Ukmergėje – knygos „Pabaisko mūšis ir jo epocha“ pristatymas, Pabaiske – „Pabaisko mūšis su prieskoniais“ (1)

Knyga „Pabaisko mūšis ir jo epocha“ | Alkas.lt nuotr.

Knyga „Pabaisko mūšis ir jo epocha“ | Alkas.lt nuotr.

1435 m. rugsėjo 1 d. įvykęs Pabaisko mūšis yra vienas iš svarbių  Lietuvos istorijos įvykių, kartu – didžiausias viduramžių mūšis, vykęs Lietuvos teritorijoje. Jo metu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Kęstutaičio kariuomenė sumušė jungtines Vokiečių ordino Livonijos magistro Franko Kerskorfo ir jo remiamo nuversto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Švitrigailos pajėgas. Mūšis lėmė Žygimanto pergalę vidaus kare ir niokojančio vidaus karo pabaigą. Taip pat tai buvo paskutinis lietuvių mūšis su kryžiuočiais.

Šiemet Lietuvos edukologijos universitetas išleido pirmąją specialiai šiam mūšiui skirtą knygą „Pabaisko mūšis ir jo epocha“, kuri bus pristatyta rugsėjo 8 d. 16 val. Ukmergės kraštotyros muziejuje. Renginį ves knygos sudarytoja profesorė Ilona Vaškevičiūtė, dalyvaus jos autoriai. 

Po pristatymo bus galima įsigyti šią ir kitas naujausias istorines knygas. Knygoje „Pabaisko mūšis ir jo epocha“ skelbiami prieš porą metų vykusios Pabaisko mūšio konferencijoje skaitytų pranešimų pagrindu parašyti straipsniai, išsamiai supažindinantys su Pabaisko mūšiu, jo istoriniu kontekstu, archeologiniais tyrimais ir atmintimi.

Knygos „Pabaisko mūšis ir jo epocha“ pristatymo plakatas

Knygos „Pabaisko mūšis ir jo epocha“ pristatymo plakatas

Kitą dieną, rugsėjo 9-ąją, 9 – 21 val. Pabaiske vyks lietuvių pergalės 582-osioms metinėms paminėti skirtas gyvosios istorijos festivalis „Pabaisko mūšis su prieskoniais“ . Šiais metais renginys ypač orientuotas į šeimas, nes numatyta atskira programa ir mažiesiems svečiams, jiems skirta „mažųjų erdvė“. Vaikams bus skirti lėlių teatro pasirodymai, afro būgnų ratas, dainelių programa su bardu Linu Švirinu (Klaipėda), šiaudų batutas, kūrybinės dirbtuvės ir daug kitų staigmenų.

Šventės kulminacija – mūšio inscenizacija – prasidės 17 valandą.

Festivalio „Pabaisko mūšis su prieskoniais“ plakatas

Festivalio „Pabaisko mūšis su prieskoniais“ plakatas

Taip pat veiks prekybininkų, parodomasis amatų skverelis, vyks koncertai – koncertuos “Baltasis Kiras” (Lietuva), “The Swamp Shakers” (Latvija). Vakare šventę užbaigs ugnies šou. Vištų lenktynes ves garsus lenktynininkas Evaldas Čirba.

Abu renginiai Ukmergėje ir Pabaiske – nemokami.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: