I. Simonaitytės biblioteka kviečia į parodos „Kasdienybės džiaugsmas“ atidarymą (0)

I. Simonaitytės bibliotekos nuotr.

I. Simonaitytės bibliotekos nuotr.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 1H mėnesiui įsikurs uostamiesčio fotografų paroda apie Klaipėdos Globos namų gyvenimą. Parodos atidarymas vasario 9 d., 17 val.

„Kasdienybės džiaugsmas“ – taip vadinasi trijų Klaipėdos fotografų – Vidūno Kulikauskio, Aivaro Šimeliūno ir Donato Vaičiulio – sukurtas 20 fotografijų ciklas, kuriame pavaizduota Globos namų gyventojų kasdienybė.Idėja sukurti būtent tokį fotografijų ciklą kilo Globos namų direktoriui Ginteriui Harneriui. Jo teigimu, senų ir pagyvenusių  žmonių gyvenimą globos įstaigose neretai įsivaizduojame niūresnėmis spalvomis, nei yra iš tiesų. „Mūsų, o ir kitose globos įstaigose, gyvena tokie patys žmonės, kaip ir šalimais esančiuose daugiabučiuose. Jie taip pat turi įvairių užsiėmimų, kuria, džiaugiasi, bendrauja. Šioje parodoje sąmoningai norėjome atskleisti šviesiąją Globos namų kasdienybės pusę, teigiamas emocijas, kurių čia tikrai netrūksta ir pozityvų tiek dirbančiųjų, tiek čia gyvenančiųjų požiūrį į gyvenimą“ , – sakė G.Harner.

Pasak projekto kuratoriaus fotografo Vidūno Kulikauskio,  parodos fotografavimas ir ruošimas truko visus metus – nuo 2014 iki 2015 metų. Per šį laiką teko nemažai bendrauti su Globos namuose gyvenančiais senoliais, kartu su jais dalyvauti  ekskursijose, užsiėmimuose. „Tai buvo puiki patirtis“, – sakė fotografas V. Kulikauskis.

Fotografijų paroda „Kasdienybės džiaugsmas“ jau buvo eksponuojama Klaipėdos rajono Viliaus Gaigalaičio globos namuose.

Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki kovo 9 d.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: