A. Butkevičius, Z. Vaišvila: Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę? (tiesioginė transliacija) (12)

Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę? | Alkas.lt koliažas

Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę? | Alkas.lt koliažas

Liepos 13 d., penktadienį,  11 val. Seime – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę?“

Prieš spaudos konferenciją išplatintame pranešime žiniasklaidai signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila praneša, kad jų prašymu Seimo valdyba pradėjo svarstyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinės direktorės Teresės Birutės Burauskaitės atleidimo iš pareigų klausimą.

„Š.m. sausio 5 d. LGGRTC interneto svetainėje www.kgbveikla.lt buvo paskelbtas šmeižtas, jog a.a. kardinolas Vincentas Sladkevičius, a.a. Donatas Banionis ir a.a. Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB. Tarpžinybinės liustracijos komisija nustatė, kad nėra pagrindo teigti, jog Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB. Kilus visuomenės pasipiktinimui, informaciją apie kardinolą V. Sladkevičių iš www.kgbveikla.lt pašalino pats LGGRTC. LGGRTC atsakymu signatarams A. Butkevičiui, Br. Genzeliui ir Z. Vaišvilai T. B. Burauskaitė patvirtino, kad tai padaryta politikų spaudimu, tačiau konkretūs politikai nenurodyti“, – rašo spaudos konferencijos rengėjai.

Z. Vaišvila ir A, Butkevičius ketina pateikti žinių ir apie Vilniaus apygardos teismo teisėjo  Audriaus Cinino priimtą nutartį, kuria teismas sutiko su prokuratūros nuomone nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl šio šmeižto. Teismas „nepastebėjo“ T. B. Burauskaitės raštiško patvirtinimo, kad LGGRTC tai padarė politikų spaudimu, kad LGGRTC nuomonė dėl šių apšmeižtųjų prieštarauja tarpžinybinės liustracijos komisijos nutarimui.

A. Butkevičius ir Z. Vaišvila ruošia ir skundą Europo Žmogaus Teisių Teismui. Jų nuomone, ne tam atkūrinėta ši valstybė Lietuva, kad „jos vardas ir institucijos taip šlykščiai būtų naudojamos politiniams užsakymams vykdyti“.

A. Butkevičius ir Z. Vaišvila nusiteikę pasiekti, kad būtų išsiaiškinta, kokie politikai ar politikės ir kodėl nurodė LGGRTC įvykdyti šią provokaciją.

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: