Uteniškio tautodailininko vardas Lietuvos 100-čio proga nuskambėjo Amerikoje (0)

Albinas Šileika JAV lietuvių bendruomenėse | utena.policija.lrv.lt nuotr.

Albinas Šileika JAV lietuvių bendruomenėse | utena.policija.lrv.lt nuotr.

Šių metų kovo 16–17 dienomis Lietuvių Dailės Muziejuje Lemonte (JAV) vyko jau tradicine tapusi kas kelis metus vykstanti Amerikos lietuvius suburianti Gyvosios tautodailės mugė. Joje kiekvienas dalyvis gali pats išmėginti tautodailininkų pristatomus šimtmečius menančius amatus.

Uteniškis tradicinių amatų meistras Albinas Šileika taip pat buvo pakviestas dalyvauti Gyvosios tautodailės mugėje. Susidomėjusiems mugės dalyviams meistras demonstravo prieverpsčių – verpsčių drožybą, pasakojo šio amato ypatumus.

Po šios mugės tautodailininkas aplankė dar trijų valstijų – Čikagos, Los Andželo ir Floridos lietuvių bendruomenes. Susitikimuose A. Šileika ir vaikus, ir suaugusius kvietė išmėginti patiems prisiliesti prie medžio, pasakojo apie Lietuvos senojo amato – drožybos tradicijas, rengė prieverpsčių parodas, kuriuose atėję žmonės šiltai sutiko svečius iš Utenos – Albiną ir jo žmoną Ingą.

Uteniškis A. Šileika Čikagoje susitiko su LR Generaliniu konsulu Montvydu Bekešiumi ir Los Andžele dirbančiu Generaliniu konsulu Dariumi Gaidžiu.

A. Šileika moko drožti prieverpstes Čikagoje | A.Šileikos asmen. nuotr.

A. Šileika moko drožti prieverpstes Čikagoje | A.Šileikos asmen. nuotr.

Visos kelionės metu teko susitikti su nemažai žmonių, kurie labai geraširdiškai ir maloniai priimdavo tautietį iš Lietuvos. Susitikimuose užsimezgė naujos pažintys, ir vėl gauti kvietimai dar kartą atvykti į JAV. Grįžęs į namus A. Šileika su žmona džiaugėsi, kad 23 dienos praleistos Amerikoje – tai vienos iš geriausių dienų gyvenime, palikusių neišdildomą įspūdį atmintyje. „Tai buvo ne tik pažintis su Amerika ir amerikiečiais, ten gyvenančiais tautiečiais puoselėjančiais lietuvybę svetur, bet tai buvo ir savęs pažinimas,“ – sakė A. Šileika.

Kelionės organizacinius reikalus tvarkė JAV Čikagoje, Viskonsino valstijoje – Lietuvių Dailės Muziejaus / Lithuanian Museum of Art / Galerija „Siela“ direktorė Asta Zimkus su šeima, JAV Lietuvių bendruomenės tarybos pirmininkė – kultūros reikalams Austėja Sruoga. Los Andžele – lietuviškų TV ir radijo laidų autorė, vedėja Rima Stanelytė, ir bendruomenė, Lituanistinė mokykla, San Diege – Lituanistinės mokyklos vadovė Simona Kaušylienė ir bendruomenė, Floridoje – Raymond J.  Balsys ir bendruomenė, Utenos rajono savivaldybė, Utenos rajono savivaldybės administracija, Utenos apskr. VPK, Policijos Departamentas ir kiti pavieniai žmonės.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: