„Alma littera“ dėl nepriimtinų teiginių nutraukia bendradarbiavimą su R. Vanagaite (11)

Adolfas Ramanauskas-Vanagas | archyvo nuotr.

Adolfas Ramanauskas-Vanagas | archyvo nuotr.

Leidykla „Alma littera“ pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite ir išima visas jos knygas iš prekybos dėl jos nepriimtinų pasisakymų apie su sovietų okupacija kovojusį partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

„Rūtos Vanagaitės pasisakymai mums yra nepriimtini ir nesuderinami su „Alma litteros“ leidyklos vertybėmis, todėl nusprendėme nedelsiant nutraukti bendradarbiavimą su R.Vanagaite ir išimti visas „Alma littera“ išleistas jos knygas, įskaitant ir ką tik pasirodžiusią knygą „Višta strimelės galva“, – teigiama leidyklos „Alma littera“ pranešime spaudai.

Leidykla taip pat pranešė, kad atsiriboja nuo bet kokių R. Vanagaitės pareiškimų.

Prekybą R. Vanagaitės knygomis pranešė atšaukiantis ir prekybos tinklas „Maxima“.

Rašytoja, viešųjų ryšių specialistė pastarosiomis dienomis sulaukė daug kritikos, kai remdamasi KGB dokumentais pareiškė, esą A. Ramanauskas-Vanagas nebuvo kankinamas, o pats bandė nusižudyti. Istorikai teigia, kad šie teiginiai neatitinka tikrovės.

A. Ramanauskas partizanu tapo 1945 metais. Po poros metų jis ėmė vadovauti Dainavos apygardai, o 1948 metais paskirtas Pietų Lietuvos partizanų srities vadu. 1956 metais Kaune A. Ramanauskas ir jo žmona buvo suimti, po metų nuteistas mirties bausme.

Minint jo šimtąsias gimimo metines, Seimas kitus metus ketina paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais,

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

11 komentarų

 1. jacob:

  2018-ieji – Vanago ar vanagaitės metai?

 2. Tvankstas:

  Kaip gerai, kaip gerai, – šaukia Moiša, o kaimynas Jonas klausia : ‘kas gerai ?’, Moiša lyg maišą nuo kupros numetęs : ‘ir šienas baigėsi, ir karvė pastipo’.
  Kaip gerai, kaip gerai, pagaliau Vanagaitė ištekėjo už Zurofo, duodama vieną atsakymą į klausimus.

 3. Tvankstas:

  Negaliu susilaikyti be žvengimo – prieš kokius 15-20 metų Zurofas užsipuolė E. Zingerį, kad koks jis ž…., jei su kale (lietuve) miega, vaikai tai šuniukai, o dabar …pačio meilės vaikai yra ‘Mūsiškiai’ ir ‘Višta strimėlės galva’ ?

 4. Pikc:

  Vargšė leidykla – gi toks šokas! Juk iki šiol normali rašytoja buvo, viską, šmeižtų neskleidė, srutų ant lietuvių pasipriešinimo judėjimo nepylė, rusų propagandai nedirbo ir jų televizijoms interviu nedalino – ir staiga toks perkūnas iš giedro dangaus! Seubas tiesiok! Baisei netiketa! 🙂

 5. Daiva:

  Leidykla vardą jau susidirbo. Vietoje atšaukimo turėjo būti nesiėmimas leisti.

 6. Romas:

  * Aciu Alma Litera kad pagaliau ta Vanagova pastate i vieta.Tai mes zydsaudziai,tai musu Dydvyriai tarnauja kgb-istams,tai dar ka sugalvos kad apjuodinti mums sventus Zmones.Reikia isvyt ja i rasieju tegul buciuojasi su savo putinu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *