Galima siūlyti asmenis nusipelniusius gauti B. Savukyno premiją (2)

Bronys Savukynas

Bronys Savukynas | Nuotr. iš leid.: Baltistica. – XLIII (2). – Vilnius, 2008

Skelbiamas dokumentų priėmimas Bronio Savukyno premijai gauti. Ji skiriama publicistinių kūrinių autoriams, kultūros leidinių vyriausiesiems redaktoriams už lietuvių kalbos grynumo ir taisyklingumo puoselėjimą, humanistinių vertybių, analitinės minties ir intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose. 

Premijos gavėjus gali siūlyti juridiniai asmenys. Pateiktus asmenis svarsto B. Savukyno premijos skyrimo komisija, sudaryta iš penkių narių. Paraiškų laukiama iki lapkričio 15 dienos. Laimėtojas skelbiamas gruodžio 16-ąją, minint B. Savukyno gimimo dieną.

B. Savukynas buvo lietuvių filologas, kalbininkas, vertėjas ir žurnalistas, ilgametis „Kultūros barų“ vyriausiasis redaktorius, vienas „Lietuvių vardų kilmės žodyno“  sudarytojų. Jis buvo taip pat ir puikus mitologas, žmogus, atvežęs mums A.J. Greimą, padėjęs išaiškinti Sovijaus mitą, gilinęsis į baltų kultūros versmes.

El.p. pasiteirauti vaida.vilkuotyte@lrkm.lt, tel. (8 5) 219 3408.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. dzūkė:

    Tokiai premijai gauti labai tiktų gerb. Bronio kraštietis – kunigas Robertas Grigas.

  2. Šiaipp:

    Taip, taip! Bronys pripažino lotynišką abėcėlę svetimvardžiams, šaipėsi iš Urbučio keistų idėjų, buvo bohemos žmogus, nebuvo davatka. Tai dabar norite pasityčioti iš velionio?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: