Sukurtas interaktyvus lietuviškų vietų JAV žemėlapis (1)

Čiurlionio auditorija Pitsburgo universitete |

Čiurlionio auditorija Pitsburgo universitete | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Ar žinote, kur JAV stovi Mindaugo pilis? Kur oro uostas, iš kurio pakilo Steponas Darius ir Stasys Girėnas? Kaip rasti viešbutį, kuriame dirbo ir „Baltą drobulę“ sukūrė Antanas Škėma?

Daugiau nei trys šimtai vietų su tiksliomis koordinatėmis sugulė į interaktyvų lietuviškų vietų JAV žemėlapį ir juo visiems galima naudotis jau dabar.

Žemėlapį sukūrė iš ekspedicijos po 11 šiaurrytinių JAV valstijų grįžusi „Tikslas – Amerika“ komanda. Interaktyvaus lietuviškų vietų JAV žemėlapio idėja – viena Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos rengto Lietuvos valstybės šimtmečio konkurso laimėtojų.

Lankytos vietos nustebino net pačius žemėlapio kūrėjus

Anot Lietuvos ambasadoriaus JAV Rolando Kriščiūno, „interaktyvus lietuviškų vietų JAV žemėlapis yra tai, ko seniai reikėjo visiems lietuviams – tiek lietuviams, gyvenantiems JAV, tiek į JAV atvykstantiems turistams iš Lietuvos. Gyvendamas JAV matau, kokį gilų pėdsaką JAV yra palikę lietuviai – mūsų istorijos vietų čia galybė. Manau, kad surinkta ir šiuolaikinėmis technologijomis lengvai pasiekiama medžiaga sudomins lietuvišku paveldu ir jaunąją kartą, padės jai iš naujo atrasti ir didžiuotis savo lietuviškomis šaknimis“.

Žemėlapio kūrėjai Aistė ir Augustinas Žemaičiai | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Žemėlapio kūrėjai Aistė ir Augustinas Žemaičiai | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Projekto „Tikslas – Amerika“ vadovo Augustino Žemaičio teigimu, iš būsimo žemėlapio daug sužinoti besitikintys sakė net ir senieji Amerikos lietuviai: „Daugelis jų gerai žino savo miesto lietuviškas vietas, tačiau, tarkime, maloniai nustemba sužinoję, kad to paties miesto priemiesčiuose yra lietuviškai pavadintas ežeras, o miesto centre pastato fasadą puošia Vytis. Tiesą pasakius, net aš, ilgai tyrinėjantis lietuvišką paveldą užsienyje, ne kartą nustebau netikėtai išvydęs niekur neaprašytas lietuviškas vietas. Tikėjausi galėsiąs žemėlapyje pažymėti 100, geriausiu atveju 150 vietų, o realybė lūkesčius viršijo dvigubai – trigubai“.

Žemėlapyje – ir nuotraukos, pasakojimai

„Tikslas – Amerika“ žemėlapis – tai ne tik sužymėtos vietos. Spragtelėjus ant jų pele iššoka jų informacija, nuotraukos, o taip pat nuorodos į dar platesnius aprašymus.

Žemėlapį galima ne vien artinti ar tolinti, bet ir sąraše pasirinkti atskirų valstijų, lietuviškiausių miestų lietuviškų vietų žemėlapius.

Žemėlapio pavyzdys | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Žemėlapio pavyzdys | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Lietuviškos vietos „Tikslas – Amerika“ žemėlapyje skirstomos į keturias kategorijas; aukštesnės kategorijos žymimos tamsesnėmis spalvomis. Kuo aukštesnė kategorija, tuo svarbesnė, įdomesnė, patrauklesnė aplankymui, geriau išsilaikiusi yra vieta. Be to žymimos vietos kurios nors ir nėra lietuvių, bet glaudžiai su jais susijusios.

Taip pat vietos skirstomos į aštuonias rūšis pagal paskirtį. Skirtingų rūšių – skirtingas paveikslėlis (bažnyčios, kapinės, žymių lietuvių kapai, klubai, vietovardžiai…).

Ateityje žemėlapis bus pildomas maršrutais – ką nuveikti turint atitinkamą kiekį valandų ir lankant Niujorką, Vašingtoną ar bet kurią kitą žemėlapyje atsidūrusią vietą.

Žemėlapio pavyzdys | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Žemėlapio pavyzdys | „Tikslas – Amerika“ nuotr.

Interaktyvus nemokamas lietuviškų vietų JAV žemėlapis yra čia: www.tikslasamerika.lt.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: