatyvus” lansberginei-brazauskinei”politinei” sistemai.

 2. Jonas:

  Dėkui Arvydui už tiesos žodį. Pagaliau į politinę erdvę vėl sugrįžta tiesos žodis ir rūpestis savo Tauta sava kultūra, savu gyvenimu. Lietuva – yra ČIA. Ačiū Arvydai už gaivų tiesos žodžio gūsį. Manau, kad ne man vienam kyla ūpas, norisi gyventi ir kurti vien sužinojus, kad Jūs sugrįžtate ir eisite iki galo. Visi kam apie tai pranešu su džiaugsmu atsiliepia: „Pagaliau,bus ir kitas pasirinkimas, dalyvausime rinkimuose, nenorime bankininkų, policininkų ir MG Boltic statytinių valdžios.

 3. ....:

  Geros mintys apie krikščionybę.Jos yra kertinės.Gaila,kad trumpai.Krikščioniškos šalys išsaugo savo tautas,tradicijas,tapatybę.

  • Kęstutis:

   Iš Europos tautų lietuviai išsaugojo daugiausiai liaudies dainų, net ir kartais daugiau nei latviai. Belieka dvi išvados – arba likusios tautos buvo žymiai negabesnės už lietuvius, kas tikrai mažai tikėtina, arba tai tiesiogiai sietina su krikščionybę. Į Lietuvą ji atėjo vėliausiai… Krikščionybė ar komunizmas, liberalizmas tai skirtingi pavadinimai to pačio judėjimo – viena tauta, vienas tikėjimas, vienas dievas…

 4. ....:

  Liberalai nori triuškinti ne tik bažnyčią,tautą ,bet ir šeimą.Nuo čia prasideda meilė gimtai šaliai-nuo šeimos,tėviškės,savo gatvės,savo mokyklos,miesto,kaimo…Todėl išdrąskomos mokyklos,ligoninės,provincija,šeimos išsiskirsto…su skausmu širdyje.

  • Prašalietis:

   Tamstos žiniai,bažnyčią triuškina jau seniai iš vidaus jokie ne liberalai, ne komunistai ir t.t.. Tai sėkmingai daro krikščioniškomis vertybėmis prisidengę sutanoti bažnyčios tarnai pedofilai ir seksualiniai prievartautojai, kurių bažnyčios valdžia jau nepajėgia paslėpti.

 5. ŽEMAITIS:

  O kam, Juozaiti, priešintis Europos federalizmui? Kuo jis blogai?
  Manau, kad Lietuvai tai tikrai išeitų į naudą. Būtų optimizuotas valdymas, bendra kariuomenė, bendras ES diplomatinių atstovybių tinklas ir t.t.
  Dar didelis privalumas – mums itin nesisieka išsirinkti normalią valdžią. Pažiūrėkit, kiek kv… pridarė dabartinė valstiečių populistų valdžia.
  Tad daugiau galių centrinėms ES institucijoms (Europos parlamentui ir pan.) mums, kaip ir visai Europai, būtų tik į naudą.

  Tad remiu ES federacijos idėją ir raginu kitus ją paremti.

  • Pikc:

   Kokio velnio tada reikėjo iš ANO sajūzo bėgti? Taigi ten irgi buvo “optimizuotas valdymas, bendra kariuomenė, bendras ES diplomatinių atstovybių tinklas ir t.t.”, ir daugiau galių “centrui”, ir federalizmas… 🙂
   Ne be reikalo sako, kad vatnykai ir eurovatnykai nė velnio vieni nuo kitų nesiskiria – štai tovarišč “žemaitis” ir pateikė puikią šio teiginio iliustraciją. 🙂

  • Dronas:

   Tai yra, tamsta sakai, jog Lietuvai, rinks valdžia beveidžiai žmogystos Briuselyje? O kas bus, kada nuspręs turėt vieną kalbą? Nes, žinot taip paprasčiau administruot? O tikrai bus toks pasiūlymas. Pavyzdžiui prancūzų, makaronas nerimsta. Rėkia velniop anglų kalbą, kalbėsim prancūziškai, na gal dar vokiškai, susitarsim tarp didelių. Lietuva? Kokia Lietuva? Kalbėsim ta kalba kuri labiau paplitus, o Lietuvių kalbą tegu kokie paveldosaugininkai saugo. ir aplamai, kam tie archaiški dalykai. Tikram komjaunuoliui tokie patriarchališkai-buržuaziniai dalykai nereikalingi. Tai trukdo tapti neohomosovietikus. Bendra kariuomenė? Yra NATO. To užtenka. O Europos valstybių kariuomenių pagalba, aš nelabai pasitikiu. JAV ne kart įrodė, kad įsipareigojimus vykdo, tuo tarpu kai kurios itin turtingos Europos valstybės, net 2% bvp gynybai neišstena. Ką? Mes kaip pasienio valstybė turėsim kaip prie ruso, kas trečią rublį, oi, oi ką aš čia, eurą, kariuomenei, o tuo tarpu vokiečiai kaip neskyrė pinigų, taip ir neskirs. Bendra ES kariuomenė, leis tokiom šalim ir toliau neskirt tų BENT 2%, nes visi kaip ir susimes, bus “gerai”. Tuo tarpu bendri ES kariniai pejėgumai, lyginant su bendrais NATo pajėgumais, kur valstybės skiria bent 2% gynybai, itin sumenks. Prieš Rusijos-Kinijos invazine kariuomenę, neatsilaikys. Apie tai nutylima. Bendras diplomatinių atstovybių tinklas reiškia, kad Lietuva negalės vykdyt savo nepriklausomos užsienio politikos. Skirtumas tarp LTSR? Jokio. Naudos Lietuvai, jokios. Tamstos argumentai tokie vaikiški, kad net nežinau kaip juos vertint. Kvailių žvejyba ar tiesiog politiniu neišprusimu? Nors atsižvelgiant į tai, kokius neokomjaunuolius dabar ruošia universitetai, tai gal ir nestebina.

  • LosAngeles:

   geras komjaunuolis turbut savo laiku buvote… bet kokiu atveju Pikc klausimas lieka aktualus: kam reikejo draskyti kazka, jei vel pulti i ta pati????

 6. EJ:

  Matosi, kad Juozaitis padetu Lietuvai ir Latvijai jungtis prie “Visegrado” saliu. Tai yra geras pazadas… Jis taip pat noretu reformuoti Kataliku Baznycia pagal Ortodoksu Baznycios pavyzdi ir taip isvengti pedofilijos. Tai yra geras siekis. Juozaitis nepriimtu i Lietuva nelegaliu musulmonu. Ir tai butu teisingas zingsnis… Prasalietis be reikalo kabinejasi. Jeigu Juozaitis ir nusiziurejo ideja is NVS, tai nera didele klaida.

 7. EJ:

  Reformuoti Kataliku Baznycia Juozaitis galetu, jeigu kandidatuotu i popiezius. Na, o esamas Popiezius apie reformavima nekalba. Matyt, kad Baznycia per toli nuejo ir iklimpo. Vargu ar atvykes i Lietuva Popiezius si ar kitus svarbius klusimus diskutuos…. Mokantiems angliskai siulau paziureti youtubo filmuka apie tai, kodel atsistatydino anksciau laiko buves popiezius Ratzingeris. Mano nuomone filmukas vertas isvertimo i lietuviu kalba: ….. m.youtube.com/watch?v=1Q2HSJ6cbMY …. Why did Pope Benedict Resign? McCarrick, Vigano and Vatican Bank Scandals Explained in Detail ……

 8. Išties:

  ,,Prašalietis” ir ,,ŽEMAITIS” apgailėtinai nusišnekėjo,deja.Kažkas negerai su jų galvosena.

  • Prašalietis:

   Įdomu ar ateis kada šiandieninėje Lietuvoje toks laikas, kai komentarų,ir ne tik,”protingi vertintojai” įtemps visas savo”tautinio proto ir intelekto jėgas”, pacituos nepatikusį” apgailėtiną nusišnekėjimą”ir parašys greta savo ” neapgailėtiną nenusišnekėjimą”. Kad kiekvienas lansberginio durnių laivo”eilinis durnius”galėtų palyginti “nusišnekėjimą su nenusišnekėjimu”ir sau pasidaryti viso šito išvadą.Tokie elementarūs diskusijų elementai tokiems”tautiniams intelektualams Išties”matomai yra tas pat ,kas darželinukui suvokti aukštąją matematiką.

  • Su Arvydėliu ženkliai ženkliai blogiau… (net per bJauru, fu, fu, fu, – būna;
   užjauskime visvien)

  • Kęstutis:

   Pirmasis sunkiai dirba už kapeikas, kitas “baisiai” mokytas…

   • Prašalietis:

    “Nuostabus”šiandienos lansberginio durnių laivo keleivių fenomenas yra tai,kad šiandieniai”intelektualiniai vertintojai”kaip”Kęstutis”sugeba visas savo “tautines geniales mintis,argumentus ir vertinimus”sudėti į vieną sakinį…

    • Kęstutis:

     …kapeika prie kapeikos, žiū ir kokią žieminę striukę nusipirksi… Užjaučiu, darbas sunkus, mažai apmokamas, bet t.s. darbas yra darbas, geriau nei bedarbis… Šiaip jau pripratom, gali rašinėt, čia tokių nuomonės įtakojančių rašinėlių poveikis nulinis, gal net sakyčiau atvirkštinis, taip kad jei nuo to pačiam priklauso papildoma kapeika – parašyk, galiu karts nuo karto ir pritart. Na pvz. – “molodec”, “tak deržat” “davai, davai…”

 9. mintis:

  Kaip būtų nuostabu jei gerbiamas A.Juozaitis būtų išrinktas Lietuvos Prezidentu.Gilios ,išminties subrandintos mintys,iš širdies,neapveltos :tiesios šviesios ,be politblevyzgojimo ir tuščybės.Labai buvo įdomu ir gera klausytis.Atgaiva.Ačiū gerbiamam Juozaičiui,ačiū laidos vedėjui,ačiū Alkui.

  • …mintis gerai, bet IŠMINTIS – dar geriau

   (nesat šiam monstrui po ranka pasitaikiusi,
   tad jei kada susidursit, ir Jūsų “interesas”
   užklius anam … tai “atgaiva” trukt net ne valandas,
   o mėnesius gali; nuoširdžiai linkiu nepasipainiot
   ir išvengt galimos komos, – įgyt išminties, – savu pvz.)

 10. Norint kalbėti čia pasirinktomis temomis būtina suprasti, kad ES yra ne valstybių kaip tokių, o tam tikros jų dalies teisių ir pareigų sąjunga ir kad šioje teisių ir pareigų dalyje ES yra visiškai fedaratyviška, tačiau grindžiama demokratiškais valdymo principais, tarp kurių yra ir šalių solidarumo reikalavimas klausimais nesusietais federacinio ryšio. Tokio klausimo sprendimo pavyzdžiu galėtų būti kilusi ‘atbėgėlių’ problema. A.Juozaičio samprotavimai yra Lenkijos politikos strateginius, ES skeptikų užmojus atitinkanti beletristika. Iki Prezidentui deramo lygio jam dar toli…

 11. ....:

  Patinka bičiuliškumo idėjos.Ypač su Latvija .Dabar žmonės išblaškyti po vieną,susvetimėję,nesaugūs.Žmogus norėtų rintis,ar jis pats sau vienas ar su bendraminčiais.Dabar liberali sistema visus stumia vienišumo link.O tokius labai lengva valdyti ir išnaudoti.

 12. tai būtų nauja politikos kryptis:

  Išklausius laidą: čia kalbėjo POLITIKAS. Tikrasis politikas, ne tas ar tie, kuriuos mes girdime kasdien iš radio ir televizijų. Ne provincialas, o labai plataus akiračio žmogus, galintis prabilti ir turintis nuomonę visais klausimais. Būtų geras LIETUVOS PREZIDENTAS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: