Vengrijos vyskupas: Popiežius yra neteisus dėl pabėgėlių, tai invazija (2)

Pabėgėliai iš Afrikos | Wikipedia.org nuotr.

Pabėgėliai iš Afrikos | Wikipedia.org nuotr.

Popiežius Pranciškus yra daugybę kartų pasisakęs apie tai, kad katalikai privalo padėti į Europą plūstantiems šimtams tūkstančių migrantų, ir jiems atverti savo bažnyčių, vienuolynų bei namų duris.

Tačiau Vengrijos vyskupas Laslo Kis-Rigo (Laszlo Kiss-Rigo) šią savaitę pareiškė, kad popiežius šiuo klausimu klysta.

„Jie nėra pabėgėliai. Tai invazija“, teigia Segedo–Csanado vyskupijos vadovas. „Jie ateina čia šaukdami „Alahu Akbar“. Jie nori perimti.“

Vyskupas pareiškė šiuo klausimu pritariantis Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui, tuo tarpu popiežius, pasak jo, „nepažįsta situacijos“. Vysk. L. Kis-Rigo teigimu, situacija yra tokia, kad į Europą plūsta žmonės, apsimetantys pabėgėliais, tačiau iš tikrųjų keliantys grėsmę žemyno „krikščioniškoms, universalioms vertybėms“.

„Dauguma jų elgiasi labai arogantiškai ir ciniškai“, – teigia vyskupas, ir priduria, jog vadinamieji pabėgėliai dažnai net atsisako jiems siūlomo maisto.

Parengta pagal Washingtonpost.com informaciją

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Arūnas:

    Šiuo atveju skiriasi popiežiaus ir vyskupo, kaip dviejų piliečių, nuomonės politiniu klausimu. Žinoma, popiežius, jei nori, gali priimti į savo Vatikano valstybę keletą milijonų atbėgėlių, o vyskupas, jei nori, gali pritarti savo šalies prezidentui, kad atbėgėlių nepriimti. Tai ne teologinis klausimas, kai pagal neseną bažnytinę dogmą popiežius yra neklaidingas, skelbdamas kurią nors tikėjimo tiesą. Nors, tiesą sakant, tai ne mano rūpestis…

    • Pikc:

      Tai kad Bergoglio ne pas save tuos alach-babachus priimti ketina – jis KITUS spaudžia tą daryti. Tiesa, berods, pernai jis nuo aukšto bokšto spjovė į persekiojamus krikščionis ir importavo 21 alach-babachą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: