Birštone vyks pokalbių šventė „Būtent!“ (0)

Diskusijų festivalis „Būtent“ | Birštono savivaldybės nuotr.

Diskusijų festivalis „Būtent“ | Birštono savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 7-8 dienomis, Birštone, vyks pokalbių šventė „Būtent!“. Antrą kartą rengiamas renginys į Vytauto parką Birštone žada sukviesti 5000 smalsių ir atviroms diskusijoms nusiteikusių dalyvių.

„Birštone kasmet vyksta per 150 įvairių renginių, į kuriuos plūsta nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių lankytojų. Turime visas sąlygas užtikrinti sklandų pasiruošimą ir malonią patirtį renginio ir kurorto svečiams. Didžiuojamės, kad renginį nutarta rengti Birštone – šią tradiciją palankiai vertina ir gyventojų, ir vietos verslininkų bendruomenės. Jaučiame, kad renginio dėka Birštoną atranda čia ypač laukiami žmonės – drąsūs, kultūringi, žingeidūs,“ – teigia Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Šventės dienomis Birštone svečių lauks 8 diskusijų erdvės – „Idėjų Lietuva“, „Europietiška Lietuva“, „Versli Lietuva“, „Atvira Lietuva“, „Galimybių Lietuva“, „Tvari Lietuva“, „Sumani Lietuva“ ir  „Kūrybinga Lietuva“. Kiekvienoje jų sutartu ritmu – valanda diskusijai ir pusvalandis pertraukai – viena tema keis kitą, o festivalio svečiai migruos tarp erdvių užtrukdami ten, kur bus diskutuojama būtent jiems aktualiausiomis temomis.

„Trečdalį renginio programos sudaro visuomenės pasiūlytos temos, o ji visa puikiai atspindi šalyje verdančių nuomonių įvairovę, – sako vienas iš festivalio iniciatorių, VšĮ „Visos idėjos“ atstovas, Antanas Bubnelis. – Lankytojus kviečiame ne tik stebėti, bet ir aktyviai dalyvauti diskusijose įvairiausiomis temomis: apie opiausias verslą kamuojančias kliūtis, klimato kaitą, regionų plėtrą, turizmo strategiją, vaikų mitybos įpročius. Bus svarstoma, kodėl Lietuvoje mažai protestuojama, ką pakeistų galimybė balsuoti nuo 16 metų, kokią įtaką dosnumas versle gali turėti ekonomikos raidai ir t. t.“

Antanas Bubnelis. Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Antanas Bubnelis. Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Diskusijų turinys – šviežias oras mintims

Diskusijų dalyvių būrys – įspūdingas sričių ir patirčių įvairove: Audrys Antanaitis, Vytautas Sinica, Algirdas Toliatas, Žydrūnė Vitaitė, Domas Dargis, Urtė Neniškytė, Rytis Zemkauskas, Unė Kaunaitė ir bet kuris kitas iš 200 festivalio „Būtent!“ diskusijų dalyvių, sutikusių atvykti į Birštoną ir taip palaikančių nuomonių įvairovės ir demokratijos šventę, turės kuo pasidalinti ir apie ką pasiginčyti su šventės dalyviais.   

Apie ypatingas patirtis – tiesiai iš šventės svečių lūpų

Keletas svarbių klausimų šventėje bus aptariama su jos svečiais. Kibernetinio saugumo klausimus pasaulinėms įmonėms padės spręsti svečias iš Norvegijos Karstenas Martmanas-Moe (Carsten Maartmann-Moe), „Transcendent group“ partneris, IT valdymo ir saugumo grupės vadovas, profesionalus įsilaužėlis, dalyvaus diskusijoje pasitikėjimo skaitmeniniame amžiuje tema.

Viešnia iš Švedijos, Osa Ceterberg (Åsa Zetterberg), yra naujai paskirta Švedijos vyriausioji pareigūnė skaitmenizacijai. Ji dalinsis mintimis, kaip išmanios technologijos galėtų prisidėti prie aktualių valstybės ir visuomenės problemų sprendimo. Reikjaviko universiteto profesorė, sociologijos mokslų daktarė, Islandijos sociologinių tyrimų ir analizės centro įkūrėja bei vadovė Inga Dora Zigfusdotir (Inga Dora Sigfusdottir) diskusijoje dalinsis patirtimi apie tai, ko reikia, kad būtų pakartota Islandijos ilgalaikės vaikų užimtumo per sportą programos sėkmė.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Programos naujiena – 5 valandų kino dozė

Kino gerbėjams bus siūloma pamatyti 4 pilno metro ir 5 trumpametražius filmus, kuriuos pristatys skirtingos organizacijos, siekdamos išryškinti atskiras visuomenės problemas arba žiūrovus supažindinti su naujomis galimybėmis, istorijomis, patirtimis.

Vyks ir politikų pokalbiai

Šeštadienio vakarą vyks parlamentinių partijų vedlių pokalbiai. Apie valstybės paslaugas piliečiams ir tikruosius šių valstybės „klientų“ poreikius diskutuos Eugenijus Gentvilas, Gediminas Kirkilas, Radvilė Morkūnaitė-Milkulėnienė, Gintautas Paluckas ir Rita Tamašunienė. Pokalbiams vadovaus žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Kneipo sode – pažintinė erdvė „Atrask Birštoną“

Birštono savivaldybė renginio dalyviams ir kurorto svečiams siūlys ne tik svetingumą, bet ir papildomas pramogas, diskusijas ir pažintines atrakcijas. Viena tokių – pažintinė erdvė „Atrask Birštoną“ – renginio metu įsikurs Kneipo sode, kur Birštono turizmo informacijos centras, kartu su verslo ir sveikatinimo atstovais, lankytojus nukels į tarpukario kurorto laikus ir papasakos dar negirdėtų istorijų apie Birštoną ir anuomet čia poilsiavusius žmones.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Birštone pėsčiomis – visur per 10 minučių

Ne kartą viešėję Birštone patvirtins – kurorte bet kurį tašką pėsčiomis galima pasiekti per 10 minučių. Renginio rengėjai ir kurorto šeimininkai atvykstančius automobiliais ragina juos palikti erdviose automobilių stovėjimo aikštelėse, įkurtose vos tik įvažiavus į Birštoną. Vytauto parką, kuriame vyks visas renginio veiksmas, nuo ten bus galima patogiai pasiekti pėsčiomis, aplankant lankytinus kurorto objektus – išpuoselėta infrastruktūra pėstiesiems yra ypač draugiška, čia gausu parkų, vis dar žydi gėlynai, sutvarkyti pėsčiųjų takai ir prieš pat renginį bus papildomai šienaujami žolynai.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Sustiprintos kurorto pajėgos – svečių ir rengėjų patogumui

Renginio programoje numatyta 90 nemokamų renginių ir diskusijų, kuriose savo idėjas pristatys beveik 300 pranešėjų. Renginio lankytojams tai reiškia gausų pasirinkimą, o rengėjams – daug namų darbų siekiant užtikrinti sklandų elektros ir kitų reikalingų resursų tiekimą, patogią navigaciją kurorto teritorijoje, sustiprintas saugumo ir kitų tarnybų pajėgas. Praėjusių metų patirtis parodė, kad iš anksto apgalvotas pasiruošimas ir bendruomenės įtraukimas padeda išvengti netikėtumų ar nepageidaujamų patirčių.

Renginio „Būtent!“ lankytojų patogumui, kurorte veikiančios maitinimo įstaigos renginio metu prailgins savo darbo laiką – svečiai bus priimami nuo anksčiau, o vakarai įspūdžių aptarimui tęsis ilgiau nei įprasta. Renginio teritorijoje išalkti neleis vietiniai maisto tiekėjai, o visame kurorte šį sezoną kaip niekad gausu jaukių vietų pavalgyti po atviru dangumi. Šiemet ruošiama naujovė – speciali erdvė augintiniams, kur keturkojai renginio lankytojai galės pailsėti, atsigaivinti ir pasistiprinti.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Pokalbių šventė „Būtent!“ | Rengėjų nuotr.

Renginys ne tik svečiams, bet ir birštoniečiams

Birštonas renginio vieta buvo pasirinktas neatsitiktinai – skandinaviška šio renginio kilmės istorija puikiai dera su Birštono filosofija. Kurortui artimos šiaurietiškos vertybės, čia kokybės siekiama pačia plačiausia šio žodžio prasme. Tai, kad „Būtent!“ vyksta Birštone, vertina ir kurorto gyventojai. Birštonietė Solveiga, auginanti du mažamečius vaikus, šiemet taip pat žada dalyvauti renginyje. „Malonu, kad pas mus atvyksta intelektualūs, kultūringi žmonės. Tokie renginiai kursto pasididžiavimą savo miestu! Man labai svarbu, kad plati renginio programa leidžia suderinti skirtingus šeimos poreikius. Vienų pramogų laukia vaikai, kitokių – tėveliai“, – nekantrauja birštonietė.

Šventė „Būtent!“ Lietuvoje rengiama antrą kartą. Vienas iš renginio tikslų – parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Festivalio organizatoriai pernai sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kuria prisidedama prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdoma diskusijų ir įsiklausymo kultūra, pakanta kitai nuomonei ar požiūriui.

Pokalbių šventės vietos „Būtent!“ žemėlapis | Rengėjų nuotr.

Pokalbių šventės vietos „Būtent!“ žemėlapis | Rengėjų nuotr.

 „Būtent“ vaikų ir partnerių erdvių dienotvarkė (pdf)

„Būtent“ pokalbių dienotvarkė (pdf)

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: