Seime iškilmingai paminėta Kovo 11-oji (tiesioginė transliacija, video) (3)

Kovo 11-oji | Alkas.lt koliažas

Kovo 11-oji | Alkas.lt koliažas

Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingas minėjimas, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio (LLKS) ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms bei Valstybės Nepriklausomybės stipendijos įteikimo iškilmės.

Iškilmingame minėjime dalyvavo Latvijos Saeimos pirmininkė Inara Murniecė, Lenkijos Seimo pirmininkas Marekas Kuchcinskis (Marek Kuchcińsk), Estijos parlamento vadovas Eikis Nestoras, Islandijos Altingo pirmininko pirmasis pavaduotojas Gudjonas S. Brjansonas, Airijos ir Vokietijos parlamentų nariai, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Sveikindamas minėjimo dalyvius ir Tautą su nepriklausomybės atkūrimu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ragino saugoti valstybę ir nepriklausomybę. „Minėdami valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, pasirašėme „Šimtmečio deklaraciją“, linkėdami Lietuvai amžinai išsaugoti valstybę, nepriklausomybę ir demokratiją. Dabar tai kiekvieno iš mūsų atsakomybė“, – sakė Seimo pirmininkas.

Po to sveikinimo kalbas sakė Latvijos Seimo Pirmininkė Inara Murniecė, Lenkijos Seimo Pirmininkas Marekas Kuchcinskis, Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Vytautas Stankevičius, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijos signataro A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Kovo 11-osios akto signataras Česlovas Stankevičius trumpai apžvelgė Lietuvos kelią į 1990-jų metų nepriklausomybę:

 

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis, negalėjęs dalyvauti iškilmingame minėjime dėl ligos, savo sveikinimą  Kovo 11-osios proga perdavė vaizdo įrašu. Jis ne tik pasidalino mintimis apie tai, kas ir kaip buvo, bet ir išreiškė rūpestį apie tai kas iki šiol nespėta apgalvoti ir padaryti, ragino teisininkus grįžti prie partizanų naikinimo bylų:

Per minėjimą Seime istorikui Norbertui Černiauskui buvo įteikta Valstybės Nepriklausomybės stipendija, o partizanui Bronislovui Juospaičiui – skulptūra „Žinia“.

Viso iškilmingo Kovo 11-osios minėjimo tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: