Spaudos konferencijoje R.Karbauskis žada paviešinti skandalingus faktus apie LRT (tiesioginė transliacija) (22)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sausio 23 d. 10.30 val., Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio spaudos konferenciją, kurioje žadama paviešinti kai kuriuos Seimo iš Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) išreikalautus dokumentus, esą iliustruojančius skandalingus LRT finansinės veiklos aspektus.

„Matydamas, jog bus bandoma daryti vis didesnį spaudimą Seimo komisijai, man asmeniškai, nutariau pasinaudoti savo teise išviešinti kai kuriuos nuasmenintus LRT Seimo nariams atsiųstus dokumentus, kad taptų akivaizdu, jog Seimo narių noras tirti LRT finansinę veiklą turi daug daugiau pagrindo, nei tai įmanoma įsivaizduoti“, – asmeninėje socialinio tinklo Feisbuk paskyroje teigė R. Karbauskis.

„Pareiškiu, jog esu pasiruošęs prisiimti visas pasekmes, kuriomis Seimo nariams grasinama viešoje erdvėje, ir ketinu antradienį viešoje spaudos konferencijoje pristatyti tai, kas man, kaip Seimo nariui, Lietuvos piliečiui nesuvokiama ir atrodo, kaip pasityčiojimas iš visų mokesčių mokėtojų, švaistant valstybės lėšas, jau nekalbant apie kylančius klausimus dėl atskirų, su LRT susijusių asmenų atsakomybę“, – rašo Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio, kaip ir visų visų be išimties valdininkų-tarnautojų
  (už pinigus iš iždo) įskaitant ir Jos prakilnybę prezidentę Dalią Grybauskaitę, veikla skaityk niekinė kol…
  šiukšlynas “kultūros” ant Lietuvos VAMZDŽIU-VALDOVU akis bebadąs..

  Kokios gali būt spaudos konferencijos, tyrimai ir visa kita (už pinigus, už “tučiaalgystę”), kai žeminančiai
  išniekinus ir save/Lietuvą apgrobus rakštis “kultūrinė” į patį Karbauskį – Kultūros komiteto pirmininką –
  per Šimašiaus su Palucku v i s i š k ą neveikimą įrakta; į krantinę Vilniuje, bet… – juk kiekvienam piliečiui
  g ė d a už bejėgystes LVŽS, LSDP su Liberaliausiais – tarsi asmeninė rakštis tuo vamzdžiu-monstru, be
  sąžinės, be gėdos be t e i s ė t o s nuosavybės laikino naudojimo sąlygų į LIETUVOS ŽEMĘ.

  Taip ir 100-metį R.Karbauskis su D.Grybauskaite bei visais (įskaitant mulkintojus savanaudus LRT) be apsivalymo,
  be Talkos šitokiam n u k u t ū r i n i m o šiukšlyne sutikt rengiasi?? Šventė ir šiukšlynas (vamzdinis) – Jų G Ė D A.
  Ir mano, – prie tokio su Tavim brangus skaitytojau Alke, – išmetimo tuo jų n e v e i k i m u be atsako, atsakomybės.

  • Gražina:

   Su tuo nelemtu vamzdžiu sutinku. Stebiuosi, kaip lyg šiol jo niekas neišmetė į metalo laužą. Gėda tokiam skulptoriui, gėda ir valdžiai, nepašalinančiai to brudo.

  • Nesuprantu priekaištų Karbauskiui dėl vamzdžio? Ar klausiančiajam/priekaištaujančiam atmintis šlubuoja?

   • …kilus diskusijoms dėl skulptūros „Krantinės arka“ meninės vertės, tokį leidimą davė tik vieneriems metams (2009-iesiems), kai Vilnius turėjo Europos kultūros sostinės titulą.:)

    „Krantinės arka“. Modernaus meno nesuprantantys veikėjai pastarąją skulptūrą paniekinančiai praminė „Vamzdžiu“. Projektas, kurio biudžetas neturėjo perlipti 500 tūkst. litų, kainavo mažiau – beveik 300 tūkst. litų (po 100 tūkst. litų už kiekvieną skulptūrą). Tris nugalėtojus iš 9 pasiūlymų atrinko tarptautinė meno ekspertų grupė, kurią sudarė trys užsienio ir du lietuvių ekspertai. Taigi negalėjo būti nei korupcijos, nei savų menininkų „prastūmimo“. Tačiau galimybės skirstyti prizus netekę politikai ėmėsi savo įprastinių ginklų. Pradėta kaišioti pagalius į ratus VEKS vadovybei ir jos vykdomiems projektams kabinti korupcijos etiketę. Kaip politikai dalyvauja pinigais kvepiančiuose projektuose, kaip pila alyvos į ugnį, akivaizdu skaitant „Vieno projekto apkaltą“. Elonos Lubytės sudarytą studiją 300 egzempliorių tiražu išleido Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos sekcija kartu su Vilniaus dailės akademijos UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra. Brunono žudikų dvasios buvo pažadintos lygiai po tūkstančio metų – 2009 m. vasario 13 d., kai prie Neries pastatyta „Krantinės arka“. Gali būti, kad pati vieta yra tarsi užburta. Kaip priminė Giedrė Jankevičiūtė, netoli tos vietos, Žvejų gatvėje 1924–1931 m. stovėjo lenkų kubisto Zbigniewo Pronaszkos sukurtas Adomo Mickevičiaus paminklas. Cementu aptaisytas lentinis 12,5 m aukščio modelis, kurį autorius tikėjosi išlieti iš ketaus ar betono, buvo sulaužytas ir nuplautas pavasarinio polaidžio vandenų.“ Ramunė Sakalauskaitė 2012-01-11 16:48 lrytas.lt

    http://www.bajeriukai.lt/2009/03/vilnius-europos-kulturos-sostine-2009-pakaruoklis-feliksas-ant-vamzdzio/

    „VEKS vadovas Rolandas Kvietkauskas BNS sakė, kad kitą savaitę planuojamas viešosios įstaigos dalininkų – Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės – susirinkimas. Per jį ketinama priimti sprendimą VEKS užsakymu sukurtas skulptūras perduoti miesto nuosavybėn.

    „Jau tvarkomi dokumentai, kad skulptūros būtų perduotos savivaldybei, o ši jau spręs, ką su jomis daryti“, – teigė R.Kvietkauskas.

    Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius BNS sakė, kad savivaldybė norėtų, jog skulptūros liktų stovėti ten, kur jos yra dabar.

    Tokiu atveju reikės pratęsti leidimą joms eksponuoti. Mat buvęs savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, kilus diskusijoms dėl skulptūros „Krantinės arka“ meninės vertės, tokį leidimą davė tik vieneriems metams (2009-iesiems), kai Vilnius turėjo Europos kultūros sostinės titulą.

    Anot vicemero, dėl meno kūrinių likimo savivaldybė dar tarsis su teisininkais ir jų autoriais.“ alfa.lt

    …skulptūrą, vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Palucko 2008 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. 30-2481 (miestui tuomet vadovavo meras Juozas Imbrasas), buvo leista pastatyti viešajai įstaigai „Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009“. Už šio kūrinio pastatymą ir viešo eksponavimo perdavimo teises minėtoji VšĮ autoriui Vladui Urbanavičiui sumokėjo beveik 100 tūkst. Lt, panaudodama mokesčių mokėtojų pinigus. Šio įsakymo 2 paragrafe aiškiai parašyta, kad skulptūrą leista eksponuoti tik iki 2010 metų.

    Tačiau skulptūros eksponavimas Neries upėje 2010 m. nebuvo nutrauktas. Tuo metu Vilniaus miestui vadovavo meras Vilius Navickas, o tuometinis savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas 2010 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 30-169 skulptūrą su autoriaus turtinėmis teisėmis perėmė Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn (iš viešosios įstaigos „Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009“). Šiame įsakyme nebeliko termino, iki kurio laiko skulptūra turi būti eksponuojama.

    Skulptūra „Krantinės arka“ nuo pat pradžių visuomenei buvo pristatyta ir vertinama kaip „laikina“, t. y., kaip „meninis-socialinis projektas“. Viešai visada buvo aiškinama, kad šis „projektas“ siejamas tik su 2009 m. Europos kultūros sostinės renginiais. Jau praėjo 5 metai, tad skulptūra eksploatuojama 2 kartus ilgiau nei buvo planuota.

    iš peticijos A.Zuokui Sukurta:2014-07-09

    Taigi, – kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio, kaip ir visų visų be išimties valdininkų-tarnautojų (už pinigus iš iždo) bevalyste Vilnius-2018 VALSTYBKULTŪRINIS “šiukšlynas” nuo pat… (ech ką čia, – neturim juk net “Šluotos”, kaip o k u p a c i j o j e)

 2. Giedriui:

  Gal galima, prašau, apsieiti be hekzametrų:)

 3. Situacija:

  Spaudos konf. pradžia 10.30 . Žiūriu neparašyta.

 4. remiux:

  Manau, teisingai R. Karbauskis daro. Kalk geležį, kol karštas,- čia tinka patarlė.

 5. Skalvis:

  Valanda nesvarbu, diena parašyta: Vasario 23 d. Vilniuje, Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio spaudos konferenciją,.. ” Bet rinktis galit jau rytoj !

 6. tai va:

  Įdomu,kada karbauskį skelbsit šventuoju?

  • Ūla:

   Tamsta komentatoriau, mes turime Šventąjį ir Palaimintuosius, todėl nereikia tyčiotis. Tačiau jeigu manote, kad pavardę galima rašyti mažąja raide, kad ir nemėgstamas vienas ar kitas politikas, tai jums garbės nedaro.

 7. Reziume:

  Kaip gerai, kad pasimatė kaip ant delno Seimo ir LRT “šeimynėlės” pozicijos. Jau galima be abejonių suprasti,kad “šeimynėlei” svyla pasturgaliai.

  • Kad pasturgaliai svyla, tai jau matėsi iš Jakilaičio ir Siaurusevičiaus elgesio gerokai anksčiau, o šiandien dar, ir saulę parvežusio senelio anūkas drebėjo iš įtūžio. Tai ko jie šitaip širsta? Kažkaip niekada per gyvenimą nesu mačiusi tokių įtūžusių tikrinamųjų. Žaviuosi Karbauskio kantrybe ir savitvarda.

 8. Ūla:

  Išklausiau Spaudos konferenciją ir patikėkite, kai pamačiau kaip ir kokius dokumentus, pagrindžiančius LRT veiklą, kuriai skiriami biudžeto pinigai, pateikė LRT, man pasidarė nejauku. Gal ten pas juos ir viskas gerai, bet šiuo metu jau manau, kad visiškai pagrįstai Kultūros komitetas nepatvirtino ataskaitos. Dokumentuose jovalas ir nieko nepaaiškinta, todėl ir kyla aibė klausimų. Susidarė įspūdis, kad tas kas suruošė dokumentų paketą, veikė prieš administraciją, o administracija nepasivargino panagrinėti. Arba pas juos nėra nei Vidaus audito tarnybos, nei finansininko normalaus, nei, atleiskite, sveiko proto. Nepagarba nei sau, nei Seimui, taip pat ir visuomenei.

 9. Algimantas:

  Paleckis pademonstravo visą “neliečiamųjų kastos karaliaus” munduro gražį.Labai gerai ,kad po spaudos konferencijos paiškėjo,jog “karalius”-nuogas,o skęsdamas griebiasi už šiaudo.

 10. Skalvis:

  Įdomu kuris prokuroras juos nutemps į teismą ir kuris teisėjas nuteis ? Na, gal svarbiausia, kad mokesčių mokėtojai atgaus jų pavogtus pinigus. Šaunu !

 11. Tvankstas:

  R. Karbauskis tikrai gerai išmano buhalteriją, metinius balansus gali skaityti, ką galiu suprasti tikrai gerai ir aš, ir keliamas paprastas buhalterio klausimas – kur pinigai ir jų metinis balansas įplaukoms ir išlaidoms (mokesčių mokėtojų pinigų), pasiremiant su sutartimis, sąmatomis.
  R. Karbauskis kalbėjo apie buhalterinę patikrą LRT, kurią atliks Seimo komisija viešai ir jos prašymu Valstybės kontrolė, Generalinė prokuratūra, Lietuvos policija, FNNT, VSD pateiks atsakymus į klausimus su tyrimais ir jų išvadomis.
  Bendras vaizdas – LRT vedama buhalterija tolygi EBSW grupės buhalterijai.

 12. Kiemsargis:

  Briuxelis pabudo! Goglinam čia: EP liberalai kreipėsi į Lietuvos vadovus dėl galimos politinės įtakos LRT

  • Juokingiausia, kad LRT skundžiasi turėjusi mažai laiko ataskaitai už 2016 metus į Seimą paruošti. Negi visus metus negalėjo tvarkingai sudėlioti buhalterijos popierių? Jovalas tyčinis, kad nesuprastum, kur visuomenės pinigėliai nuteka. Prisiminkite Naglį Puteikį, kuris pareiškė, jog LRT dirbantys žurnalistai dirba už pusantro minimumo, tad visą grietinėlę susiglemžia kai kas kai kur…

 13. Algis:

  Kaip suprantu visoms įmonėms privalu vesti savo įmonės buhalterinę apskaitą tvarkingai . Taip pat ir tokiai organizacijai kaip LRT . Kai tikrinti ateina tavo įmonės VMI turi iškart pateikti įmonės “popierius” . Šiaip Karbauskis šaunuolis kad pradėjo judinti šią pelkę .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: