Avaaz.org viso pasaulio žmones kviečia pasirašyti peticiją prieš nuodytojus (8)

Avaaz.org nuotr.

Avaaz.org nuotr.

Pasaulinė visuomeninė piliečių nuomonių rinkimo, peticijų ir t. t. organizacija Avaaz.org kviečia pasirašyti po protesto laiškais prieš „Monsanto“ nuo 1901 m. gyvuojančio koncerno „Monsanto“ pradėtus gaminti super nuodus, žudančius visą kontaktą su jais patyrusią augmeniją, išskyrus pačios „Monsanto“ sukurtus genetiškai modifikuotus augalus.

Apdorojus šiais nuodais vieną lauką, jie oru pasklinda ir į aplinkinius laukus, naikina juose esamą augmeniją. Tai yra naikina ir ūkininkų pasėlius, ir visą aplinkinę natūralią augmeniją. Ar tai nereiškia, jog, kur šie super nuodai bus naudojami, bus netekta  ne tik natūralių gamtinių augalų, bet ūkininkai bus priversti pirkti šio koncerno gamybos genetiškai modifikuotas sėklas,  nes neliks natūralių?

„Monsanto“ filialai 61 šalyje, Vokietijoje jau nupirko 2 stambius koncernus, pvz. Bayer AG; nuo 1990 ėmėsi augalų genų inžinerijos;  ir pas mus dar nuo SSRS laikų platinamas „Roundup“ irgi jos kūrinys ir gaminys  –  jei dar nėra kur nors ir nelegaliai gaminamas.

Amerikoje protestavo 1000 nuo šių nuodų nukentėjusių ūkininkų, jei visuomenė skubiai parems šią peticiją milijonu balsų, JAV gali šį gaminį uždrausti.  Avaaz.org kreipėsi į Alkas.lt ir paprašė paraginti skaitytojus pasirašyti šią peticiją. Tą ir darome. Pasirašyti galima ČIA.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

8 komentarai

 1. Žemyna:

  Įdomi svetainė! Siūlo ir lankytojams savo peticijas organizuoti. Išvertus į kelias kalbas, galima labai plačiai paskleisti savo žinią.
  Ačiū „Alkui”!

 2. Tvankstas:

  Glifosatas (Round Up) naudojamas Lietuvos laukuose kasmet nokinti grūdus, kad kuliant visi būtų vienodai gražiai sunokę.
  Žmogui glifosatas daro didelį poveikį – neleidžia susidaryti lytinėms ląstelėms, labai smarkiai mažindamas spermatozoidų ir kiaušaląsčių gyvybingumą.

 3. Žemyna:

  Negaliu čia neįdėti ištraukos iš pono Zolubo naujausio straipsnio:
  „Nuo neatmenamų laikų lietuvis gamtoje matė Kūrėją, per gamtą Jį garbino, todėl čia teka Šventosios upės, tyvuliuoja Šventieji ežerai, trykšta šventi šaltiniai. Tik praėjusio šimtmečio trečiame dešimtmetyje pasaulyje prasidėjusi techninė revoliucija esmingai palietė ir Lietuvą, įsigalintis ekonomizmas gamtą kaip šventenybę paniekino, ėmė ją prievartauti. Nemeilę gamtai gamta jau atsiliepia nemeile žmogui, už prievartą keršto šaukiasi. Turime grįžti prie ištakų.”
  Ginkime Gamtą nuo raudapų ir raudapininkų radikalizmo – neliks gamtos, ir mūsų neliks, sunyksime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: