Rašytojų klube vyks baigiamasis projekto „Skaitymo valandos“ renginys (0)

„Skaitymo valandos“ | Butrimonys.salcininkai.lm.lt nuotr.

„Skaitymo valandos“ | Butrimonys.salcininkai.lm.lt nuotr.

Gruodžio 6 dieną, 12 val., kaip ir kiekvienais metais Vilniaus Rašytojų klubas surengs baigiamąjį projekto  „Skaitymo valandos“ renginį, į kurį kviečia visusšiame  aktyviausiai projekte dalyvavusius mokinius – literatūros skaitovus ir jų mokytojus.

Čia vyks mokinių skaitymo konkursas, kurį vertins komisija, sudaryta iš projekte dalyvavusių rašytojų. Įdomiausi skaitovai bus skatinami piniginiais apdovanojimais, jiems bus įteikti diplomai, padėkos raštai.

Nuo 2013 metų, Lietuvos rašytojų sąjunga, kasmet sėkmingai vykdo projektą „Skaitymo valandos“, skirtą Lietuvos kitataučių mokyklų mokiniams. Šis projektas suteikia galimybę lenkų, rusų, baltarusių, žydų mokyklų vaikams pabendrauti su šiuolaikiniais Lietuvos poetais ir prozininkais, pasiklausyti jų skaitomos kūrybos, o taip pat skatina mokinius dalyvauti kūrybinio skaitymo ir rašymo meistriškumo dirbtuvėse. Manoma, kad pats kitataučių mokyklų pasirinkimas projektui vykdyti jau yra svarbus žingsnis bandant susikalbėti literatūrine kalba su kitakalbiais Lietuvos gyventojais, rodant jiems nuoširdų dėmesį, atgaivinant šiame krašte gyvenusių ir kūrusių kitų tautų svarbių asmenybių puoselėtas idėjas.

Rašytojai, bendraudami su kitataučių mokyklų mokytojais ir mokiniais, skatina juos dalyvauti kultūros, literatūros renginiuose, skaitymo ugdymo programose. Stengiasi padėti jaunam žmogui susivokti šiame sudėtingų permainų laikotarpyje, skatinti gero sugyvenimo sampratą ir mintį, kad jie – lygiaverčiai Lietuvos piliečiai.

Konkurso rengėjai mano, kad toks gyvas įvairių literatūros sričių profesionalų bendravimas ypač veiksmingas ir reikalingas, jis skatina kitų tautybių jaunimą giliau pasidomėti šiuolaikine lietuvių literatūra ir ją skaityti, stiprina draugiškus santykius, prisideda prie jaunimo integracijos į kultūrinį, bendratautinį gyvenimą Lietuvoje.

Rengėjai įsitikinę, kad gyvas paties autoriaus žodis turi tam tikros galios, kuri paakins vėliau susirasti jo knygą ir perskaityti ją nuo pradžios iki pabaigos. O ir patys mokiniai šiuose susitikimuose viešai skaitydami Lietuvių autorių ar savo tautiečių kūrybą, geriau įsimins tokias neįprastas literatūros pamokas.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: