Šiauliečiai reikalauja išsaugoti senuosius medžius Šiaulių Kaštonų alėjoje (1)

Reikalaujama išsaugoti senuosius medžius Šiaulių Kaštonų alėjoje | siauliugidas.lt nuotr.

Reikalaujama išsaugoti senuosius medžius Šiaulių Kaštonų alėjoje | siauliugidas.lt nuotr.

Balandžio 2 d., 12 val. Šiaulių Kaštonų alėjoje bus surengta visuomeninė akcija „Išsaugokime Šiaulių Kaštonų alėją“.

Kovo 29 d. šiauliečiai visuomenininkai, susibūrę į iniciatyvinę grupę „Išsaugokime Šiaulių medžius“, Šiaulių miesto savivaldybei iteikė kreipimąsi „Dėl Kaštonų alėjos ir senųjų medžių išsaugojimo Šiauliuose“.

Pareiškime rašoma, kad Šiauliuose už Europos Sąjungos (ES) lėšas vykdomi dideli projektai numatantys keisti miesto vaizdą, tačiau miesto gyventojai nėra įtraukti į šių projektų viešuosisu svarstymus, nėra pakankamai prieinamų ir suprantamų viešų žinių apie numatomus sprendimus. 

„Šiauliai turi nemažai istorinių želdinių, ypatingai centrinėje miesto dalyje. Jie susiję ne tik su istoriniais įvykiais ar asmenybėmis, bet ir su miestiečių prisiminimais. Todėl svarbu juos išsaugoti ir tinkamai prižiūrėti. Šiauliuose dėl nepakankamo ir netinkamo tvarkymo senųjų medžių būklė blogėja. Projektuojant miesto erdves stebimas polinkis senuosius medžius šalinti ir sodinti naujus, kurie sunkiai prigyja ir skursta. Brandžių medžių naikinimas prieštarauja darnaus vystymosi principams, didina oro užterštumą ir prisideda prie klimato kaitos“, – rašoma pareiškime.

Pareiškimo autoriams kelia rūpestį tai, kad tvarkant Šiaulių Prisikėlimo aikštę buvo iškirsta daug sveikų medžių ir, kad rengiamame Kaštonų alėjos rekonstrukcijos projekte taip pat yra numatyta iškirsti beveik visus alėjoje augančius kaštonus ir klevus. Pasak visuomenininkų,, tuo būtų padaryta didelė žala miestui. Pareiškimo autoriai įsitikinę, kad esamų kaštonų būklė blogėja dėl nepakankamos ir netinkamos jų priežiūros. Todėl prašome: „ 1. Išsaugoti Kaštonų alėjos medžius. 2. Rengiant miesto erdvių tvarkymo projektus atlikti želdinių būklės ekspertizę ir išsaugoti esamus medžius. 3. Tinkamai prižiūrėti miesto medžius ir gerinti jų būklę“.

Kreipimąsi pasirašė: Alfredas Daulius – juvelyras, Vilniaus dailės akademijos lektorius; Darius Ramančionis – Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“ tarybos narys; Monika Peldavičiūtė ir Justina Vidzėnė – Gyvas.miškas.lt atstovės; Dr. Salomėja Jastrumskytė – Lietuvos kultūros tyrimų instituto darbuotoja; Austė Juozapaitytė – Aplinkosaugos koalicijos narė, Lina Žutautė – vaikų knygų rašytoja ir iliustruotoja.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: