Pasibaigus visuomeninėms trispalvės 100-mečio iškilmėms LRT apie tai surengs tiesioginę laidą? (2)

Lukiškių aikštė, 2018 balandžio 10 d. 12:53 val. | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lukiškių aikštė, 2018 balandžio 10 d. 12:53 val. | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

LRT radijas pranešė, kad balandžio 25 d. nuo 16 iki 18 val. surengs proginę tiesioginę laidą, skirtą Trispalvės 100-mečiui. Šią laidą ves  Agnė Skamarakaitė ir Deividas Jursevičius, prodiuseris  Vytautas Markevičius.

1918-ųjų balandžio 25 d. Lietuvos Taryba  vienbalsiai patvirtino Trispalvę kaip Lietuvos vėliavą ir nutarė ją, gavus Vokietijos okupacinės administracijos leidimą, iškelti Vilniuje, Gedimino pilies bokšte.

„Rytoj Lietuvos trispalvei sukanka 100 metų. Ką reiškė vėliava tada ir ką ji reiškia šiandien? Su vėliavom žuvo partizanai, sovietmečiu iškelti trispalvę reikėjo didžiulės drąsos ar beprotybės…. Su kokiais jausmais vėliavą keliam dabar? Kiek mums svarbūs valstybės simboliai ir ką apie mūsų požiūrį į juos pasako griūvantis Gedimino kalnas, rietenos dėl Lukiškių aikštės?“ – klausia būsimos laidos vedėjai.

Surengti tokią laidą LRT, matyt paskatino į „Tautos forumo“ judėjimą besitelkiantys  visuomenininakai, kurie nenorėdami taikstytis su Lietuvos valdžios abuojumu šiai reikšmingai sukakčiai nusprendė patys plačiai paminėti mūsų valstybinės vėliavos šimtmetį.  „Tautos forumas“ balandžio 25 d. nuo 12 val. ketina surengti iškilmingą šventinę eiseną su trispalvėmis Gedimino prospektu nuo Seimo iki Daukanto aikštės, kurioje 13 val. įvyks pilietinis mitingas „Lietuva yra čia!“ Po šio mitingo14 val.  įvyks ir protesto akcija prie Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (Vokiečių g. 10) – „VU TSPMI – ne vienos „partinės“ tiesos institutas!“

Tačiau šie visuomenininkų renginiai,  atrodo, nedomina LRT radijo, mat žurnalistai transliaciją žada surengti tik pavakaryje – visoms visuomeninėms iniciatyvoms pasibaigus.

Alkas.lt primena, kad sąjūdžio 30-mečio išvakarėse nevyriausybinės patriotinės organizacijos ir judėjimai pradėjo burtis į platesnį neformalų susivienijimą, telkiamą po „Tautos forumo“ (TF) vardu. Šiuo metu prie TF jau prisijungė: Vilniaus Sąjūdžio taryba, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Vilniaus forumas, Talka kalbai ir tautai,  Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras, Jaunimo sambūris „Pro patria“, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba. Vienas iš pirmųjų besitelkiančio TF renginių kaip tik ir yra Lietuvos trispalvės 10-mečio minėjimas ir po jo rengiami mitingai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: