Kitų metų pradžioje atsiras nauja kairiosios pakraipos partija (9)

Gediminas Kirkilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gediminas Kirkilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kitų metų vasarį Lietuvos politiniame žemėlapyje atsiras nauja partija  Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Seime įvyko partijos iniciatyvinės grupės susirinkimas, kuriame dalyvavo per pusšimtis naujosios kairiosios partijos steigėjų.

„Ponui G. Paluckui perėmus Lietuvos socialdemokratų partijos vadovo vairą ir pasukus šią partijai liūdnai pagarsėjusio Algirdo Paleckio keliu, tapo  aišku, kad Lietuvai gyvybiškai reikalinga europietiška kairė. Todėl tęsiant skandinaviškos socialdemokratijos tradicijas jau kitų metų vasarį bus įsteigta Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Daugeliui Lietuvos žmonių nėra priimtini pono Palucko propaguojami komunistiniai klasių kovos lozungai, todėl savo gretose tikimės apjungti tuos, kuriems yra artimi progresyviųjų Europos socialdemokratų principai“, sako Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

LSDDP steigiamąjį suvažiavimą planuojama surengti paminėjus Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų metų vasario pabaigoje.

Iniictyvinės grupės susirinkimo metu Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas paskelbė, kad dar lapkričio 15 d. jis ir Klaipėdos rajono socialdemokratų grupė pasitraukė iš LSDP gretų ir jungsis prie naujai steigiamos partijos.

Klaipėdos rajono meras tapo jau antruoju LSDP meru, kuris per pastaruosius kelis mėnesius partijai vadovaujant G. Paluckui paliko socialdemokratų gretas rugsėjo pabaigoje iš partijos pasitraukė Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis. Artimiausiu metu LSDP planuoja palikti ir prie naujai kuriamos LSDDP planuoja prisijungti dar keli Lietuvos rajonų merai ir jų vadovaujami skyriai su šimtais aktyvistų.

Pasak Seimo LSDDP frakcijos seniūnas Andriaus Palionio, naujoji partija nuosekliai sieks būti didžiosios Lietuvos dalies žmonių interesų gynėja.

„Mes orientuojamės į darbus, kurių iš mūsų laukia Lietuvos žmonės, ir nuosekliai sieksime savo tikslų – socialinės nelygybės ir emigracijos mažinimo, regionų politikos vystymo, progresinių mokesčių įvedimo, pokyčių švietimo ir socialinės politikos srityje. Ir šių tikslų mes siekiame ne žodžiais, o realiai pamatuojamais rodikliais. Tokia yra ir mūsų susitarimo su valdančiosios koalicijos partneriais – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – esmė”, tvirtina A. Palionis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: