Regionų kultūros finansavimo programa – postūmis kultūros gyvybingumui (0)

kulturos ministerija_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Baigiamas rengti regionų kultūros finansavimo modelis Lietuvos kultūros taryboje (LKT). Jo tikslas – padėti įgyvendinti kultūros prieinamumą Lietuvos žmonėms, mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių ir atokiau nuo jų esančių miestų bei miestelių. Galutinis modelio variantas bus paskelbtas viešai kultūros bendruomenės diskusijai balandžio mėnesį.

„Regionų kultūros finansavimo modelis padės realizuoti naują požiūrį į kultūros vaidmenį ir svarbą mūsų visuomenėje – sudarys sąlygas labiau plėtoti kultūrines paslaugas už didmiesčių ribų, skatins kūrybinių iniciatyvų ir raiškos įvairovę regionuose, padės ugdyti jų savitumą. Kitaip tariant, siekiama, kad regionuose rastųsi daugiau kultūrinės gyvybės ir už ją būtų atsakingos ir valstybinės, ir savivaldos institucijos bei vietos žmonės, – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson, – nebus jokių „iš viršaus“ nuleistų direktyvų ar lėšų dalijimo. Savivalda bus įtraukta į kultūros projektų atranką, savivaldybės bus skatinamos aktyviau prisidėti prie projekto finansavimo bei veiklų“.

Ministrės teigimu, LKT regionų kultūros finansavimo modelis padės įgyvendinti vieną svarbiausių septynioliktosios Vyriausybės programos prioritetų – visiems prieinama ir visus įtraukianti kultūra. „Tai reiškia, kad bendruomenės gaus impulsą dalyvauti kultūros procesuose, nes jų balsas bus svarbus priimant sprendimus dėl projektų finansavimo, o teikiami projektai – aukštos kokybės, tenkinantys savivaldybės gyventojų poreikius ir lūkesčius“, – pabrėžia L. Ruokytė–Jonson.

Pagrindiniai šio modelio tikslai – aktyvinti bendruomenių įsitraukimą į vietos kultūros procesus, gerinti teikiamų projektų ir renginių kokybę, bendruomenes, kūrėjus, savivaldos institucijas įtraukti į sprendimų priėmimus dėl projektų finansavimo, skatinti savivaldybių finansinį indėlį į jose vykdomus kultūros projektus ir veiklas.

Numatoma, kad prie LKT bus sudaryta 10 regioninių kultūros tarybų (RKT), kurių veikla aprėps apskričių geografines teritorijas. Į RKT sudėtį bus įtraukta po du atstovus iš kiekvienos savivaldybės, ir vieną atstovą deleguos LKT. Šios tarybos vertins ir atrinks finansuoti pateiktus kultūros projektus. 

Šį rudenį jau numatoma skelbti šaukimą teikti paraiškas finansuoti projektus pagal regionų kultūros rėmimo programą.  

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: