Dėl Gedimino kalno skelbiama valstybės lygio nepaprastoji padėtis (4)

Gedimino kalno šlaitas | R. Danisevičiaus nuotr.

Gedimino kalno šlaitas | R. Danisevičiaus nuotr.

Vyriausybė nutarė skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją dėl Gedimino kalno nuošliaužų. Ekstremalioji situacija skelbiama Vilniaus piliavietės teritorijoje.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad situacija valdoma. „Gedimino kalnas – mūsų valstybingumo simbolis. Vyksta intensyvūs jo išsaugojimo darbai. Turime sutelkti visą dėmesį ir pagaliau išspręsti šią problemą. Tikiuosi, valstybės lygio ekstremali situacija suteiks tam sprendimui daugiau įrankių“, – sakė premjeras.Ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadove paskirta kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Gruodžio 30 dieną sukanka lygiai 6 mėnesiai, kai Vilniaus miesto  savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją šioje teritorijoje. Pagal Civilinės saugos įstatymo nuostatas, jei savivaldybės lygmens ekstremali situacija trunka ilgiau, kaip 6 mėnesius, tai turi būti laikoma valstybės lygio ekstremalia situacija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Aistis:

  Kaip ryškiai derinasi Gedimino kalno griūvimas nuo papėdės – kalno pagrindo irimas , su visos lietuvių tautos pagrindo – žemutinių sluoksnių – liaudies irimu – išsibėgiojimu nuo per daug žiaurios išnaudotojos – savosios Valdžios, savųjų žiauriausiųjų išnaudotojų – oligarhų. Geresnio sugretiniomo ir nerasi. Ko vertos ekstremalios padėtys, kai nieko nedaroma gelbėjant Tautą – Gedimino Kalną? Ar galima pasitikėti antilietuviška Kultūros ministre, negerbiančia Tautos inteligentijos dešimčių tūkstančių nuomonės, einančios prieš visą Lietuvių tautą dėl Vyčio- dar vieno Tautos ir Valstybės simbolio – paminklo pastatymo Lukiškių aikštėje. Skvernelis, eilinį kartą rodydamas savo suvalkietišką panieką Tautos simboliams ir Valstybei, neparenka tikrą specialistą Gedimino kalno gelbėjimui, bet skiria savo ir lenkų pataikūnę, galūtinam kalno – mūsų Valstybės simbolio sunaikinimui. Gal Skvernelis paskelbtų, kodėl per jo valdymo metus emigrantų skaičiai iš Lietuvos PADIDĖJO, BET NE SUMAŽĖJO? Kokiomis konkrečiomis priemonėmis Skvernelio vyriausybė stabdė šimtatūkstanitnę jaunų tautiečių emigraciją iš Gimtinės Lietuvos? Kur valstiečio Ramūno Karbauskio- Seimo , o tuo pačiu ir Valstybės Kultūros KOmisijos pirmininko ir jos narių konkretūs kovos veiksmai su Valstybės Seimo nutarimų ignoruotojais- nusikaltėliais? Kur atsakomybė prieš Tautos rinkėjus, patikėjusius Valstiečiais ir pažaliavusiu policininku, pasirodžiusiais – geriausias Valstybės ardymo SPECIALISTAIS ?

 2. jurgis:

  Tiksliau būtų: “Dėl valstybės likimo skelbiama pasaulinio lygio nepaprastoji padėtis”

 3. Daiva:

  Su ta nepaprastąja padėtimi pavėluota. Žmonėms reikėjo šaukti, kai pamatė pjaunamus medžius, o valdžiai – mažų mažiausiai po pirmosios nuošliaužos. O kai dėl paralelių su mirštančia Lietuva, tai pritariu kitiems komentatoriams.

 4. Tvankstas:

  Gedimino kalną išgelbėti gali tik UAB Vilniaus Rentinys, kurio patalpose įsikūręs ir Alkas, tik ši vienintelė UAB Lietuvoje gali atlikti bent 15 m injekcinius polius, kurių galus sutvirtinti rostverkais gali jau keli šimtai UAB.
  Tėtušiui Zykui, tiek metų vargusiam dėl Vilniaus metro, išmušė ŽVAIGŽDĖS valanda – įsidėmėkime šią Gedimino kalno gelbėtojo pavardę, nusilenkime jam giliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: