Lietuva oficialiai tapo 36-ąja EBPO nare (0)

EBPO logoLietuva baigė trejus metus trukusį procesą ir oficialiai tapo 36-ąja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare – ketvirtadienio rytą Prancūzijos Vyriausybėje buvo deponuoti prisijungimo prie EBPO (OECD – Organisation for Economic Co-operation and Development) konvencijos ratifikaciniai raštai.

Simboliška – tuo pat metu Vilniuje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi

Angelu Guria (Angel Gurría) ir padėkojo už paramą Lietuvai siekiant narystės EBPO, o taip pat konstruktyvų bendradarbiavimą su EBPO sekretoriatu viso Lietuvos stojimo proceso metu.

 „Džiaugiamės, o kartu ir didžiuojamės mūsų šalies pažanga ir tarptautiniu vertinimu  – per rekordiškai trumpą laiką tapome EBPO, pažangiausių valstybių klubo, nariais“, – sakė premjeras.

EBPO vadovas pristatė atliktą 2018 m. Lietuvos ekonominę apžvalgą. EBPO pateiktus vertinimus ir ekonomikos plėtros tendencijas panašiai vertina ir Vyriausybė. Vyriausybės inicijuotos struktūrinės reformos mokesčių, pensijų, švietimo, sveikatos, inovacijų, šešėlio mažinimo srityse atliepia daugumą EBPO pateiktų rekomendacijų. Reformų naudą gyventojai pajus jau 2019 m., o ateityje ji didės.

S. Skvernelis pabrėžė, kad strateginis Vyriausybės tikslas – Lietuva turi tapti konkurencingiausia investicijų pritraukimo, darbo jėgos apmokestinimo ir gyvenimo kokybės šalis regione, todėl ir toliau bus siekiama aktyviai bendradarbiauti su EBPO vykdant prioritetines valstybės reformas.  Lietuva yra suinteresuota pasinaudoti šios organziacijos teikiama ekspertize ir patirtimi.

„Būdama EBPO nare, Lietuva turės galimybę kartu su kitomis pažangiausiomis pasaulio valstybėmis ieškoti efektyviausių problemų ir iššūkių sprendimo būdų, būti „geriausios praktikos namų“ sudėtine dalimi. Norime prisidėti prie EBPO stiprinimo ir aktyviai dalyvauti EBPO darbe“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Lietuva derybas dėl narystės EBPO baigė šių metų balandį. Mūsų šalies narystė EBPO didins tiesiogines užsienio investicijas, prisidės prie dar palankesnio valstybės skolinimosi reitingo nustatymo, skolinimosi išlaidų mažinimo, palengvins priėjimą prie tarptautinių finansinių rinkų. Įstojus į vadinamąjį sėkmingų ekonomikų klubą, didės Lietuvos įtaka tarptautinėje politikoje. EBPO ne tik skatina ekonomikos reformas, bet ir formuoja pasaulinę nuomonę, kaip turėtų būti reaguojama į globalius iššūkius. Todėl Lietuvos dalyvavimas dar vienoje įtakingoje pasaulinėje organizacijoje sustiprins šalies nacionalinį saugumą, sudarys galimybę išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstiems mums aktualiais tarptautinės darbotvarkės klausimais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: