Seimo socialdemokratai bendradarbiaus su „valstiečių“ frakcija Seime (0)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

valdančiosios koalicijos pasitraukusios Socialdemokratų partijos frakcija Seime pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija. Už tokį sprendimą balsavo 10 Socialdemokratų partijos frakcijos narių.

„Frakcija balsavimu nutarė, dešimt prieš keturis, jog frakcija vadovaudamasi Seimo statutu sudaro koaliciją  su Valstiečių ir žaliųjų frakcija bendrai veiklai. Pasirašė tokią deklaraciją dešimt asmenų, dešimt pasisakė už, keturi prieš, ir frakcija priėmė sprendimą“, – po frakcijos posėdžio patvirtino partijos pirmininkas G. Paluckas.

Už susitarimą su „valstiečiais“ balsavo frakcijos seniūnas Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Algirdas Butkevičius, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Antanas Vinkus, taip pat Socialdemokratų frakcijai priklausantis „darbietis“ Valentinas Bukauskas.

Prieš buvo Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, susilaikė vienas – Julius Sabatauskas.

Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas A. Palionis sakė dokumentą pasirašęs, nes nori išsaugoti frakciją.

„ Kadangi dešimt yra pasirašiusiųjų, vienas pasirašys rytoj, su kuriuo teko šnekėti, tai frakcijoje nelieka septynių narių ir realiai Socialdemokratų partija neturėtume frakcijos Seime“, – kalbėjo A. Palionis.

Susitarimą su „valstiečiais“ sudariusių Seimo socialdemokratų elgesį svarstys partijos etikos komisija ir prezidiumas, sako partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Partija tuos klausimus sprendžia – statute viskas aiškiai pasakyta. Tais atvejais, jei kažkas nesilaiko partijos sprendimo, turi du kelius: arba netrukdyti įgyvendinti partijos sprendimui, arba Etikos ir procedūrų komisija įvertins, kokią tai turi reikšmę partijos reputacijai, autoritetui ir panašiai. Klausimas bus neabejotinai svarstomas partijos Etikos ir procedūrų komisijoje ir prezidiume“, – teigė G.Paluckas.

Anot jo, šiuo metu iš partijos skyrių „plaukia įvairūs pareiškimai, prašymai ir reikalavimai tos frakcijos dalies atžvilgiu“, kurie ir bus svarstomi – anot jo, etikos komisija gali siūlyti skirti politikams pastabą, papeikimą arba šalinti iš partijos.

Tuo metu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teisingu žingsniu vadina dalies Seimo Socialdemokratų frakcijos narių sprendimą prieš partijos valią pasirašyti koalicijos susitarimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

„Tai atneša daug daugiau stabilumo ir apie nestabilumą valstybėje nebeturime ką kalbėti, jų sprendimu mes užtikrinsime stabilumą ir daugumos turėjimą Seime“, – sakė V.Pranckietis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: